ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kur Jam i lumtur... ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Kur Jam i lumtur... ?   Fri Aug 15, 2008 3:02 am

Tregoni ketu se cfar beni ne castet kur jeni te lumtur.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Wed Oct 01, 2008 5:26 pm

Kam buzeqeshjen me te bukur se ēdo here edhe pse ndoshta jo me goje po me qeshin syte...

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Sun Nov 30, 2008 5:39 pm

zihem me vllane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Mon Dec 01, 2008 5:38 pm

Kercej... Very Happy

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Mon Dec 01, 2008 6:30 pm

kur jam i lumtur bej dasem ahahhahahhahaaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Mon Dec 01, 2008 10:05 pm

Qyqjaaa po ti me cun je dhe beqar, dmth spaske qene i lumtur asnjehere? haha

Une normale qe qesh kur jam e lumtur, po zakonisht e perhap lajmin pasi nje shprehje e urte thote:
Gezimi behet me i madh kur ua tregon te tjereve ndersa hidherimi me i voge!!! biggrin

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
Albo
Anetare i Ri
Anetare i Ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 16
Age : 28
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Mon Dec 01, 2008 10:14 pm

Misioni kryesor i njeriut eshte te jetoje jeten e dhene nga krijuesi itij.por gjate kesaj jete njeriu gjithmon ben perpjekje qe ta gjej lumturine ecil;a konsiderohet si nje mrekulli qe eka afer por nuk mundet ta preke apo ta shijoje.

perpjekjet e njeriut jane te shumta por ne te shumten e rasteve jane te gabueshme. disa njerez besojn tek lumturia, se gjendet tek dashuria ,disa te pasuria dhe parate ,disa tek pozita ne shoqeri ,disa tek fama ne bote.por te gjitha keto jane te gabueshme apo jo .

lumturia ne dashuri :eshte kjo qe me per se afermi mund ti konkuroj nje lumturie ,d.m.th suksei dhe harmonia familjare .

lumturia ne pasuri:shume njerez mendojne se ketu eshte lumturia ,por gjejne deshprimin ,sepse je rob i pasurise dhe pasuria te udheheq e jo mendja dhe ndjenja e shendoshe.

lumturia ne fame: nese nje njeriu tu ju mundesohej te zgjedh diqka ne bote ai do deshironte te jete i famshem, ti shikojme yjet e hollywudit te gjithe buzeqeshin para kamerave ,por qajne prapa kamerave.ata kane arrite te gjitha ne jete ,nuk kane asnje projekt qe nuk ekan arritur ,mirpo kur kan kullmuar shijet e tyre jane deshpruar dhe kane verejt se gjeta fundin por nuk gjeta lumturine. ka mjafte yje filamash dhe kengetar te njohur dhe shumica etyre ,po ti a shikosh biografine etyre sekrete shumica kane tentuar te bejne vetevrasje apo ta varin veten .merrni si shembull gjorgj michaell ka qene me fame dhe i ka arrite te gjitha ,mirpo shume her ka tentuar qe te beje vetevrasje dhe tashe eshte bere hemoseksual.

disa mendime te shkencetareve kane arritur qe sadopak te na japin shprese se munde te kete lumturi nese zbatojme disa hipoteza te tyre:

lumturia ne besim ne zote:ky proces ka dale si me i sukseshme ne arritjen e lumturise,sepse beson tek Ai qe te ka krijuar dhe beson tek miresite etij ,kur je ne veshtersi je ne meshiren etij,beson se qdo gje ne jete nuk mund te arrihet pa vullnetin e tij,dhe ndihme dhe falje kerkon tek AI,falenderon per miresite dhe shendetin tende,shumica njerezve deshprohen se kqa pas vdekjes? behemi pluhurdhe kalbemi ne dhee.mirpo besimi ne zote te jepe shpres qe pas vdekjes nuk perfundon misioni juaj,por fillon nje jete si pershkruhet e amshueshme ne parajse d.m.th te bene te enderrosh ne parajse nje shperblime qe qe ne bote nuk gjendet.

lumturia ne modesti:shume njerez duke qene modest kane arritur qe te behen te lumtur kane refuzuar luxin e jetes por i jan kezuar shendetit jane modest ne pasuri jetojn modest ,nuk duan pasuri shume ,por jo edhe te varfur por mjafton qe te kete pasuri sa te jetoj nje jete modeste(mesatre)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Mon Dec 01, 2008 10:20 pm

krahe Plotesisht dakord, ne pike dhe ne presje!!! Komplimentet e mia! shoke

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Thu Dec 04, 2008 9:19 pm

kur jam i lumtur pi ashash shttttttttttttttt eshte sekret vetem ju e dini ok mos ja tregoni njeriu! dioni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Sat Dec 06, 2008 11:07 pm

Opss nerva kallash kallash kallash zgjuar mendoj

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   Wed Dec 10, 2008 9:38 pm

bobo e mori vesh ene NEWS 24-tra ........... xhulja grusht
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur Jam i lumtur... ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur Jam i lumtur... ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Tema te lira-
Kėrce tek: