ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullorja e forumit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Rregullorja e forumit!   Tue Aug 12, 2008 8:09 pm

Forumi AlbaOne ėshtė komuniteti ku flitet me ide tė hapura, transparente edhe tolerante, njė liqen i thellė ku ēdokush lėshon njė pikė nga inteligjenca edhe dituria e tij.
Forumi AlbaONe vė nė dispozicion tė anėtarėve tė tij, njė hapėsirė te lire pėr shkėmbim idesh, opinionesh, eksperience edhe informacione me qėllime krejt tė ligjshme, me mirėsjellje, tolerancė dhe respekt ndaj anėtarėve tė tij, duke u kėrkuar nė shkėmbim tė respektoni rregullat, pėr tė garantuar njė rregullsi edhe paqe nė diskutimet tona.

I) NICKNAME OSE PSEUDONIMI
1. Mund ta vendosni sipas fantazisė suaj.
2. Ndalohen nickname qė i pėrkasin njė fjalori tė papranueshėm apo fyes.
3.Nickun tuaj mund ta ndėrroni vetėm njėhere pasi tė jeni rregjistruar (sipas deshirės)II) MODERIMI
1. Ēdo forum dhe seksion moderohet, pėr tė ndaluar pėrdorimin e njė fjalori vulgar dhe pėrēarės, spam, mesazhet reklamuese dhe pėr tė evituar daljen e diskutimeve pėrtej argumentit aktual.
2. Nė rast se mesazhet tuaja janė jashtė diskutimit ato do s’postohen ose do tė fshihen
3. Ankesat ndaj moderatorėve mund t’i bėni nė njė temė tė veēantė nė seksionin e ankesave, por jo duke dėrguar e-mail apo PM te moderatori
3. Shėnimet e moderatorėve pėr tėrheqjen e vėmendjes, spostim teme apo fshirje postimesh nuk duhet t’i merrni kurrsesi si sulme personale.III) TEMAT, TITUJT DHE POSTIMET
1. Pėrpara se tė hapni njė temė tė re nė forum, sigurohuni qė nuk ėshtė hapur mė parė, sigurohu qė tė jetė nė seksioni e duhur dhe vendosni njė titull tė qartė qė tė shpjegojė mė tepėr diskutimin nė atė temė.
2. Tituj duhen tė jenė tė shkruara nė gjuhėn shqipe, pa gabime drejtshkrimore. Nė raste tė kundėrt do tė modifikohen nga moderatorėt.
3. Evitoni shkrimin e titullit me GERMA TE MADHA, pėrveē se nė ndonjė rast tepėr urgjent. Respektimi i kėtij rregulli siguron njė lexim mė tė lehtė dhe mė estetik tė tekstit.
4. Forumi lejon modifikimin e titujve, teksteve vetėm nga ana e autorit.
5. Autori ėshtė i vetmi pėrgjegjės pėr tekstet qė pėrmbahen nė postimet e tij.
6. Nė rast nevoje kontaktoni me njė Moderator qė t'iu kėshillojė mė mirė.
7. Jini sa mė tė qartė, mė specifik edhe konciz nė postimet tuaja. Nė kėtė mėnyrė opinioni apo pyetja juaj do kuptohen mė lehtė dhe do marrė pėrgjigjen qė meriton.IV) RESPEKTI
1. Respektoni anėtarėt e tjerė, forumin edhe moderatorėt. Diskutimet tuaja nė forum duhet tė jenė komfort me rregullat e njė sjelljeje tė mirė.
2. Ju kėrkohet tė evitoni postimet me pėrmbajtje vulgare, ofenduese kundėr personave, anėtarėve tė tjerė apo njė besimi fetar.
Mos respektimi i kėtij rregulli do tė sjellė fshirjen e menjėhershme tė mesazhit me pėrmbajtje tė tillė, si dhe mundėsinė e njė pėrjashtimi tuajin nga forumi.
3. Ky forum nuk ėshtė mjet pėr hakmarrje personale. Problemet personale me anėtarėt e tjerė i lini jashtė forumit, ose nė limit nė PM.
4. Cilido anėtar qė publikon informacione personale tė njė anėtari tjetėr pa pėlqimin e tij do largohet pėrgjithnjė nga forumi.
5. Sulmet personale kundrejt moderatorėve me njė fjalor ironik tė pasur me batuta satirike nuk janė tė pranueshėm.
Cilido qė e kundėrshton do pėrjashtohet nga forumi.V) AVATARI & FIRMA
1. Avatari ėshtė fotografia qė shfaqet poshtė nickname tuaj nėpėr ēdo postimin tuaj nė forum dhe mund te zgjidhet dhe ndryshohet sipas dėshirės.
2. Avatari nuk duhet tė kalojė kėto pėrmasa 100x120 dhe madhėsinė 16kb.
3. Nuk janė tė pranueshme fotografitė me pėrmbajtje pornografike, rraciste apo ofenduese pėr anėtarėt e tjerė tė forumit.
4.Nuk lejohet firma me fjalė banale, me imazhe erotike apo pornografike.
*Nqs shihen tė tilla gjėra do tė modifikohen dhe nė rast se ju e thyeni sėrisht kėtė rregull do t'iu bllokohet llogaria.VI) PERDORIMI I PM (mesazhe private)
1. Ēdo anėtar ka tė drejtėn e tij tė lexojė nė forum pa u bezdisur me PM tė formės spam, reklamuese nga anėtarėt e tjerė.
2. Dėrgimi i njė PM te Moderatorėt lejohet vetėm nė rast se keni ndonjė problem me temat apo kėrkoni asistencė teknike.
3. Ndalohet dėrgimi i PM reklamues te anėtarėt e forumit.
Nė rast tė njė sinjalizimi do merret masa e pėrjashtimit nga forumi.
4. Nė rast tė bezdisjeve tė pėrhershme me PM nga anėtarėt e tjerė drejtohuni Administratorit.VII) PERGJEGJESITE
1. Moderatorėt dhe Administratorėt nuk mbajnė pėrgjegjėsi nė forum pėr pėrmbajtjen dhe tė ēdo veprimi tė marė nga anėtarėt.
2. Ēdokush ka pėrgjegjėsitė e tija. Moderatorėt edhe Administratorėt nuk mund tė quhen pėrgjegjės pėr mesazhet qė postojnė anėtarėt nė forum.
3. Postimet e bėra nė kėtė forum janė thjesht opinion i lirė i anėtarėve dhe janė nėn pėrgjegjėsinė e kujt i shkruan.
4. Moderatorėt dhe Administratorėt kanė tė drejtėn absolute tė fshijnė ēdo postim qė mund t'u duket ofendues, pėrēarės, pa paralajmėrim.VIII) TE DREJTAT DHE COPYRIGHT
Eshtė krejtėsisht e lirė tė publikohen materiale, tema apo diskutime tė marra nga ky forum nė ēdo forum tjetėr duke treguar prejardhjen e informacionit. © Alba1.co.cc ose Albaone.top-board.comIX) PRIVATESIA
Pėrsa i pėrket privacy-sė dhe tė dhėnave personale tė ēdo anėtari tė forumit ato janė tepėr tė sigurta dhe tė paprekshme.
1. Nuk kėrkohet asnjė e dhėnė personale nė momentin e regjistrimit nė forum.
2. Informacionet jo identifikuese (IP e-mail) pėrkatės tė ēdo anėtari tė kėtij forumi janė tė sigurta dhe do ruhen nė mėnyrėn mė absolute nė respekt tė ligjeve pėr privacy.

Pėr cdo problem, paqartėsi, informacion apo ankesė tuajėn na kontaktoni: albaforum@msn.com
© AlbaOne 2008

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Rregullorja e forumit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Rreth Forumit :: Rregullorja-
Kėrce tek: