ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohet planeti me i vogel jashte sistemit diellor??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Zbulohet planeti me i vogel jashte sistemit diellor??   Sat Aug 16, 2008 5:06 pm

Zbulohet planeti me i vogel jashte sistemit diellor
Mahnitese
fotot qe astronomet kane realizuar gjate studimit qe i kane bere
formacionit yjor me Hubble Space Telescope te NASA-s. Astronomet
spanjolle bene te ditur se gjate studimit kane zbuluar planetin me te
vogel jashte sistemit diellor, i cili ndodhet 30 vjet drite larg
planetit Toke. Hubble Space Telescope i NASA-s ka prure nderkaq dhe
foto nga planeti Mars qe i pėrkasin vitit 2005. Shkencetaret amerikane
kane zbuluar ne sipėrfaqen e tij kripe, qe sipas tyre dėshmon dhe
njehere tezen se planeti ka pasur uje dhe se dikur ne te ka pasur jete.
Foto mbreslenese vijne dhe nga Jupiteri.Balkan Web
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Zbulohet planeti me i vogel jashte sistemit diellor??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjon Neēaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» INSIATIV E NJĖ GRUPI MĖRGIMTARĖSH DHE ANTAR TĖ LDK-sė, RUGOVISTA ME ZEMĖR PĖR TĖ PROPOZUAR AGIM GASHIN
» Nako Spiru, zbulohet dėshmitari qė pa skenėn e vrasjes sė ish-ministrit
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: