ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kėngėsh Shqip

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:34 pm

Tekste Kėngėsh Shqip
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:34 pm

Dua te vdes (Elita 5)

Dua te vdes
dhe pse jam i ri
ndoshta kur do degjosh
do tė qash edhe ti

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty

Ndoshta do tė gėzohesh
se nga unė do lirohesh
ndoshta do tė qash
se nga unė do tė ndahesh

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:34 pm

ELITA 5


Harroje vetmine

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

nėse sonte ndihesh vetėm
dhe ke frikė te shofish endrra
shuaj dritėn ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete
mbetet kujtim

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

me ty asgjė nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
ēdo vajzė tjetėr qe takoj
m'bėn me tepėr te te dua

te lindi kenga e dashurisė
qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
kjo do perjete mbetet kujtim

kjooooooo pėr jeteeeee..
mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:35 pm

RITMI I RRUGES

Ngritu tash Ritmi i rrugės

I heshtur ndalem dhe shikoj se si dritėn ma perpin njė hije
Me duket vetja si spektator ne njė shfaqje tragji komedie
Ku aktor jemi neve te gjith edhe unė e ti
Por fatkeqėsisht ky nuk ėshtė teater dhe as kjo keng nuk ėshtė parodi
Ėshtė jeta jon koha kur japin kahje fatit ton
Dhe te ardhmes son
Por mė trego nga po e drejtojm cilėn rrugė po e vazhdojm
Pas 100 vjet errėsirė, nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
Kjo nuk mjafton
Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
E cpo bejm ne pėr ata
Ku mbeti nderimi i vellaut pėr vėlla
Me thuaj pra,
Krejt kjo esht njė hata qe skam besuar qe ndonjeher kemi me e nda

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

Gjendje kritikė
E renduar nga pretendime armike
Rrethuar me papergjegjesi politike
Ngarkuar me tendenca paranoike
Pseudo patriotike
Tingellojn disa faza arkaike
Qe mendja e shendosh i refuzon
Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frikė
Qe ndasit na i forcon
Dhe na con drejt njė rrugė misterioze
Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
Mund te gjendemi ne njė gjendje komatoze
Me komplimime tepėr serioze
Po kush ėshtė fajtor
A thua, sa ka pergjigjia rėndėsi
Kur ndoshta njė pjes te kėtij faji e patem edhe un e ti
Perndryshe pse para hundeve tona
Ndodhin gjėra qe asnjeher si miratojm
Ato sdo te zhduken vetėm duke i shikuar
Duhet bashk qe ti luftojm

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

Ndal, po i them vetes
Dhe shikoj botėn time pėrreth meje
Nėse je lodhur edhe ti
Ateher hapi syt dhe shiko pėrreth teje
Gjeje, pozicionin tėnd
Dhe nėse do ndryshime vepro,
Kryeje pjesen tėnde te punės
Pėr vete dhe pėr ata qe I do
Deri dje kisha njė ankth te vjetėr
Por nuk me zbrapsi asnjeher
Ndėrsa sot me mundon 1 tjetėr
Dhe sdo ta le as kėtė te me dergoj ne humner
Se jeta na mesoi
Qe te mirat kurrė nuk vijnė vet
Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
Se sa ai qe pa u mėrzitur pret
Ndėrsa sot te gjith jemi pjesmarres ne kėtė kapitull tė ri historie
Prej nesh varet se a do tė shkruhet njė faqe turpi a njė faqe lavdie

Ngritu tash s'ka forc qe na rrezon
Kur jemi bashk gjėrat duhet te ndryshojn
Pėr te gjith njėsoj njė er e re fillon
Bėhu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:35 pm

2die4

Me pėlqen --ĆƒĘ’ 2 Die 4

Si fillim dua te them njė e zez mua me pėlqen
Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges unė tja them
Qe tja them kėtij shteti qe kujton se na genjen
Na genjen nga mashtron na harron por gabon
Me pėlqen qe te jetoj dhe gjithēka unė te jetoj
Me pėlqen edhe mėnyra si sot po I kuptoj
Me pėlqejnė pantallonat e gjėra kur ne rrugė unė I tėrheq zvarre
Por dhe 2die4 qe te jem unė I pandare
E papare makina qe kishte marrė Ilir Meta
Me goje hapur mbeta
Dhe mendova rrugėn pėr ta blere unė gjeta
Me pėlqen njė bashkėpunim me madonen unė ta bėj
Tė kendoj dhe me pas njė takim unė ti kerkoj
Enderroj dhe njė ditė ne parlament unė te shkoj
Mbi piraterin e muzikes ndonjė ligj unė te shqyrtoj
Me pėlqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
Me pėlqen me shoqerin ndonjė gote dhe ta kthej
Mos te harroj te them se me pėlqen njė tatuazh
Me pėlqen 3 muajt e veres ti kaloj unė ne plazh
Me pelqejn kėto qe thash por dhe lash ca te tjera
Tė tjera do tė thotė dhe shoku im ne vazhdim.

Me pėlqen ēfarė, me pėlqen ēfarė.
Me pėlqen si dua unė te jem
Dhe tė gjitha unė ti kem
Me pėlqen ēfarė me pėlqen ēfarė
Me pėlqen ēfarė dua unė te them
Me pėlqen a sme pėlqen

Me pėlqen kur te vėrtetėn unė e them si e ndiej
Me pėlqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba tė reja blej
Tė gėnjej nėse te them se pėlqej motrat libohova
Me pėlqen fatos berishen unė njė dita ta takoj
Ta puth fort muah ta perqafoj
Dashuroj vėrtetė njė vajz unė sot e dashuroj
Me pėlqen kur e takoj
Dhe koh kur unė me ty kaloj
Me pėlqen mua te dėgjoj vetėm rap 2pac
Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
Me pėlqen ne party mua mbrėmjet ti kaloj
Me pėlqen ato qe ditėn bėj naten ti harroj
Njė pistolet pėr siguri unė gjithmonė mbaj
Por dhe 2die4 ne zemėr mbaj gjithmon si emblem
Me pėlqen qe pushimet ti kaloj unė ne Golem
Po ta kem mercedes benz makinen me pėlqen
Pasi dua unė te jem dhe tė gjitha dua ti kem
Unė tė gjitha do ti arrij te pėlqen a s'tė pėlqen

Hej pa sme thua ne kėtė botė ēfarė me pėlqen
Tė shikoj ne sytė e tua por e di qe me genjejn
Me rrefejn njė botė te rreme qe sshprehin asnjė shenjė
Po tė flas pėr veten time dhe ato qe me pėlqejnė
Me pėlqen qe te ngacmoj ne rrugėn time kur kalon
Ndonjė vajzė qe veē seksi mmmmm me shkakton
Por dhe asaj nuk I flet dot
Se direkt ajo te thotė
As makinen spaske ti qenke ēunė kot
Kėshtu qe dhe unė duhet te bėj disa miliona
Tė pėrpiqem qe te futem atje ku ka persona
Tė rėndėsishėm te jashteligjshem por gjithmonė ta bėjnė nderin
Pastaj te gjithė do thonė shiko Bledi Milionerin
Dhe kjo sdo jetė njė ėndėrr do ta bėj unė realitet
Se me pėlqejnė pordhet e tua nėpėr rrugė kur ti shet
Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
Ato qe ti tani bėn unė I kam bėrė ne disa vjet
Disa vjet me 2die4 nėpėr klubet ku unė shkoj
Me te zezen dhe uiskin unė naten e kaloj
Me pėlqen mua gjithēka dhe me asgjė unė nuk e le
2die4 pėr kėto gjėra mbajnė vendin nr 1.

Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
Ju kujtoni se ne jemi harruar
Jo jemi kėtu duke kenduar
2die4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:36 pm

TAKA KRRAK - Pirro Cako

S'me ze gjumi , prej se largu...
Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
Me sy mbyllur si sonambul
Hapat, pak nga pak, atje me ēojnė.

Hyra brenda, syve 'u besova,
Tė kish sjell ty zoti sonte veē pėr mua
Mikja ime, sa shumė te kam kėrkuar
E vogėl ėshtė kjo botė pėr tu takuar.

Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
Unė ne gjunje i rashe, me jep frym i thashė
Se jeta ėshtė vetėm njė ēast
Sikur te ma falesh trupin tėnd kte nate ti z'bėn mėkat.

Dot nuk pritem, dritėn fikem
Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
Rastesi, je mbreti botės,
Vjen njėherė e iken pergjithmone.

Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
Afshi saj ne qiell te shtatė me ngjiti mua,
Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
Ne kėtė botė ku mbyt pa fund vetmia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:37 pm

Larg je ti AURORA

Mallin do shkepus ne tel kitare
do tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢notoj si peshku nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢tokėn e thate
si vala do ju perkedheli flokĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢t e tua
si loti do rrokullisem nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢prehrin tuaj
me zgjat doren mos thuaj gjithēka mbaroi
mos mė ler si portret i humbur t'vajtoj

Detin do ta qaj me lotin e fshehur
do ta gjej fytyren tėnde te buzeqeshur
Larg je ti
Larg je ti

Po t'kisha pranė edhe njėherė
Imazhin tėnd ta shihja,se si buzeqesh
ne rrudhat e qiririt te ecja i marrė
diellin ta lusja pėr tė mos qare
fati te mori ne shiun e zjarrte
e unė mbeta,pa te thėnė njė fjale
Lamtumire
Lamtumire
o... Lamtumire

Larg je ti
Larg je ti
O sa larg larg je ti

Si ta gjej hijen tuaj
ndoshta aty fshihet lumturia
buzeqeshja jote tė vijė ne varrin tim
e qe vdekja te linde pėrsėri dashurinė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:37 pm

E gjithė bota jemi dy WSF


Kur te hap sytė nesėr dua te shoh ty Yeah
je gjithēka pėr mua ,gjithė bota jemi dy Yeah


I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej, doren tėnde tek me ndjen
I hap sytė kerkoj te te gjej unė ty, je engjell me jep jetė
Se qenia jote flet gjithēka me jep, kerkoj njė jetė me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

(Flori)
Janė mijėra fjale, kujtime qe me mua jetojne,
zgjedh njė album te vjetėr dhe njė photo shikoj,
dy fjale te dedikoj, njė puthje te dergoj
njė mesazh nga shpirti im: "Ti e di njėsoj vazhdoj,
ne te njejtet vende rri dhe te njėjtėn pije pi,
ku je ti, jam unė, ku jam unė, je ti"
dhe ditet dhe netet e kanė tani njė kuptim
"Jeto ditėn"-me the; Ėshtė bėrė motivi i shpirtit tim
qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
Ne sekondat, minutat dhe orėt qe jam me ty,
ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
Dhe kur asgjė nuk me ndodh, unė shpirt jam me Ty,
dhe kur gjithēka e bukur ndodh, unė shpirt jam me ty,
le tė ndodhė ēfarė tė ndodhė, unė shpirt jam me Ty......
Gjithė Bota Je pėr Mua.Gjithė Bota Jemi Dy....


(Refreni)

I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej, doren tėnde tek me ndjen
I hap sytė kerkoj te tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢gjej unė ty, je engjell me jep jetė
Se qenia jote flet, gjithēka me jep, kerkoj njė jetė me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dyYo,jemi prapė bashke ne njė tren qe do na ēoje,
nėpėr stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
njė shėnim:ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬ Jeto ditėnĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬ lexova ne letren e grisur
qe me sjell pranė vetes time,vetja ime me mungon,
me sjell njė shėnim kaq te thjeshtė qe ekziston,
me njė jetė qe jetoj njėsoj sikur tė jesh (thjesht mendoj pėr ty se ke nevojė qe te ndjesh)
Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
ekziston, me ploteson ,njėsoj ėshtė, njėsoj vazhdon.
Jetoje- siē the-,jeto ditėn qe pason (Shpirti im unė me ty gjithmonė vazhdoj)
Momentet tona nga e vėrteta jonė me vijnė,
nuk kam me ndjenjė te fortė, vazhdojme bashke te rrimė
Jam me shumė se i lumtur se ne prapė jemi te dy.
Gjithė bota je pėr mua, e gjithė bota jemi dySa here malli mė merr, unė jetoj me ty, te ndjej ty si pėrherė
ti me shikon, ti me degjon, mendoj pėr ty,
te dua shpirti im, jemi te dy

I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej, doren tėnde tek me ndjen
I hap sytė kerkoj te tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢gjej unė ty, je engjell me jep jetė
Se qenia jote flet gjithēka me jep, kerkoj njė jetė me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy


I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej, doren tėnde tek me ndjen
I hap sytė kerkoj te tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢gjej unė ty, je engjell me jep jetė
Se qenia jote flet gjithēka me jep, kerkoj njė jetė me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej, doren tėnde tek me ndjen
I hap sytė kerkoj te tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢gjej unė ty, je engjell me jep jetė
Je engjell me jep jetė, je engjell me jep jetė, je engjell me jep jetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:37 pm

"Jo tani" nga Djemte e detit.

Zgjata unė doren te prekja ty
Shikimi zbehur qe mbulon sytė
Mbi trup te lagur dora u ngri
Mbi sy te mbyllur loti u shkri

Jo tani o zot jo tani
Shpirtin tim jo mos mė merr ti
Ne gjume me klithma lot
Theras pėr ty

Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


Dikur ti qeshje me lotet e mi
Kur supet kthenin qaje dhe ti
Aromen tėnde e pėrsėris shpirt
Dhe si i cmendur cirrem pa ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:38 pm

Endrra Ime" nga Djemte e detit.
Pas dritares tė kam ndjekur
nėpėr rrugėt me asfalt
ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė

S'mė ke folur kurrė njė fjalė
gjithmonė kokėn pas ke kthyer
e pas xhamash, prap ke mbetur

Kur pe veten nė vetmi
dashuria ishte tretur
atėherėė unė ika larg nga ti
e bukur pas xhamash
o prap ke mbetur

Zemra ime u mbyll
u mbyllėn edhe sytė
tani asgjė e hapur
tė pata thėnė...
dikur tė kam dashur

Pas dritares tė kam ndjekur
nėpėr rrugėt me asfalt
ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė
ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:39 pm

JA KU JAM ARDIT GJEBREA

Tė kerkoj ,
Tė kerkoj e nuk te gjej
Ne ēdo vend ku kemba shkel
Ti askund,askund nuk je

Tė kerkoj
Si i cmendur te kerkoj
Neper botėn qe sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢mbaron
Sa dhe fryma me ndalon

Pse,pse me torturon kėtė nate
Pse thonė unė jam njeri pa fat?!

Ti
Dhe njė here po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
Dhe njė here te me duash prapė-unė ja ku jam
Dhe njė here ti tė jesh e imja-ja ku jam
Parajsen te ta fal

De njė here te te mbaj ne duar-ja ku jam
Dhe njė here te me besh te vuaj ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe njė here te me vrasesh mua ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe vdekja le tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢me marrė

Me mungon
Zerin tėnd nuk e dėgjoj
Njė mesazh ne telefon
Shpirti im sa me mungon

Me mungon
Prekja jote me mungon
Trupi yt kur dritheron
Dhe njė puthje qe sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢mbaron

Pres,pres te me vish kėtė nate
Pres,ēdo njeri e ka njė fatĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š..!

Ti
Dhe njė here po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
Dhe njė here te me duash prapė-unė ja ku jam
Dhe njė here ti tė jesh e imja-ja ku jam
Parajsen te ta fal

Dhe njė here te te mbaj ne duar-ja ku jam
Dhe njė here te me besh te vuaj ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe njė here te me vrasesh mua ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe vdekja le tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢me marrė

Ja ja ja ku jam
A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

Ja ja ja ku jam
A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

Ja ja ja ku jam
A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

Ja ja ja ku jam
A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

Pres,pres te me vish kėtė nate
Pres,ēdo njeri e ka njė fatĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š..!

Ti
Dhe njė here po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
Dhe njė here te me duash prapė-unė ja ku jam
Dhe njė here ti tė jesh e imja-ja ku jam
Parajsen te ta fal

Dhe njė here te te mbaj ne duar-ja ku jam
Dhe njė here te me besh te vuaj ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe njė here te me vrasesh mua ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe vdekja le tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢me marrė

Dhe njė here po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
Dhe njė here te me duash prapė-unė ja ku jam
Dhe njė here ti tė jesh e imja-ja ku jam
Parajsen te ta fal

Dhe njė here te te mbaj ne duar-ja ku jam
Dhe njė here te me besh te vuaj ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe njė here te me vrasesh mua ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬"ja ku jam
Dhe vdekja le tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢me marrė.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:39 pm

PENDIMI ELIZA

Njė pikė loti rrodhi
fshehtas mbi faqen time
ēdo gjė perfundoi
edhe kjo loje mbeti n'kujtime
Me the fjale te embla
enderrat mbi zbukurove
e larg syve t'mi beje dredhi
shumė rėndė gabove

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo

Ndoshta ke menduar
qe prapė do tė te kthehem
ndjenjat luftoj kur kam nevojė
dhe shumė mirė ndjehem
vetėm ke enderruar
qe mundesh te me mashtrosh
Veten mashtrove dhe kuptove
S'mund te me lendosh

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:39 pm

Alberie Hadergjonaj - Kitara

Luaj luaj luaj me kitarė
Luaj luaj luaj me kitarė
Luaj luaj luaj me kitarė
Kitarė e dashur mos u ndal

Kėndoj pėr ty zemra ime
Me dhimbje, me shpresė dhe me lot
Syrit tė kaltėr si deti
Tė ėmbla, tė zeza dhe plot

Ylli dhe dielli kėndojnė
Kur ti fle e zgjohesh ĆƒĘ’§do ditė
Dhe unė me kitarė qė rri zgjuar
Krijoj melodi veĆƒĘ’§ pėr ty

(refren)
Luaj luaj me kitarė
Nė sy, nė mend unė ty tė mbaj
Puthje e nxehtė, puthje e bardhė
Buzėt e tij ėndėrr e zjarrtė

Luaj luaj luaj me kitarė
Kitarė e dashur mos u ndal
Kėndoj me ty, jetoj me ty
Vullkan e jotja melodi

I dashur ti a mė dėgjon
A se kupton se mė mungon
Kitarės sime jepi shpresė
Pa shpirtin tėnd ajo do vdesė
Por zemra ime ėshtė si det
Me dallgė dallgė shkumėzon
Luaj luaj luaj luaj
Kitara ime ndizet zjarr
------------

Luaj luaj luaj me kitarė
Luaj luaj luaj me kitarė
Luaj luaj luaj me kitarė
Kitarė e dashur mos u ndal

Hėnės sė artė ju pėrula
Nė qoftė se mė do mė ndihmo
Mė merr ti nė krahėt e tua
Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo

Njė puthje e gjatė mė rrėmbeu
Kitarė tė lutem pusho
O zot erdh' dashuria
Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:40 pm

Bojken Lako - Asgjė e largėt

S'kam asgjė tė largėt
Ditė tė reja do tė gjejmė
S'ka mė klithma bebesh
Besoje, besoje, besoje

Nuk ka ujė nė fusha
Vetėm njė fėmijė nė rrugė
Nuk ka mė vdekje
Njė kėmishė e zezė nė tel
Besoje, besoje, besoje.

(refreni)

Nuk ka asgjė tė largėt
ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
Nuk ka mė klithma bebesh
besoje, besoje, he-he, he-hej.

Nuk ka mė lutje
Vetėm njė dorė e shtrirė
S'ka mė stėrmundime
Vetėm njė gjurmė e lehtė
Besoje, e lehtė, besoje

(refreni)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:40 pm

SHIU VETEM TY TE LAG (ELITA5)

Nė mes tė natės erdhe
ėndėrrat mi prishe ti
pėr mua ishe e vdekur
e humbur nė gjithėsi...

Mė ler tė qetė tė lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njėherė thyhet
nuk ngjitet sėrish....

Dėgjoje pikėllimin
qė shpirtin ma copėton
qė bie bashkė me shiun
sytė m'i mjegullon....

Ti s'vjenĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š
koha ėshtė ndaluar
unė qaj pėr ty
retė qajnė pėr ne
Ti s'vjenĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š
koha ėshtė ndaluar
unė qaj pėr ty
retė qajnė pėr ne

Nė qiellin e harruar
mė yjet nuk rrinė
kujtimi yt i zbehur
tretet nėpėr shi....

Ti s'vjenĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š
koha ėshtė ndaluar
unė qaj pėr ty
retė qajnė pėr ne
Ti s'vjenĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š
koha ėshtė ndaluar
unė qaj pėr ty
retė qajnė pėr ne

Ti s'vjen...
koha ėshtė ndaluar.....
unė qaj pėr ty....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:40 pm

Tingulli 3 - 4 All Bitchiz

Tash un jam Big Xig
Ne kėtė kend ku po mendoj
Me njė vėmendje fantastike
Veq pėr ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura unė s'po e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femėr shumė e mirė
Pėr njė drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tėnd
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njėjtin kend
Egzistojn shumė fekondime ne te njėjtin fajll
Unė preferoj ne emitimin doggy style
Kjo ėshtė loja me e mirė ne rrugė pėr seks
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Kėshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne atė kohe kur goja i perkulet gojes
Po e vėrteta ėshtė kjo ne mėnyrė eksplicite
Kur tregohet sistemi pėr njė lavire gengsta shite
Varianta vazhdon pėr shumė ksi qika tjera
Some [pėrmirėsoje fjalorin!] every night ti plotsojn tri dėshira
Njė pėr nalt e shumė tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dorė kesh
Neper trojet tona egzistojn shumė lavire
Shumė bukuroshe e shumė me [pėrmirėsoje fjalorin!] stile
Kėtė se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Pėr atė edhe kėndohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se pėr juve ne jeojme
Pėr juve sonte tėrė naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtinė e n'Podujev
Pėr lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atėherė kur bari i gjelbert kėtu mbretronte
Tė ikim nga ngjarja pėr dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise njė Kadillak i shendrrum ne seks
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mėngjes
E tash erdhi fundi ne te njėjtėn porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:41 pm

Rovena Stefa - Bie debore

Vetėm pėr ty jetoj
Tė shoh njė ēast dhe mendoj
Nuk dua te me shohin
te flasin keq pėr mua
te thonė se un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni

Bie debore. bie debore
Ne jetėn time
Bie debore

Njė tjetėr ke ne krah
Ti je gezimi saj
Tė gjith me te te shohin
Tė gjith flasin pėr mua
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni (2 here)

Njė tjetėr ke ne krah
Ti je gezimi saj
Tė gjith me te te shohin
Tė gjith flasin pėr mua
E dinė qe un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni (3 here)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:42 pm

Mira Konci- Vajta kalova gjith KalabrineVajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Arberine
Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

Dy manushaqe ne doren time
Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime
(2 here)

E lul e lul e lul e lul
E lul e lul e maca maca
E un pėr ty e un pėr ty
E un pėr ty o ndjalu paca

Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Arberine
Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

Dy manushaqe ne doren time
Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime
(2 here)

E lul e lul e lul e lul
E lul e lul e maca e maca
E un pėr ty e un pėr ty
E un pėr ty e ndjalu paca

E ndalu pak e ndalu pak
E ndalu pak s`ėshtė e vėrtetė
Se zemra im se zemra im
Se zemra im je ti vete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:42 pm

Grupi The Dreams - Genjeshtarja


Ty sa shumė te kam besuar
njė vajzė si ty...
sa shum kam dashuruar
po ti njė genjeshtare je
sepse djemtė pas vetes ti i ke

Ne dashuri ajo mua me genjeu
dhe nuk e di nėse ne tėndin shpirt
...diēka ndjeve

Vėrtetė me cmende mua
si e bėrė se di
mesove dobesite e mia
dhe un rashe ne dashuri

Bobo , me mir te vdes se sa te vuaj
dashuria mė ka mallkuar
po pse me bėn te vuaj
pėrse s`me le tė qete
te paktėn ti mė thuaj
qe me do me te vėrtetė!

Kendoj,
dhimbjen dua ta harroj
por se kuptoj...
njė ditė unė prap do dashuroj
njė vajzė qe do tė kėtė tjetėr emėr
dhe tjetėr vend brenda ne zemėr

Me kėtė kenge unė sot dua te tregoj
se dashurinė e pare kurrė s`do ta harroj
ti e te gjithė e unė mesova
dashuri pa dhimbje s`ka
por veē me ty shpresova
se s`do ishin te mėdha!


Refreni

Oooo ty,
Sa shumė kam besuar njė vajzė si ty
Sa shumė kam dashuruar , por ti
Njė genjeshtare je sepse djemtė
...pas vetes i ke!

Lot,
Lotojne ato dy sy me kot
Tė dashuroj veē ty , por ti
Njė genjeshtare je sepse djemtė
...pas vetes ti i ke!

----------------------------------


Kendoj ,
dhimbjen dua ta harroj
por se kuptoj...
njė ditė unė prap do dashuroj
njė vajzė qe do kėtė tjetėr emėr
dhe tjetėr vend brenda ne zemėr

Me kėtė kenge unė sot dua te tregoj
se dashurinė e pare kurrė s`do ta harroj
ti e te gjithė e unė mesova
dashuri pa dhimbje s`ka
por veē me ty shpresova
se s`do ishin aq te mėdha!


Ne dashuri ajo mua me genjen
dhe nuk e di nėse ne tėndin shpirt
...diēka ndjeve

Vėrtetė me cmende mua
si e bėrė se di
mesove dobesite e mia
dhe unė rashe ne dashuri

Bobo, me mirė te vdes se sa te vuaj
dashuria mė ka mallkuar
po pse me bėn te vuaj
pėrse s`me le tė qete
te paktėn ti mė thuaj
qe me do me te vėrtetė!


(refreni)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:42 pm

SI JA BEN TI PA MUA == Rovena Stefa


Si ja bėn ti zemėr, pa mua
Kush tė thot ty, sa tė dua
Kush ti puth dy syt, e buzėt e tua
Si ja bėn ti zemėr pa mua

Eja se do tė venitėm
Jo nuk jam fėmi tė habitem
Nuk mė gėnjejn, jo fjalėt e tua
Dua qė tė un tė kthehesh
Zemrėn time ti at kesh

Dua tė zbuloj se si je ti, se si puth ti
Dua tė mė falėsh dashurin
(2X)

Si ja bėn ti zemėr, pa mua
Kush tė thot ty, sa tė dua
Kush ti puth dy syt, e buzėt e tua
Si ja bėn ti zemėr pa mua

Eja se do tė venitėm
Jo nuk jam fėmi tė habitem
Nuk mė gėnjejn, jo fjalėt e tua
Dua qė tė un tė kthehesh
Zemrėn time ti at kesh

Dua tė zbuloj se si je ti, se si puth ti
Dua tė mė falėsh dashurin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:42 pm

Ardit Gjebrea - Kur tė jesh mėrzitur shum

Kėtu s`do t`jem , do jem larguar
Ne tok i tretur si te tjerėt
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin me kamarieret.

Dhe nėpėr udhet ku kam ecur ,
S`do ndihet kolla ime e thate
Mbi varrin tim do tė rrije i heshtur
Njė qiparis , si murg i ngrate

Ti do trishtohesh atėherė
Se s`do me kesh ne dhome gjallė
Dhe kur ne xham te fryje ehe
Do qash me eren dalengadale

Po kur tė jesh , mėrzitur shumė
Ne raft te librave kerkome
Atje i fshehur do t`jem unė
Ne ndonjė fjale a ndonjė shkronje

Mjafton qe librin , pak ta heqesh
Dhe un do tė zbres , do tė vij pas teje
Ti si dikur me mall do tė qeshesh
Si njė blerim pas njė rrekeje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:43 pm

Mallin e kam ruajt pėr ty---------ARTIOLA TOSKA

Kur tė pash me sy mor djalė
Se ĆƒĘ’§'mė ra ndėrmend pėr ty
Puthjen tande shpej kujtova
Pėr ty n'djeva pėrseri.

Mallin e kam rujtė nė zemėr
Ka shumė kohė unė s'tė kam parė
Sytė e tu s'i kam harru
Tė dua si mė parė
Sytė e tu s'i kam harru
tė dua si mė parė.

Ndaj mos guxo tė ikesh larg
Jo,jo nuk dua tė vuaj pėr ty
se do t'i falė ĆƒĘ’§far kam more djalė
Qė pėrherė tė jem me ty.

Tė dua si vetvehten
nuk gėnjejė nė dashuri
Pėrgjithnjė t'jesh i imi
Dhe e vetmja lumturi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:43 pm

Elita 5 - Na ish njė here"

Na ish dhe njė vajzė,
tani nuk ėshtė me,
ndoshta diku puthet,
apo ndoshta diku fle.

Na ishin edhe dy sy
tani nuk me shikojne,
ndoshta diku puthen,
apo diku lotojne.

Kėshtu na shkon rinia
sikur njė pranvere
e vetėm veē tė themi,
na ish na ish njė here.

Kėshtu na shkon rinia,
sikur njė pranvere
e vetėm veē tė themi,
na ish na ish njė here.

Na ishin dy gersheta,
si to nuk kishte tjerė
ndoshta sonte krefen,
apo ndoshta janė te prerė.

Na ishin dhe dy faqe,
te kuqe porsi molle
ndoshta diku skuqen,
apo ndoshta rrudhen.

Kėshtu na shkon rinia,
sikur njė pranvere
e vetėm veē tė themi,
na ish na ish njė here.

Kėshtu na shkon rinia,
sikur njė pranvere
e vetėm veē tė themi,
na ish na ish njė here.:zjarr :zjarr :zjarr :zjarr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:44 pm

-Redon Makashi - Jemi zemra e ēdo moshe"


Qeshu rini, qeshu pra rini
ti je e ardhmja dhe kėtė e di
qeshu rini, se ēdo zemėr thotė
ecėn me kohėn si askush ne botė.

Mosha jote rini ne ēdo zemėr jeton
Ti i fal dashuri ne ēdo hap kohės sone
Tė duam qe sytė te qeshin gjithmonė

Ti me zjarr dashuron ,
Ti mengjeset zgjon
Ndaj njerėzitė pėr ty
Kane te drejtė kur thonė
Ajo ėshtė si kristal e ardhmja jonė

Ju mjaftoi veē njė fjale ne ato vite
Falet jetėn ju, kishit moshen tonė
Dhe nėn gjurmet e saj brezat rriten
Gjaku qe u derdh ėshtė betimi jonė

Dua qe t'ju them
kthjelltesine e saj
unė me shoket e mi
thelle ne zemėr e mbajmė.
Ndaj s'plaket jo
Rini e Shqipėrisė

(refreni)
Qeshu rini, qeshu rini
Ti je e ardhmja dhe kėtė e di
Qeshu ti rini (Shih, shih...e re qesh tė thash lol)
ēdo zemėr thotė
Ecen me kohėn si askush ne botė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:44 pm

Ti je Bitch?? Etno Engjijt

Baby ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] e bukur e mirė por [pėrmirėsoje fjalorin!]
Me trup figure te mirė po prapseprap je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Tona kushtet I pate kampshtepizen afėr detit
Po kurven sikur ti smun e man afėr vetit
Shoqet e tua janė martu ti vazhdo rrugėn e vjetėr
Ti je vetėm njė [pėrmirėsoje fjalorin!] dhe me asnjė gjė tjetėr
Luftova pėr ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kam prish kurrė tona senet ti kam ble
Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje
Nuk ka kthim pėr ty me te dasht ma nuk muj
Mos mu lut prosti` e mos mė bjer as ne guj
Mki tradhetu nihere heren e dytė nuk e ha
Ti je pėr mu njė [pėrmirėsoje fjalorin!] e kthim pėr ty nuk ka
Tash te bjen tensioni se fjalėt e mia I kupton
I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nat pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]

Bejbi ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] nuk mendove kur tė thash
Nuk ndryshove permiresove andaj [pėrmirėsoje fjalorin!] je edhe tash
Dikur ishe e bukur e enderroja ĆƒĘ’§iftin ton
E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con
Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen
E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen
Se ty nuk te del boll njė as me kon pika e djalit
Ti je vetėm njė princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )
Sonte te mush dikush edhe masandej te rreh
Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre
Se tash ti je bo profi pėr ēdo ngjarje ne krevet
Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet
Ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] mos harro fati yt ėshtė ne errėsirė
Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mirė
Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup
Dikur tkom pas femen e sot mu po mė vjen turp
Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nat pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]

Bejbi ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] qe kurrė ski nejt rahat
Njė ekspert I fekondimit qe mushet nat pėr nat
E unė tkom dasht dikur tona senet I ki pas
Kerrin personal pare dhe dukat me thase
Kampshtepizen afėr detit dhe shtepine larg qytetit
Por gabimin me ty unė kurrė sja fail vetit
Unė ta kam hup dhe qaj sen o` kon lezet
Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det
Po u ndamė shyqyr e tash smuj me te kuptu ty
Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy
Po unė sjom manjak me hi prap ne at tregim
Bitch profesionin mduket e ki trashegim
Hapat pėr mos mė met vazhdimisht I ki perdor
Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dorė
Tash shko mushu dhe sdu me ni mo pėr at emen
Lamtumire ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ mah luv ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ dhe hasta la vista zemėr


Bitch mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nate pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kėngėsh Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Muzike :: Tekste Shqipetare-
Kėrce tek: