ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sociologjia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Sociologjia   Thu Aug 14, 2008 3:12 am

Sociologjia (Fjala Sociologji rrjedh nga bashkimi i fjalės
Latine “Socius“ qė do tė thotė “Shoqėrues“ dhe fjalės Greke “Logos“ qė
do tė thotė “Shkencė” ) ėshtė shkencė e cila merret me studimin e
shoqėrise njerėzore dhe tė dukurive tė saj. Problemet, fenomenet dhe
konfliktet shoqėrore apo ndėrnjerėzore janė pjesa qendrore e studimeve
sociologjike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Sociologjia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Filozofia - Sociologjia - Psikologjia-
Kėrce tek: