ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Studim i 11 Shtatorit...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Studim i 11 Shtatorit...   Sat Aug 09, 2008 2:09 am

Vėrtetė aktualisht ėshtė shume tronditėse!!


(Sidomos pjesa e fundit, por lexoje sė pari tė tėren)


>1. New York City ka gjithsej 11 germa

>2. Afghanistan ka gjthsejė 11 germa.

>3. Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kėrcėnuar se do t'i shkaterrojė kullat binjake nė vitin 1993) po ashtu ka gjithsejė 11 germa.

>4. George W Bush po ashtu ka 11 germa.
Kjo mund tė jetė njė koinēidencė e thjeshtė, por i ben gjėrat mė interesante kėtu:

>1) New York ėshtė Shteti i 11-tė.

>2) Aeroplani i parė i cili ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka qenė fluturimi numėr 11.

>3) Fluturimi numėr 11 ka bartur 92 persona (9+2=11)..

>4) Fluturimi numėr 77 i cili po ashtu ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka bartur 65 udhėtarė (6+5=11)

>5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatorė, apo ashtu sic tani ėshtė e
njohur 9/11 (9+1+1=11)

> 6) Kjo datė ėshtė e ngjashme me numrin e emergjences
sė servisit telefonik 911 (9+1+1=11)

>Njė koinēidencė e plotė apo jo??:

>1) Numri total i viktimave nė avionėt e rrėmbyer ka qenė 254 (2+5+4 =11).

>2) 11 Shtator-i ėshtė dita e 254 me radhė nė vitin kalendarik.
Prap kemi (2+5+4=11).

>3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004 (3+1+1+2+0+0+4=11).

>4)Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 dite (9+1+1=11) ditė pas incidentit tė
kullave binjake.

>Tani kjo ėshtė ajo qė gjėrat i bėnė tė mbinatyrėshmė (tė frikėshme):

> Simboli mė i njohur pėr SHBA-tė, pas yjeve & shiritave, ėshtė
Shqiponja.

> Vargjet mė poshtė janė tė marrura nga Kurani, libri i shenjte
Islamik:

> 'Pasi qė ėshtė e shkruar se njė bir Arabie do ta zgjoi
Shqiponjėn

> Frikėsuese. Tėrbimi i Shqiponjės do tė bie mbi tokat e ALLAHUT
pėrderisa disa popuj tė shėndruar nė dėshprim akoma mė tė kėnaqur: pėr
tėrbimin e Shqiponjės Frikėsuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty ka
pasur PAQE. Ky citat ėshtė numėr 9.11 nga KURANI.

>Akoma nuk jeni tė bindur pėr kėtė? ?!

>Provojeni kėte dhe shikoni se si do tė ndjeheni pastaj. Mua mė janė ngritur flokėt pėrpjetė nga kjo:

> Hapeni Microsoft Word dhe bėni si mė poshtė:

>1. Shkruani me tė mėdha Q33 NY. Ky ka qene numri i fluturimit tė avionit tė parė qė ka goditur kullat binjake.

>2. Selektojeni kėte:- Q33 NY

>3. Shėndrojeni shkrimin nė madhėsinė 48.

>4.. Shėndrojeni shkrimin actual nė WINGDINGS dhe do tė fitoni njė pamje interesante, krejt lehte e kuptueshme

> c'po mendoni tani!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Studim i 11 Shtatorit...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Masakra serbe nė Studime tė Poshtme (Martiraj) 1998-1999
» Natasha Lushaj: Censurimi i tretė i Petro Markos, studim
» Fjalimi i Dr.Ibrahim Rugovės nė njė vjetorin e tragjedisė sė 11 Shtatorit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: