ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lopėt trajtohen si VIP-a

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Lopėt trajtohen si VIP-a   Fri Aug 15, 2008 3:00 am
Lopėt trajtohen si VIP-a
Lopėt e qumėshtit nė Holandė po marrin pėrkujdesje speciale me shpresė se do tė prodhojnė qumėsht me shije mė tė mirė.
80
lopėt nė fermėn Wapse janė duke u trajtuar me masazhe dhe mbulesa
komforte derisa tjerat kanė pasur fat edhe tė shtrihen nė krevate me
ujė.

Sipas gazetės The Sun, fermerja Nancy Vermeer ka thėnė
se: "Lopėt duhet tė janė tė lumtura. E po qė se nuk janė ato edhe nuk
do tė japin qumėsht”.

"Lopėt tona dikur shtriheshin nė beton
por tani ato kanė shtroja tė punuara nga goma e butė dhe mbulesė
tallashi tė cilin e preferojnė.

"Kemi edhe krevati prej uji por ata dinė tė kushtojnė shumė shtrenjtė”, ka shtuar Nancy.

"Nėse
njė person nuk ėshtė nė qejf frymėmarrja mund tė mbajė shije tė keqe,
prandaj personalisht besoj se mund ta ndjeni dallimin nė qumėsht nėse
njė lopė ėshtė e lumtur. Ka shije mė tė ėmbėl", ka pėrfunduar ajo

Ferma
e Nancyt furnizon me qumėsht prodhuesin e akulloreve “Ben and Jerry's”
tė cilėt edhe kanė ardhur me iniciativėn pėr kėtė ide.

Bashkėthemeluesi
i kompanisė sė akulloreve “Ben & Jerry's”, Jerry Greenfield ka
thėnė se: "Lopėt tė cilat komfort jetėsor janė lopė tė lumtura".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Lopėt trajtohen si VIP-a
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: