ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NAT Routing ne Windows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: NAT Routing ne Windows XP   Mon Aug 11, 2008 11:47 pm

Pershendetje,

Pasi qe postova nje artikull mbi kete ne Rrjeta.net e pash qe ka te interesuar per kete gje, kam punuar per 3 dite qe ta nxjerr nje version Beta te keti programi. Programin e kam testuar dhe funksionon, e vetmja gje qe ju nevoitet jane 2 NIC dhe klienti/klientat.


Nese programin e keni hapur per here te pare ne dritaren e meposhtme do te fillon te gjenerohet nje numer per nje interval shume te shkurter kohor. Kliko ne ate numer dhe ai do te ndalet. kopjo numrin dhe posto ketu per ta mar kodin e akttivizimit.Kur NAT-Master hapet per here te pare ose ndonje sherbim i cili i nevoitet atij eshte ndalur atehere hapet dritarja e meposhtme ne te cilen startohen sherbimet e nevojshme. Eshte tejet e nevojshme qe pas konfigurimit te ristartohet kompjuteri perndryshe konfigurimi nuk do te kete efekt.
Versionin testues mund ta shkarkoni ketu: http://www.dren.imeraj.net/NAT-Master.zip


Pas ristartimit, kur hapim NAT-Master hapet dritarja si me poshte. Ne ComboBox zgjedhni NIC-n permes se ciles jeni te lidhur me ISP-n tuaj pra keni qasje ne Internet. Pasi te keni zgjedhur ne ListBox-in me poshte do te mbetet vetem NIC tjera pos asaje qe keni zgjedhur. Ne ListBox zgjedhni NIC-ne ne te cilen jane te kyqur klientat dhe kliko "Konfiguro". Pas konfigurimit klienteve duhet bere konfigurimi i IP-ve. Besoj qe ne te ardhmen NAT-Master do te kete DHCP Server qe mundeson konfigurimin automatik te IP Adresave per klientet.
Versionin testues mund ta shkarkoni ketu: http://www.dren.imeraj.net/NAT-Master.zip
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NAT Routing ne Windows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Gjuhe programuese-
Kėrce tek: