ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kėngėsh Shqip

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 4:14 pm

Mentor Kurtishi

Pa Ty

prej shoqnis lindi dashuri
gjith e moren vesh o shpirt per ne dy
erdhi koha meu martu
e tkam ble fustan te bardh me zbukuru

por ajo qe ndodhi un qe se kam dit
qe je smu o shpirt aspak se kam dit
por ajo ndodhi un qe se kam dit
qe je smu aspak se kam dit
darsma vec sa kishte fillu
gjith tuj prit nusen e re me e pru
lajmi zi me erdh per ty jet ke ndrru

ref(x2)
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa

prej shoqnis lindi dashuri
gjith e moren vesh o shpirt per ne dy
erdhi koha meu martu
e tkam ble fustan te bardh me zbukuru

por ajo qe ndodhi un qe se kam dit
qe je smu o shpirt aspak se kam dit
por ajo ndodhi un qe se kam dit
qe je smu aspak se kam dit
darsma vec sa kishte fillu
gjith tuj prit nusen e re me e pru
lajmi zi me erdh per ty jet ke ndrru

ref(x2)
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa
ref(x2)
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa
pa ty pa ty srrihet ndynja zotin e lus
nat bot met pa me tpa aaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 4:19 pm

Mentor Kurtishi

Je Larg

tbehem gjak qe rrej ne dhe
tbehem keng qe e ndegjon
tbehem uj qe ti e pi se ne ty pata dashni
jam njeri si gjith ne bot
kam nje shpirt kam nje lot
kam deshir met taku se larg teje jam qillu

ref(x2)
je larg je larg larg shpirtit tim
un i vetem si je ti
je larg je larg larg shpirtit tim
e un nvetmi si nje jetim

tbehem gjak qe rrej ne dhe
tbehem keng qe e ndegjon
tbehem uj qe ti e pi se ne ty pata dashni
jam njeri si gjith ne bot
kam nje shpirt kam nje lot
kam deshir met taku se larg teje jam qillu

ref(x2)
je larg je larg larg shpirtit tim
un i vetem si je ti
je larg je larg larg shpirtit tim
e un nvetmi si nje jetim
ref(x2)
je larg je larg larg shpirtit tim
un i vetem si je ti
je larg je larg larg shpirtit tim
e un nvetmi si nje jetim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 9:56 pm

Mentor Kurtishi

A Harrohet Ajo Nate

A harrohet ajo nat,kur me ty jam ndar
A harrohen ata sy qe i lash duke qar
A ka njeri ne ket bot qe sgabon gjat jetes
A pajtohen zemrat tona t'jen larg njera tjetres(2x)

A harrohet ajo nat kur zemrat jan thy
A pajtohen syt e m'i mos t'shohin ma ty
A ka njeri ne ket bot qe sgabon gjat jetes
A pajtohen zemrat tona t'jen larg njera tjetres(2x)

A harrohet ajo nat,kur me ty jam ndar
A harrohen ata sy qe i lash duke qar
A ka njeri ne ket bot qe sgabon gjat jetes
A pajtohen zemrat tona t'jen larg njera tjetres(2x)

A harrohet ajo nat kur zemrat jan thy
A pajtohen syt e m'i mos t'shohin ma ty
A ka njeri ne ket bot qe sgabon gjat jetes
A pajtohen zemrat tona t'jen larg njera tjetres(2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 10:09 pm

mentor kurtishi

lajmi i zi


Tuj prit shoket si perher
ljm i zi me erdh ne der,
shpejt dashnorja tpaska vdek,
than shoket ori mjer

tuj prit shoket si perher
ljm i zi me erdh ne der,
shpejt dashnorja tpaska vdek,
than shoket ori mjer

refrain:

o gurbet ty te denoj,
gjdo pik loti qe bjen n'tok
te denon gjdo lajm i zi
te denon gjdo njeri

o gurbet ty te denoj,
gjdo pik loti qe bjen n'tok
te denon gjdo lajm i zi
te denon ty gjdo njeri


dashuria jon e njom
u shendru ne nje kufom
skam qen afer ta pergdhej
tja ndal dhimjet si gjdo here

dashuria jon e njom
u shendru ne nje kufom
skam qen afer ta pergdhej
tja ndal dhimjet si gjdo here

refrain:

o gurbet ty te denoj,
gjdo pik loti qe bjen n'tok
te denon gjdo lajm i zi
te denon gjdo njeri

o gurbet ty te denoj,
gjdo pik loti qe bjen n'tok
te denon gjdo lajm i zi
te denon ty gjdo njeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 10:15 pm

Mentor Kurtishi

Nuk Harrohen Zemrat

Zhdo mengjes po zgjohem, me dimbje ne shpirt. Kur mendoj se ti ma nuk je tu mė prit. Me lot po i laj tė gjitha dhuratat tua. Ah ska mė nė kėt jet si ti sdo ta dua mė.

Ref : Nuk harrohet dita kur jemi pa, nuk harrohet nata kur jemi nda, nuk harrohen syt qe kan qar, nuk harrohen zemrat qe jan dasht.
Nuk harrohet dita kur jemi pa, nuk harrohet nata kur jemi nda, nuk harrohen syt qe kan qar, nuk harrohen zemrat qe jan dasht.

Zhdo mengjes po zgjohem, me dimbje ne shpirt. Kur mendoj se ti ma nuk je tu mė prit. Me lot po i laj tė gjitha dhuratat tua. Ah ska mė nė kėt jet si ti sdo ta dua mė.

Ref : Nuk harrohet dita kur jemi pa, nuk harrohet nata kur jemi nda, nuk harrohen syt qe kan qar, nuk harrohen zemrat qe jan dasht.
Nuk harrohet dita kur jemi pa, nuk harrohet nata kur jemi nda, nuk harrohen syt qe kan qar, nuk harrohen zemrat qe jan dasht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 10:21 pm

mentor kurtishi


teuta teuta


jam i lodhuur, jam i lodhuur
nuk kam fat un me jetuar
jam i lodhur oooj oooj jam i lodhur
nuk kam fat un me jetuar

pse ke djell spo lind ma
pse ke zog s'kendon
pse ke djell spo lind ma
pse ke zog s'kendon
paska ardh pranveraa
pse lule s'lulzon
paska ardh pranveraa
pse lule s'lulzon

teuta teutaaaaa me kan je martu
mendove se tjetri ka met dashuru
mendove se jeta shpejt ka me kalu
dashurin e par moj shpejt e ke harru

per shkak jemi nda moj me fjal me ki vrra
dashurin e humbur me lot jam tu e qjaa
per shkak jemi nda moj me fjal me ki vrra
dashurin e humbur me lot jam tu e qjaa
dashurin e humbur me lot jam tu e qjaa

teuta teutaaaaa me kan je martu
mendove se tjetri ka met dashuru
mendove se jeta shum leht ka me shku
dashurin e par moj sa shpejt e ke harru

teuta teutaaaaa me kan je martu
mendove se tjetri ka met dashuru
mendove se jeta shum leht ka me shku
dashurin e par moj qysh e ke harru
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 10:22 pm

Mentor kurtishi

Gurbeti


Kur nje nat,
larg ne gurbet.
N'telefon ni shok po me thret,
Eja shok,
ti pa mendu.
Se dashnoren dje ta kan martu.
Kur nje nat,
larg ne gurbet.
N'telefon ni shok po me thret.
Eja shok ti pa mendu,
se dashnoren dje ta kan martu.

Oh gurbet ti mu me ke djeg.
Oh gurbet per ty jam tret.
Du me kendu Du me vajtu,
per vetveten ktu pse kam qellu.

N'pragun tend,
dua te vdes.
Se per mu,
ma ska shpres.
Dil ne der me thuj njeher
ma fshin lotin per s'fundi her.
N'pragun tend,
dua te vdes.
Se per mu,
ma ska shpres.
Dil ne der me thuj njeher
ma fshin lotin per s'fundi her.

Oh gurbet ti mu me ke djeg.
Oh gurbet per ty tret.
Du me kendu Du me vajtu,
qaj per veten ktu pse kam qellu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Sep 08, 2008 10:30 pm

Mentor Kurtishi

Moj tradhtare

Ne jeten time kurr nuk gabova
veq ate dite qe te takova
prej asaj dite ma prishe jeten
veq niher sma thu te verteten
....
moj tradhtare e pabese
qka me bane ne ket jete
jeten time ty ta dhash
qka me bane ti mue tash 2x

tash per ty kurr mos degjovsha
kurr ne jet mos te takovsha
se nga une s'mun dal loti
e ty moj ta kthen zoti

moj tradhtare e pabese
qka me bane ne ket jete
jeten time ty ta dhash
qka me bane ti mue tash 4xkega qe e kam ma merak un Very Happy:D:Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:37 pm

Trix-Veli sahiti

I kujtoj une ditet, ato dite me ty
e kujtoj harene, te bukren melodi
e kujtoj harene, te bukren melodi

pa prit erdhi dita, me le ne vetmi
u treten ditet tona, per t“emblen dashuri
u treten ditet tona, per t“emblen dashuri

keputa trandofilin por kujt t“ja dhuroj
je diku larg meje, tjetrin perqafon
keputa trandofilin por kujt t“ja dhuroj
je diku larg meje, tjetrin perqafon

pa prit erdhi dita, me le ne vetmi
u treten ditet tona, per t“emblen dashuri
u treten ditet tona, per t“emblen dashuri

keputa trandofilin por kujt t“ja dhuroj
je diku larg meje, tjetrin perqafon
keputa trandofilin por kujt t“ja dhuroj
je diku larg meje, tjetrin perqafon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:37 pm

Trix-Veli Sahiti

Te dua Zana te pres me mall
pa te pare s“dot vdes
me yjet e nates ty te pershendes
me yjet e nates ty te pershendes

Deshiroj te behem lote te pikoj n“faqet e tua
e te them e te them te dua te dua
deshiroj te behem lote te pikoj n“faqet e tua
e te them e te them te dua te dua

Atje zana te nje lume ku ka lule shume
kur te jesh zana ne gjum vij e t“puthi une
kur te jesh zana ne gjum vij e t“puthi une

deshiroj te behem lote te pikoj n“faqet e tua
e te them e te them te dua te dua
deshkroj te behem lote te pikoj n“faqet e tua
e te them e te them te dua te dua

te dua te dua...
te dua te dua...
te dua te dua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:38 pm

Standard
Trix-Veli Sahiti

Si te je bej, te me dashurosh
zemren tende ta mbaj ne gji
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje

Si te je bej, te me dashurosh
ne syte e tu te shoh vehten time
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje

Si te je bej, te me dashurosh
vetmin qe me breng, te ma largosh
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje
shpirtin tend mua t“ma dhurosh
ne te dy te behemi nje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:38 pm

Standard
ELITA 5 - Te pres

N“vend takimin tone, te pres si gjithmone
por ti me the, mos me prit atje
perseri te pres, i jap vehtes shprese
pasi jam zotuar, kemi me u takuar

E di se dot vish, e di se s“mund te rrish
e di se gabon, pse ashtu vepron
e di se dot vish, e di se s“mund te rrish
e di se gabon, pse ashtu vepron

Kaloj kohe e gjate, u bere ora nen
tani eshte vone, s“erdhe si gjithmone
mendoj i vetmuar, ndoshta je penduar
me tutje po pres, i jap vehtes shprese

E di se dot vish, e di se s“mund te rrish
e di se gabon, pse ashtu vepron
e di se dot vish, e di se s“mund te rrish
e di se gabon, pse ashtu vepron (2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:39 pm

Standard
Syri... sorry nuk di kenge te Tunes nese don kenge te ELITES 5 ta shkruj cilen dush

pra

ELITA 5 - shiu vetem ty te lag

Ne mes t“nates erdhe,
endrrat mi prishe ti
per mua ishe e vdekur,
e humbur n“gjithesi

me lere te qete te lutem,
gjumin ti mos ma prish
qelqi njeher thyhet
nuk ngjitet serish

Ndegjoje pikellimin
qe shpirtin ma copton
qe bie bashk me shiun
syte mi mjegullon

Ti s“vjeeeeen
koha eshte ndaluar
une qaj per tyyyyyyy
rete qajn per neeeee
ti s“vjeeeeen
koha eshte ndaluar
une qaj per tyyyy
rete qajn per neeee

Ne qiellin e harruar
me yjet nuk rrine
kujtimi yte i zbehur
tretet neper shi

Ti s“vjeeeeeeen
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajn per ne
ti s“vjeeeen
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajn per ne

Ti s“vjeeeeeeeeeeeeeeeen
kohe eshte ndaluar
une qaj per ty
rete qajn per neeee......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:40 pm

Sinan Vllasaliu - Gurbeti

Kur u ktheva ooh prej Gurbeti
vashen time shkova ta takoj
me tha nana e saj oo djalo i shkrete
ajo neser tjeter fis po shkon

T“kujt jane krushqit o te pojata
vashen time qe po vine me marre
qenkan t“shokut t“jetes qe e pata
per te cilin do te hyja ne zjarr

Nusen s“dua ta takoooooooj
kam frik lotet me tradhtojn
e endrroj ne perqafin
s“dot duron shpirti ime
diqu flake o shpirti imeeeeee

Kush e mban ne dore bajrakun
zemres ja helmoj gjakun
m“tradhtoj vasha me shokun tim
s“mbeti tjeter veq rakia
veq rakia miku i ime (2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:41 pm

Pershendetjet e mbremjes popull...

Kur nata Korcen(Kumanoven) mbulon
dhe kafenete mbushen plote
vetem zemra ime qan-vajton
dhe raki (dashuri) kerkon...
ref..

Do vij,do vij moj xhan
do ulem dhe do qajjj
zjarrin e zemres sime
ta shuaj oo me duhan..

Do vij,do vij moj shpyrt
do ulem dhe do rrim
zjarrin e zemrs sime
ta shuaj o me rakiii.....

Kjo kamarierja jone syzeze
me naze vjen e na buzeqesh
syrin ne e mshel dhe
me raki na sherben...
ref..

Do vij,do vij moj xhan
do ulem dhe do qajjj
zjarrin e zemres sime
ta shuaj oo me duhan..

Do vij,do vij moj shpyrt
do ulem dhe do rrim
zjarrin e zemrs sime
ta shuaj o me rakiii.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 7:41 pm

FSHATARJA IME

Ishim fėmijė tė lindur nė njė stinė
fshatarja ime mike e rinisė
jeta ėshtė gracė mjaltin e bėn pelinė
mbesim veq si rob tė dashurisė

As unazė as darsem me flamur
fėllenza ime ėnderr e pa shpresė
edhe pse kurr ne nuk u prekėm kurr
ne nė shpirt lidhem kurorė e besė

Sa e bukur ish me vellė
atė ditė shiu mu nė maj
isha i strukur nėn ombrellė
mysafir n'dasmėn e saj

Sa e bukur ish me vellė
bėja be qė s'do tė qaj
por kot fshihesha nėn ombrellė
mua m'lagte loti i saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 8:08 pm

DHIMBJE LĖ PAS …

Muzgu rą
trishtimin e tij hodhi mbi det
s‘di ē‘mė mundon
dhe mė shqetėson
vallė do tė vish ti si atėherė ?

Kur pranė detit rrinim ne tė dy
si atėherė nė kėtė qetėsi
dhe kėtė muzg , heshtje e pėrqafim
ti det mė sill pėrsėri

Nė njė mbrėmje si kjo ne tė dy
dorė nė dorė ecnim pranė detit blu
dhe tė flisja dhe mė flisje shumė
deti i heshtur na dėgjoi

Dashuria s‘mbetet veē kujtim
tė ndjek pas ajo gjithmonė nė jetė
nė ēdo vend e nė ēdo rrugė qė shkel
zemra kurrė jo , zemra kurrė jo ,
s‘mund tė heshtė

Imazhi i saj
nė kėtė vetmi ndodhet me mua
si nuk munda ta kuptoj mė parė
se kjo vajzė ishte pėr mua gjithēka
dhe tani qė s‘e kam mė
dhimbje lą .

Sa do t‘doja qė tė kisha pranė
e ta puthja me aq zjarr
tė humbisnim ne nė dashurinė e ēmendur
si mė parė , si mė parė .

Hej e dashur
malli mė ka marrė
pėr atė kohė fantastike qė kaluam bashkė
Tani kam frikė qė ta kujtoj atė
ē‘do gjė e bukur dhimbje lė pas
dhimbje lė pas …

NĖ C‘STACION DO TĖ ZBRESĖSH

Udhėtimin nisėm bashkė
sot deti na fton
ndėr shina treni shpejt vrapon .

Dritaresh dielli bien
verėn lajmėron
nė kėtė tė djelė na uron .

Ja , ja diku mes pemve
tej , tej deti u shfaq
por ulur pėrballė meje dikė pashė
dhe shtanga krejt pėr njė ēast

Vėshtrimi yt tani
diēka lehtė mė thotė
unė sytė prej teje si heq dot
Diku bashkė jemi parė
sytė jo nuk gabojnė
po pse dot nuk e kuptojnė ?

Ja , ja afron stacioni
ah , sikur tė zgjasė dhe pak
por ne tė dy t‘hutuar dot nuk gjenim
ku nė ē‘tjetėr vend jemi parė

Pas pak treni do t‘ndalojė
nė ē‘stacion treni do tė ndalojė .
pas pak treni do tė ndalojė
vallė ku do t‘zbresėsh ti ?
Pas pak treni do t‘ndalojė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Fri Sep 19, 2008 8:08 pm

DIKUR LUAJA ME NDJENJĖN E SAJ

Mbizotėronte njė qetėsi
nė kėtė natė gjithēka pushonte
kisha shumė nevojė pėr tė
nė ato ēaste mė mungonte .

Nė kėtė rrugė pa njeri
ku asgjė nuk ekzistonte
mu kujtua ajo vajzė
zėri i saj kur mė thoshte

“ Tė dua shumė
mos mė lėr vetėm
kam shumė frikė tė rri pa ty
ėshtė botė e egėr „ !

Dhe pastaj mė pėrqafonte
e pas vehtes mė pushtonte
e ndjeja dorėn e saj
gjithė trupin ma pėrshkronte
e njė botė tjetėr na priste mė pas .

I kam ndėr mend
lotėt e saj
dashuronte si e ēmendur
si e marrė .

Nuk mundem ta imagjinoj
se ty t‘kam humbur vėrtet
Dikur unė luaja me ndjenjėn e saj
e sot e vuaj vetė .

Mė duke se asnjėherė
s‘do dashuroj mė kaq fort
e janė kujtimet qė mė shkatėrrojnė
gjithmonė .MOS PRIT DERI NESĖR

Si po ikėn kėshtu
pa mė thėnė asnjė fjalė .
Kohė mė vonė pėr kėtė ēast
unė e di ti do tė ndjesh mall .

Nesėr lind ditė e re
diēka t‘ėndėrrt nė sy do tė ndjesh
qė qetėsinė do ta prishė
dhe vetė faj ti do tė ndjesh

Mos prit deri nesėr
ti tė mbash mėrinė e kotė
njė “m‘fal „ zemra imė
po e pret ta thuash sot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Oct 06, 2008 8:36 pm

VALSI I LUMTURISE

Sa knaqsi kur degjoj
Valsin tone ne ket pranvere
Ai persri po na fton
te vallzojm si atehere


Bashk me pranveren dhe ti lulzon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleron


(refreni)
Vals o vals, ti jeho
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jet e re


Ne nji vals na bashkoi
dhe na fali lumturin
tingujt sot ndegjoj
dhe kujtoj prap rinin


Bashk me pranveren dhe ti lulzon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleron

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
LINA
Anėtarė i Zjarrte
Anėtarė i Zjarrte
avatar

Female
Numri i postimeve : 190
Age : 28
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Mon Nov 03, 2008 9:52 pm

Shiu I fundit-Ex king

Verse I
Akrepat bashkohen, un n'menimet e tuja
Edhe pse ka kalu koh, Ti kurr sje e huja
Edi qe 1 jetes teme, me zor sen i maj
E vetmja mnyr mu shfry, osht n'ander t'qaj
E masanej ne mengjes, filloj me shpresu
N'ket rast osht e kot, thjesht vazhdoj me mendu
Ato buz kur ikom puth, buzeqeshje kom shiju
Ekom pran gjdo qast, edhe pse ne t'vertet osht shku
Qdo qast qe kalon, jeten teme e tret
Qdo njeri kur m'shikon, mdoket diqka do mem vet
Se qa kom, a thu qa kom s muj pa Ty
Sikur faqet e mija pa lot, si ata dy sy
Edhe ni jet me pas, edhe ni vjesht t'njejt
Edhe 1deshir t'fundit,per Ta i kisha dhon krejt
Ikisha dhon krejt, veq met pas Ty
Edi qe s'ndodh, veq shpresoj mu kthy.
Refren 2x
Edhe ni shi t'fundit ta kom un n'sy Zot
Po s'treten lot emi, tash e sa mot
Se nuk kthehet aj Engjull me ftyren e saj
Zemra jem o thesar, at ftyr e maj
Verse II
Me ni fotografi n'dor, gjdo mengjes tu prit
Me ni lot qepalle pres djellin me lind
Jeta jem... ... mdoket e jemja so
Kush e don jeten, mdoket asnjo !!!
Edi qe ti PO, edhe un dikur ekom dasht
Senet vishin qfare do, une thojsha Ani nasht
Kur mos paragjyko se n'diten e njejt vjen
Sikur Jeta t'jet vazėn, per toke e then
A m'kupton, i sigurt nuk jom
Gjdo hap qe pe boj, ka shkoj thom
Du me fjet, gjumi nuk um mer
Veni ven sum zen, mduket dielli terr
Sum terhjek kurgjo, se krejt rrena ishin
E kuptimet e fjalve, kurfar kuptimi skishin
Prej kur ajo ndroj jeten, un vdekun jetoj
Ska rensi qa ndodh, tash ajo shkoj
Refren 2x
Edhe ni shi t'fundit ta kom un n'sy Zot
Po s'treten lot emi, tash e sa mot
Se nuk kthehet aj Engjull me ftyren e saj
Zemra jem o thesar, at ftyr e maj
Verse III
Apet tu nejt vetum, tu prit diellin me lind
Gjumi sum merr, edhe pse mu kan mshel syt
Gjdo gabim permirsohet veq at'her kur nuk e bon
Qa ki me bo tjeter kur Aj qe e Don shkon !
A me vazhdu jet, a me u kthy te Zoti
Prej kur kom lind, O Zot jom i joti
T'faleminderoj...per gjdo cak'tim qe vjen
Duhet me jetu, edhe nese mu sum pelqen
Kur dal rruges, shkoj blej lule me ti pru
Afrona te shtrati ijot, e mendimet bin mbi mu
Pse je shtri n'dhe zemer, a ftoft nuk t'vjen
As mu sum kish ardh met pas afer, a t'shtrina? a m'len?
Kapi ni leter ni laps, e budallakina flas,
Masanej i shkruj i lexoj, i thom vetes plas
Du met pas edhe niher, me ti puth ata sy
Lutna per gjdo dit, per edhe ni shi me ty
Refren 2x
Edhe ni shi t'fundit ta kom un n'sy Zot
Po s'treten lot emi, tash e sa mot
Se nuk kthehet aj Engjull me ftyren e saj
Zemra jem o thesar, at ftyr e majMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kėngėsh Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Muzike :: Tekste Shqipetare-
Kėrce tek: