ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lexojeni kete gje te habitshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Lexojeni kete gje te habitshme   Fri Aug 15, 2008 2:56 am

Lexo me poshte dhe shiko cfare llogaritjesh kane bere, interesant!!!!!!!!!!
Vėrtetė aktualisht ėshtė shum tronditėse!!

(Sidomos pjesa e fundit, por lexoje sė pari tė tėren)


>1. New York City ka gjithsej 11 germa


>2. Afghanistan ka gjthsejė 11 germa.


>3.
Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kėrcėnuar se do t'i shkatrrojė
kullat binjake nė vitin 1993) poashtu ka gjithsejė 11 germa.


>4. George W Bush poashtu ka 11 germa.
Kjo mund tė jetė njė koinēidencė e thjeshtė, por i ben gjėrat mė interesante kėtu:

>1) New York ėshtė Shteti i 11-tė.


>2) Aeroplani i parė i cili ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka qenė fluturimi numėr 11.


>3) Fluturimi numėr 11 ka bartur 92 pers.


>4) Fluturimi numėr 77 i cili po ashtu ėshtė pėrplasur pėr kullat binjake ka bartur 65 udhėtarė (6+5=11)


>5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatorė, apo ashtu siqė tani ėshtė e
njohur 9/11 (9+1+1=11)


> 6) Kjo datė ėshtė e ngjajshme me numrin e emergjences
sė servisit telefonik 911 (9+1+1=11)


>Njė koinēidencė e plotė apo jo??:


>1) Numri total i viktimave nė avionėt e rrėmbyer ka qenė 254 (2+5+4 =11).


>2) 11 Shtator-i ėshtė dita e 254 me radhė nė vitin kalendarik.
Prap kemi (2+5+4=11).


>3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004 (3+1+1+2+0+0+4=11).


>4)Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 dite (9+1+1=11) ditė pas incidentit tė
kullave binjake.


>Tani kjo ėshtė ajo qė gjėrat i bėnė tė mbinatyrėshmė (tė frikėshme):


> Simboli mė i njohur pėr SHBA-tė, pas yjeve & shiritave, ėshtė
Shqiponja.


> Vargjet mė poshtė janė tė marrura nga Kurani, libri i shenjte
Islamik:


> 'Pasi qė ėshtė e shkruar se njė bir Arabie do ta zgjoi
Shqiponjėn


> Frikėsuese. Tėrbimi i Shqiponjės do tė bie mbi tokat e ALLAHUT
pėrderisa disa popuj tė shėndruar nė dėshprim akoma mė tė kėnaqur: pėr
tėrbimin e Shqiponjės Frikėsuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty ka
pasur PAQE. Ky citat ėshtė numėr 9.11 nga KURANI.


>Akoma nuk jeni tė bindur pėr kėtė? ?!


>Provojeni kėte dhe shikoni se si do tė ndjeheni pastaj. Mua mė janė ngritur flokėt pėrpjetė nga kjo:


> Hapeni Microsoft Word dhe bėni si mė poshtė:


>1. Shkruani me tė mėdha Q33 NY. Ky ka qene numri i fluturimit tė avionit tė parė qė ka goditur kullat binjake.


>2. Selektojeni kėte:- Q33 NY


>3. Shėndrojeni shkrimin nė madhėsinė 48.


>4. Shėndrojeni shkrimin actual nė WINGDINGS dhe do tė fitoni njė pamje interesante, krejt lehte e kuptueshme


> c'po mendoni tani!!!


>
Dėrgoje kėte sa mė tepėr shokėve dhe njerėzve qė njihni dhe brenda 11
minutave do ta marrėsh njė befasi tė kėndėshme, nėse nuk e bėn kėt do
tė fitosh njė tronditje jetėsore


> Brenda 11 minutash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Lexojeni kete gje te habitshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VIKTORIA XHAKO:PO TA POSTOJ KETE LETER

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: