ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shkenctaret jane te bindur se njeriu mund te shikoje te ardhmen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Shkenctaret jane te bindur se njeriu mund te shikoje te ardhmen   Fri Aug 15, 2008 12:43 am

Shkenctaret jane te bindur se njeriu mund te shikoje te ardhmenProfesor Dick Bierman gjate studimit te detajuar te trurit te njeriut
ka dale ne konkluzionin e plote qe ne si qenie njerezore kemi aftesi te
shikojme te ardhmen.

Eksperimenti i tij perpos studimit shume intensiv eshte kryer nepermjet
nje skaneri duke u drejtuar ne krahun paranormal te fenomenit. Qellimi
i eksperimentit te tij ishte te provonte pertej cdo dyshimi aftesine e
qenieve njerezore per te parashikuar te ardhmen.

Rezultatet qe u nxorren ekskluzivisht ne Daily Mail sugjerojne se
njerez te zakonshem kane nje shqise te gjashte e cila i ndihmon ata qe
te 'shikojne' te ardhmen.


Nje studim i tille kaq i mrekullueshem mund te ndihmoje ne kuptimin
shkencor te aftesive parashikuese te shume njerezve si dhe nje sere
fenomene te tjera psiqike sic jane Perceptimet Ekstra Sensoriale,
Perceptimi i njohur si Deja Vu si dhe nje mendjemprehtesi te pazakonte
ne raste te caktuara.


'Ne jemi te kenaqur qe mund te zbulonim bindshem qe njerezit kane
aftesi te ndjejne te ardhmen perpara se te ndodhi' thote Profesor
Bierman, nje psikolog ne Universitetin e Amsterdamit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Shkenctaret jane te bindur se njeriu mund te shikoje te ardhmen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu
» Ē' ĖSHTĖ NJERIU? CILA ĖSHTĖ ORIGJINA? ĒFARĖ LLOJ SHORTI KA AI?
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» Thaēi: Presidenti do tė zgjidhet nga PDK-ja
» Skeleti gjigand

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: