ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė !!!   Fri Aug 15, 2008 2:51 am
Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė
Njė
kuzhinier britanik pėr persona tė famshėm thotė se i vjen keq qė
gabimisht e ka rekomanduar njė bimė vdekjeprurėse si pjesė tė njė
sallate tė shijshme.
Anthony Worrall Thompson thotė se ka menduar se
po pėrdorte rrėnjėt e njė bime, tė familjes sė spinaqit, ndėrsa fletėt
e sė cilės janė tė ushqyeshme. Ai madje i kishte thėnė revistės
britanike “Healthy and Organic Living”, tė muajit korrik, se kjo lloj
bime mund tė pėrdoret nė sallata.

Bima (henbane), emri i sė
cilės nė pėrkthim tekstual nėnkupton “vrasėse e gjelave”, ėshtė toksike
dhe mund tė shkaktojė halucinacione, marramendje dhe ēorientim nėse
konsumohet. Dozat e mėdha tė saj madje mund tė shkaktojnė vdekjen e
njerėzve.

Revista ka lėshuar njė shkresė tė hėnėn nė faqen e
saj zyrtare tė internetit. Worrall Thompson u ka thėnė gazetarėve se i
vjen keq qė i ka ngatėrruar bimėt, dhe veprimin e tij e quajti “tė
turpshėm".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: