ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mos valle telefonat celulare po shkaktojne zhdukjen e bleteve?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Mos valle telefonat celulare po shkaktojne zhdukjen e bleteve?   Fri Aug 15, 2008 12:20 am

Shkenctaret deklarojne se radiacioni qe leshojne telefonat celulare
jane eshte shkaktari qe po kontribon ne zhdukjen misterioze te kolonise
se bleteve.


Duket si skenar i pabesueshem i nje filmi horrorr por disa shkenctare
shprehen se dashuria jone e madhe per telefonat celulare mund te
shkaktojne nje mungese tragjike te ushqimit mbas prishjes se balancave
natyrore dhe demtimit drastik te ekosistemit.
Ata kane dale me teorine se radioaktiviteti qe leshohet nga telefonat
mobile dhe aparatura te tjera te teknologjise se larte, jane nje
pergjigje e mundeshme per nje nga misteret me te cuditshme qe eshte
duke ndodhur ne boten natyrore - zhdukja e papritur e bleteve te cilat
pllenojne te mbjellat. Ne fund te javes se kaluar disa blete rrites
deklaruan se fenomeni i cili filloi ne Shtetet e Bashkuara dhe me pas u
shpernda ne Europe, ka filluar te behet i ndjeshem dhe ne Britani.

Teoria eshte qe radioaktiviteti i ceculareve nderhyn ne sistemin e
orientimit te bleteve duke i penguar ato qe te gjejne rrugen per ne
hojet e tyre. Sado e pabesueshme qe te duket, tashme kemi evidenca per
te provuar kete teori qe po shnderrohet ne fakt.

Alarmi u leshua vjeshten e kaluar dhe tashme ka goditur gjysem e
shteteve te Amerikes. Bregu perendimor thuhet se ka humbur 60 % te
popullates komerciale te bleteve dhe Bregu Lindor 70 %.

Po ashtu ne menyre masive ne internet dhe ne mediat elektronike ka
filluar te qarkulloje nje citat i Einstein i cili eshte shprehur se:
"If the bee disappeared off the surface of the globe, then man would
only have four years of life left."


pra nese bletet do zhduken nga siperfaqja e planetit, njeriut do i mbeten vetem kater vjet per te jetuar.

Ky citat eshte duke u diskutuar gjeresisht madje perpara disa netesh u
trajtua dhe nga stacione televizive si Discovery Channel Europe dhe
stacione te tjera. Nuk dihet ende me saktesi nese citimi eshte i
vertete apo thjesht nje mashtrim per te perhapur panik.
Personalisht degjova nje emision te gjate ne stacionin radiofonik (i
cili mund te gjehet ne internet me pagese) Coast To Coast (C2C) si dhe
nje interviste te studiueses Linda Moulton Howe (e njohur per
seriozitetin dhe te kaluaren e saj shkencore) te cilet jane te sigurt
qe citati eshte i sakte dhe i shprehur nga Einstein.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Mos valle telefonat celulare po shkaktojne zhdukjen e bleteve?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nėnat tona
» Gruaja e Tuk Jakovės: Fjalia pėr tė cilėn Enver Hoxha urdhėroi zhdukjen e tim shoqi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: