ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LASGUSH PORADECI..

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: LASGUSH PORADECI..   Tue Aug 19, 2008 12:41 pm

Poezi pėr Lasgushin e madh


Ismet ALIU


AZILI I LASGUSHIT


Ikte nga terri diktatorial
E pėrndritej nė zjarr astral

Azil i ēuditshėm
Azil i rrallė...

Lasgushi pinte eliksir
Nė udhėn e Qumshtit

Mllefshėm
Ikte nga Shqipėria...

Nė filigran gdhendte vargje
Qė tė kenė relikte astrale
Shqipėria Ai dhe poezia...

Poezia ėshtė marrė nga libri "Takim nė qytet"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: LASGUSH PORADECI..   Tue Aug 19, 2008 12:41 pm

Ēabej pėr Lasgushin

pati thėnė:

"Rini shqiptare, lexo Lasgush Poradecin, pastaj vdis"

Ēabej kėtė e ka thėnė kur ishte i ri, megjithatė doli e sakt dhe si mendim shumė i pjekur.
__________________
Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
LASGUSH PORADECI..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Fatmir Halimi: Vallja e yjeve dhe Vargjet e lira (Lasgush Poradeci dhe Migjeni)
» Letėrsia shqiptare
» Lazgush Poradeci

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia-
Kėrce tek: