ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 Variante si te putheni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: 10 Variante si te putheni   Wed Aug 13, 2008 12:50 am

10 Variante si te putheni1. Puthje Francese
Puthjet
jane pjesa me e rendesishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithe e dime
se cfar eshte puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze
praktikisht eshte e zjarrte, por ajo eshte edhe hulumentim subtili i buzeve
te partnerit. Prandaj, mos u beni agresive. Nese gjuhen e futni teper
thelle, me veshtire do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2.
Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe eshte kapitulli ne vete. Per kete
mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jane aktiv kur ju puthni me
gjuhe. Nje keshille: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
iritohet.

3. Puthja ne buze:
Puthja ne buze eshte serioze.
Eshte per ta marre seriozisht sepse permes puthjes ne buze deshmohet nje
lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjate puthjes partneri ua
prek fytyren apo floket. Kjo eshte shenja e pare e lindjes se nje
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thone se qafa e tyre eshte nje pjes shume e ndjeshme dhe kur nje femer ia
ofron qafen nje mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
sepse shum lehet mund ta iritoje ate.

5. Puthja ne
faqe:
Puthja ne faqe ne kohen e sotme trajtohet si feminore, por
eshte e gabuar. Jepjani nga nje puthje ne faqe partnerit nga disa here ne
dite dhe buzeqeshujni. Me kete i tregoni se ai/ajo ende eshte e vlefshme per
ju dhe jeni i interesuar per te. Edhe tek ata qe ende nuk jane cift, puthja
ne faqe do te thote me shum se vetem shoqeri.

6. Puthja ne
stomak:
Puthja ne stomak vetem, nuk do te thote dicka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, per femren ashtu edhe per mashkullin do te
thotr deshmi e dashurise dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do te
thote se vetem nese e puthnii partneren mes kembeve e eksiton ate, kerthiza
eshte nje zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo menyre e
putjes eshte e rezervuar vetem per te dashururit. Partneret qe jane te
dashuruar me njeri tjetrin mund te puthen keshtu, vetem ne situata te
caktuara. Atehere puthja duhet te jete shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh jane paraloje e
seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetem para seksit, puthja ne
vesh mund te jete edhe deshmi e deshires dhe dashurise ndaj
partnerit.

9. Puthja ne balle:
Puthja ne balle eshte e
ngjashme me ate ne sy. Nuk eshte e menduar si erotike, por me puthje ne
balle partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10.
Puthja ne gjinjte e e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e
bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e
meson ne jete eshte te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme.
Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e
kenaqur nga partneri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Jozefin
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 28
Age : 24
Vendodhja : Albania
Registration date : 29/07/2008

MesazhTitulli: Re: 10 Variante si te putheni   Fri Sep 19, 2008 3:58 pm

I ke mesuar ne shkolle keto ti Lano Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Alba1.co.cc
 
10 Variante si te putheni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Dashuria-
Kėrce tek: