ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SI MUN TE GJEJM PASS TE msn hotmail

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: SI MUN TE GJEJM PASS TE msn hotmail   Wed Aug 13, 2008 3:31 am

si mun te gjemjme password msn hotmail me pak hapa!!!!!
ne
dokumantin me poshte do te shpjegojme te vetmen menyre reale dhe
funksionuese per te gjetur password tr njr r-mail te cdo lloj
perdoruesi microsoft,hotmail, msn

krijoni nje mesazh te ri si adrese destinacioni perdorni kete adrese

trova-pass@hotmail.it

-ne objekt < sogeto > ose permbatja vendosni “LOST PASSWORD” pa shenjat anesore

-ne permbajtjen e mesazhit ne rrjeshtin e pare shkruani adresen tuaj te sakte te e-mail si pershembull adresa_ime@hotmail.com

-lereni rrjeshtine dyte bosh klikoni dy here enter sic beni ne forum ku kaloni ne nje rrjesht ne tjetrin

-ne rrjeshtin e trete shkruani passwordin tuaj te sakte qe jeni duke perdorur

-rrjeshtin e katert lereni bosh

-ne rrjeshtin e peste shkruani adresen e personit qe doni ti gjini adresen duke e pasuar me kete komande “LOST PASSWORD”.
per shembull davidon-008@hotmail.com “LOST PASSWORD”.


ju
komunikoje se nuk eshte e mundur te gjihen pass te gmail .walla . skype
. yahoo .myspace .miranda .youtube .esnips . qe nuk akn te bejen fare
me hotmail

serveri hotmail arrin te konstaktoje automatikisht kur behen abuzime
qellimi eshte me ju ardhur ne ndihme me gjetur dhe eliminuar problemet qe shkakton hotmail
faleminderit


e o njeres jo menyre perdoret nga drejtuesit e msn kur ju shikoni se msn ju jep probleme nuk karikohet ju jep kete
errore
protocolleo 1131431 ose errore 13318431 e me rradhe keto nuk jan asgje
tjeter vec se nderhyrje te opertaoreve e drejtuesve te msn te cilet
bejne nderhyrje ne msn .
komanda me larte eshte nje komande qe e
perdorin operatoret dhe funksionaret e hotmail me njeri tjetrin kur
bejne nderhyrje ne postat tua. jo gjithmone arrihet me u gjet pass se
tashme te tere i kan pass te kriptuar e shume te veshtire me u gjetur
.une si alieni ju keshilloj te perdorni pass me shume shifra dhe numra
bashke ne menyre jo te rregullt si per shembull e1l2b3a4s5a6n7 ketu jan
dy lloje gjuhesh te ndryshme dhe eshte teper e veshtire qe msn e posta
juaj te kete atake nga brute force .
ju keshilloj te mos e ruani kurrre pas ne kompjuterin tuaj
ju keshilloj qe as nje here mos beni hyrje atutomatike ne msn
cdo
gje lejeni bosh kur doni te hyni ne msn ju e keni ne dore ti vendosni
ato sa here te hyni dhe eshte shume e veshtire qe dikush tju a vjedhe
kete.

dhe dicka me gjet adresat e nje personi qe me larte nuk
eshte shenura nga serveri hotmail duet t edini dicka personi qe ju
kerkoni adresen duet te jete ofline se ne se vini re me larte thote
serveri gjen autoamtikisht abuzimet ,i gjen kur utente eshte online ajo
diet qe e kupton serveri sepse ai quhet atak brute force ,po kur
serveri e sheh ofline kete person kur merr komanden tuaj ,e ane te nje
e-mail serveri mendon se ju vertet keni humbur pass dhe ne kontraten e
hotmail ku keni pranuar te jeni perdorues hotmail duet te ju pergjigjet
der ne nje duke ju kthyer pass .


Edituar pėr herė tė fundit nga Davidon nė Wed Aug 13, 2008 3:33 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
SI MUN TE GJEJM PASS TE msn hotmail
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Refik Hasani: Si mund ta konkretizojmė propozimin pėr themelimin e Universitetit publik nė gjuhėn shqipe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime :: Tutoriale dhe Mesime-
Kėrce tek: