ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kėngėsh Shqip

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:44 pm

etno ( Party 1 ) Etno Engjejt

Smoking weed ne Prc , Groph Monte pėrsėri
Ne saune me dy femna qe me rrine permbi
Tetovazhen ne krah dhe tequila ne dorė
Kondomat pak me anash qe nuk I kam pėrdore
Peshkirin ne krah dhe me pas ne vendin tim
Ne dhomen time te punės qe figuron simboli im
Etno fuckin engjujt mendoni qe janė shuar
Po` u kthyem pėrsėri ne nentoken e terbuar
Do te jam aktual me ju deri ne pėrfundim
Kunder atyre qe aktivizojne terbimin tim
Neper rrugėt e mia tani ēdo gjė ka marrė fund
As kundershtaret qe I pata tani nuk I shoh askund
Atje ku ndodhem unė mos shko te preferoj
Gangsta life ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ pi aj di eitch ( *fjale e ndaluar* )ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬ kėto I posedoj
Melezet ritmin hashin ghetton tmerrin edhe jetėn
E posedoj edhe etnon qe ndėrlidhet me te vėrtetėn

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im

Ritmi etno mbijeton femnat flejne ne gjirin tim
Sex on the beach prap ju ktheva stilit tim
Ne kazino me Gin & Juice smoking` weed pėrsėri
Dhe e di kush jeni ju mirė e di kush je ti
Mos e fsheh etnon tradita lidhet me ty
Etno gjithėve na rrethon sikur mua edhe ty
Ti harrove se kush je larg atdheut jeton
Dhe atje larg ku je diēka etno te pushton
Po kthehem pėr njė ēast ne problemin lokal
Duhesh tė jesh banal qe tė jesh pak real
Ne rast formal kur flas se ku jam
Gjykoj drejt ndoshta I bazuar ne islam
Neper rrugėt e mia ti kalon I siguruar
Sigurim televiziv me transport te blinduar
Gjersa unė vazhdoj te shikoj kah ndryshimi
Po` prap pas njė kohe mė vjen etno perfundimi

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im

Me njė joint ne PRC Mc`M pėrsėri
Kabrion anash Gin & Juice njė grafit double E
Me flamur ne shtize kthehem ne vendin tim
Tek njerzit e mi ku sundon veĆƒĘ’§ emri im
Ne rrugėt e lindjes rreziku shihet me sy
Zona ime terr ferr tmerr hell pėr ty
Etno fuckin engjujt mendon qe janė harruar
Je revoltuar ne zonen time andaj tė kemi shuar
Njė porosi brutale dhe likuidim nga pas
Me njė porosi te vetme ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ Don [pėrmirėsoje fjalorin!] with us ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“
Jemi kėtu prap por me njė sound tė ri
Dhe do tė jemi pėrsėri por me tjetėr strategji
Atje ku unė mbreteroj mos shko te preferoj
Rrezikun e jetės ankthin diēka tabu posedoj
Etnolindja , Etnojeta , Etnoritmi , Etnoamshimi
Etnokalipsa , Etnoimazhi dhe Etnoperfundimi

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:45 pm

etno engjujt - i miss you (me arta bajramin)...

Ne shtratin tim me ty flas grindem pakuptim
Ti me lot ne sy kundershtoje mendimin tim
Me shuplake ne faqe te qetesova vetėm pak
Zemra te ishte ndare e te pikonte buza gjak
Floket e prishura lot te pikonin ne gji
Nga xhami shikoje njerėzitė qe lageshin ne shi
E lenduar afėr meje me shikove ne sy
Fillove te mblidhje teshat qe te ishin aty
I krehe floket pak I fshive lotet me mund
U afrove ne shtrat dhe me puthe pėr fund
E me pas shkove diku larg ku as vetė nuk e di
E shaja veten tash se faji nuk ishte te ti
Me vriste aroma jote bashk me disa gjėra tua
Qe kishin mbetur ne dhome se bashku me mua
E shifja gabimin tim por rėndė qe ta pranoja
Por isha I ĆƒĘ’§mendur tash se e humba atė qe e doja

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani

Mirėsevjen ne botėn time zonjusha ime
Ishin fjalėt e para te thella te zemrės sime
Me kujtohen netet e veres sekondat me ty
Edhe valet e detit qe na lagnin ne te dy
Ti kafshoje buzen kur unė te prekja poshtėė
Nga epshi nuk ishe e qetė me grrithje lehtė
Me kujtohen netet e ftohta me te ftohtit e stines
Puthjen e pare ne errėsirė te Prishtinės
Ishe ende vajzė e re kur fillove te flesh me mua
Edhe sot qeshem lehtė kur I kujtoj klithmat e tua
Dhe me doje si e ĆƒĘ’§mendur dhe si I marrė te doja
Ne te mirė dhe te keqe pėr ty do tė mendoja
Me mundon tash kjo natė me vret kjo qetėsi
Se nuk mund ta perballoj qe mbeta tash pa ty
Por e di njė fjale te drejtė qe po e them edhe tash
Se dy njerėz qe duhen kurrė smund te jenė bashk

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:45 pm

danny boy - ku ketojmė

Ne ambientin ku jetoj, ku nentoka tani sundon
nėpėr rrugėt e qytetit, ku marihuana mbizotron
Do te ju flas pak, edhe pse mu ka bo bajat
tė flas pėr njė teme, qe me pėlqen shumė pak
E derisa unė flas, diēka e keqe ngjan me tej
dua te them fjal te mira, po ato fjal ku ti gjej
Dikur ishte ndyshe, sot ēdo gjė ka ndryshuar
problem nuk i kam pas, ato tani kan filluar
Derisa k'tu, bandat e kan prekur policin
bazen logjistiken dhe njesitet ne Prishtinė
Nuk them se e tera, ėshtė e korruptuar
por pėr njė pjesė, pėr te cilėn ndėshkimi ka filluar
Dhe me shpresat qe i ekni, em shkoni pak ne nerva
edhe lajmet e mira, tani i marrė me rezerva
E derisa kėtu jetojm, jemi pjesė e nentokes
Shpetimi i vetėm pėr ne, ėshtė shkatėrrimi i botės

ref:-2x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES

Mungon rendi publik, edhe ligji i drejtesise
jemi lėnė krejt, ne meshire te perendise
Derisa dikush tjetėr, vendos pėr fatin tonė
kam pėrshtypje se jetojm, para eres sone
Femijet me arme, sillen pa pikėn e moralit
duhet te jetė normale, se ėshtė djali i gjeneralit
Nga shumė grupacione, vendet janė te pushtuara
prej politikes, e deri te koncertet e deshtuara
Derisa profiterat e krizes, janė duke krijuar
pasuri te patundshme, kurrė pa e punuar
E di se kemi qėlluar, ne njė jetė te pafat
qe s'e di si ta quaj, skam asnjė term adekuat
Dhe dikush ta shtrin doren, i ulur ne rrugė
i leckosur i thyer, qe ndoshta vdes pa buke
Kėshtu vijon jeta, dhe mundohem te mbijetoj
por edhe dua ta di, se ne cilin shekull jetoj

ref:-2x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES

Disfata e pėrjetuar, na shtyn ne pafundesi
nėpėr rrugėt e qytetit, lexon FTP ([pėrmirėsoje fjalorin!] the police)
Pastaj ne netet e vona, kur problemet kanė filluar
halloween epr njė rini te infektuar
Dhe deri ne mėngjes, s'ka qetėsi aspak
nesėr para deres, gjen shprica dhe pak gjak
E derisa media, kėto nuk i shtron ne pah
e di se jetojme, por e di se sje kerkah
Nej vajzė te re, sot shumė lehtė e shfrytezon
vetėm nėse i ke, 50 marka e ni kondom
E ky realitet, k'tu ėshtė prezent nuk vdes
dhe mund t'ju flas, prap deri ne mėngjes
Danny Boy Mc.M, emra qe i keni harruar
dikur bashk kemi punuar, bashk kemi jetuar
Por sot nuk e di, me kend te jetoj
nuk e di se a mundem, kėtė kohe ta mbijetoj


ref:-4x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:45 pm

gold snakes - pėr ty kisha

To all my bitches, to all my good girls
Bad girls, to all my ladies
This one goes out to all of ya

Kur unė mendona qa kisha bo met pas ty
Unė muj hiq pa u mendu pej aeroplanit me kcy
Tjetėr vetllat me pincet i kisha hek
Edhe krejt yjet e qiellit me dorė i kisha prek
Ti se din q* pėr ty edhe mervedeska kisha vesh
Isha bo palaqo i kisha shti njerzt me kesh
Pėr ty nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢borxhe deri nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢fyt kisha hi
Edhe katėr xhepat euro i kisha mbushė
Pėr ty edhe bicikllėn e kisha shit
Edhe duhin e natės nė shtrat e kisha qit
Shtekerin pėr minivall e kisha pėrdorė
NĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢amerikė nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢kam isha nisė e kisha mbrri pėr 1 orė
Nė shpellė tė gadimes paj kisha jetu
Ah po shumė me ki shti pėr ty me mendu
Farmerkat e kqija versaci tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢pazarit i kisha vesh
Veq met pa ti tuat tu i desh

[Refreni]
SĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢po du me kallxu, qa kishe bo ti pėr mu
SĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢po du me kallxu, qa kishe hek pėr mu
SĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢po du me kallxu, sa larg kishe shku
SĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢po du me kallxu, qa kishe pėrbi pėr mu

Edhe me Sahit fyllin ni kangė pėr ty e kisha qit
Dukatin tem q* kerkah se kam e kisha shit
Pėr ty edhe Papėn rep e kisha shti me knu
E unė vet opera ja kisha nisė me interpretu
Pėr ty si shpėrblim nishat i kisha pėrmirsu
E as deri nė Japonin e afėrt sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢kisha shku
Para se me dal me ty isha dezinfektu
Edhe dy ditė tė Ramazanit i kisha ngjinu
Mmm vegetėn e veshve e kisha pastru
Supermenit minimarket i kisha mshu nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢kry
Pėr ty edhe ftyrėn me masllac e kisha ly
Ahhh po shumė me ki shti me mendu pėr ty
Flokėt si Ronaldo pėrgjithmonė unė i kisha bo
Edhe Jennifer Lopezit ja kisha bo jo
Pėr ty edhe qiellin e tokėn do ta kisha bashkuar
Dhe si trim me bubreca do tė kisha luftuar

[Refreni]

Edhe rockun do ta kisha quajtur muzikė tė mirė
E kisha prek edhe miun mė tė flliqt shumė shlirė
Kisha bo edhe diĆƒĘ’§ka njė metodė e kisha pėrdorė
E kisha lon mamin tem mshel nė WC 5 orė
Edhe pse jom alergjik nė bari
Pėr ty i kisha hongėr krejt lulet isha bo i pari magari
Ja kisha nisė mu marrė me politikė
I kishim vjedh bashkė paret e shtetit e kishim ik
Isha detyru me besu nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢krisht ma shumė se nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢zot
Edhe pse katolikėt kanė kėsi dėshira plot
E nėse ėshtė nevoja edhe WNC-nė e kisha ndėgju
Vetėm qė tė mė thuash vetėm ty tė du

[Refreni]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:46 pm

gold snakes - erdh koha pėr hip hop

Tu hec rrugės me ni magar
Hyp nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢samar NR, Gold Snakes
Koha pėr hip hop, ngone

Pėr me fillu me kėndu njė temė si kjo
Duhet me kujtu tė kaluarėn po ti mos e mendo
Se pėrpara ka pasė rep por jo si sot nė kėtė mėnyrė
Nuk ka mundur tė depėrtojė nga disa tė paftyrė
E tash mendojė se ka ardh koha tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢knaqeni me ne
Me Hip Hop pa ndėrpre Gold Snakes me njė kėngė tė re
Hajde shiptar mos u tutni e mos nguroni
Se ka ardh koha Hip Hop shqip tė ndėgjoni
E bashkohuni me ne se ne po kėndojmė pėr ju
Ti kallxojmė botės se gjuha jonė pėr rep ėshtė marru
Ta pėrkrahin njėri-tjetrin qė tė shkojmė deri nė kulm
Atėherė do tė mund ta pėrballojmė ĆƒĘ’§do fuckin sulm
Respektet tona pėr ĆƒĘ’§do koleg nė shqiptari
Kur ti mė don mua tė du edhe unė ty
Se kėto rima sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢janė lojė qė luhet me top
Po ne po ju tregojmė se ka ardh koha pėr Hip Hop
Nuk i tutna kėrkujna masi i kam mirė punėt me muzikė
Si ĆƒĘ’§do reper tjetėr edhe unė kam taktikė

[Refreni]
Tash na ka ardh koha pėr Hip Hop muzikė
Kurgjo nuk ka pozitive nėse rrin ulur nė karrik
Gjitha kulmet i mbrrin dhe do tė jesh i pari
Pak apo shumė sa njė dragon prej ari

Se nė fushė tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢basketit e kanė qit shejėn STOP
Edhe neve sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢po dojn me na lon me lujt me top
Se po thojnė qė ka ardh koha pėr hip hop
Edhe po dojnė me na qu me ni Skate Shop
Me na rreh durve pak me ni shkop
Jo mu po ata qė bojnė Flip Flop
Se shefi tyne kish qillu robokop
Edhe ai shmekeri nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢dor e majke ni llaptop
Na tregoi qė hip hopi ėshtė kulturė urbane
Nėse sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢ta rrok hiq haje ni banane
Apliko pėr ni punė me ni kasaphane
Edhe bonu ti kasap-pidhnone
Se thjesht hip hopi nuk ėshtė pėr ty
Edhe ky sen ty o ka tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢shkrun nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢sy
Se duhesh me pasė ma shumė THC nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢kry
Qė ti lirisht besom me mujt me u ĆƒĘ’§fry
Se unė vijė prej NR
350 metra thellė nga njė bunar
Edhe unė mikrofonin nĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢dor e maj
Besom q* unė jom fit prej natyre o klloshar

[Refreni]

Shumė kush i priton karierės me ia nisė
Duhet me ditė qė nga kulmi nuk niset temeli i shtėpisė
I kam provu tona senet qė mujn me tė ndodh nė jetė
Me Hip Hop ja kam nisė edhe me Hip Hop jom met
As nuk jom bo ministėr e as kuller
Nuk jom pėrshtat me kohėn pėr punė jo fer
Koha jonė ka qenė gjithė qikjo
Nėse e kam keq hajde mė kundėrshto
Ma mirė sĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢ka ku shkon veē zoti na rujt
Rep pare kurva tona tĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢zezat i boj me mujt
Krejt ėshtė nė rregull por mundet me kon ma mirė
Kush lufton pėr Hip Hop kėtė qė po e flas e ka dėshirė
Nuk mė dhimet jeta edhe me dek
Kur e di qė me Hip Hop muj edhe qiellin me prek
Sa ma shumė rep qė tė ketė nė mikrofon
Repi pėrparon se tradita duhet tė vazhdon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:46 pm

Disa kenge te Elita 5.
"A mban mend"

(2 here)
A mban mend e dashur ti,
kur me flisje pėr dashurinė.
Me thoje se jam poet pėr ty,
i lindur veĆƒĘ’§ pėr dashurinė.

Por shpejt kaloi ĆƒĘ’§do gjė,
deti gjeti perqafim.
ĆƒĘ’Ć¢ā‚¬Ā”do gjė ne mes neve,
mbeti vetėm si kujtim.

Por shpejt kaloi ĆƒĘ’§'do gjė,
deti gjeti perqafim.
Ne buzėt e tu shenohet,
e vet njė nenshkim.

(refren)
A mban mend e dashur ti,
kur me flisje pėr dashurinė.
Me thoje se jam poet pėr ty,
i lindur veĆƒĘ’§ pėr dashurinė.
--------------- (4 here)"A nuk ėshtė kėshtu"

Sypergjumur ēdo mėngjes,
Nga shtepite nxenesit dalin,
2-3 libra n'cante prej zori,
Se s'durohet profesori.

Fillon ora nis muhabeti,
Dita shkon pa pikė lezeti,
Pastaj vjen pushimi i gjatė,
Si t'ja bėjmė e kem njė hall.

(refren)
Bėjmė plane,
Si ta genjejme profesorin,
Si te ikim sot ne prej mesimit
Se s'mund te durojme,
Dot nuk e kuptojme,
Kohen humbim e asgjė s'fitojme

(2 here)
Se koha ėshtė veĆƒĘ’§ pėr aventure
Se u lodhem duke mėsuar,
Njė histori qe ish dikur.
Maje hundės na janė grumbulluar,
Keshillat dhe morali i kotė,
Dhe heronjte e imponuar
----------------

Bie zilja, nxenesit dalin,
Grupe-grupe duke qeshur,
Gjithė problemet i harrojnė,
Nisen te pushtojne qytetin.

Kėshtu ditet rresht kalojne,
Gjeneratat zevendesohen,
Por njėsoj ne do tė kendojme,
Se problemet nuk ndryshojnė.

"Al Kapone"

C'me shikon ashtu
Si ndonjė skifter
Qe zogjet e vegjel
Ne kthetra i merr.

Je tepėr bėrė xheloze
Pėr te qenė e mirė
Pra me ler te qete
Kur jam duke pire
Kur jam duke pireĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š

(refren)
Ti s'mund ta pushtosh
Asnjėherė zemren time
Si konkuistatori
Ameriken Latine

S'ta kam vjedhur zemren
Unė ty me revole
Pa asnjė shprese me thua
Se jam Al Kapone
------------------------

Me dukesh si bleta
Qe m'ushqen me mjalte
E pastaj me djeg
Me theren e zjarrte

Keshillat e mia
Vashe mos i harro
Prandaj korrigjohu
E mos mė zemero
E mos mė zemeroĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š


"Dashuria e pare"

Ishte njė mbrėmje
...kur ne mbetem vetėm (vetėm),
ti afėr meje si asnjėherė me pare,
prej atėherė
ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬ŠgjithĆƒĘ’§ka unė pėr ty ndjeva (ndjeva),
prita momentin ne te jemi bashke...

Deshiroj qe ta kuptosh,
se pėr ty unė kam nevojė,
tani bashke qe u takuam,
nuk di se ĆƒĘ’§'ka t'tregoj,
dua te zgjohem bashke me ty,
kur mėngjesi te agoje,
endrren time te perflakur
bashke ta perjetojme...

(refren)
Ti veĆƒĘ’§ pret, asgjė nuk flet,
shpirtin ta rremben stuhia,
te rrjedh loti, te rrjedh gjaku,
veĆƒĘ’§ njėherė shkon vajzeria
-------------- ( dy here)

(pėrsėritet nga fillimi)
"Dua te vdes"

Dua te vdes
Dhe pse jam i ri

Ndoshta kur do tė degjosh
Do te qash dhe ti
(pėrsėritet)

(refren)
Por dije se kam vdek'
Dhe zemra mu bo hi
Dhe s'mendoj
Me pėr ty
-------------------------

Ndoshta do tė gėzohesh
Se nga unė do tė lirohesh

Ndoshta do tė qash
Se nga unė do tė ndahesh
(pėrsėritet)''Erresira"

Rri i lagur ne ket' shi
I vetmuar ne errėsirė
E i kujtoj ata sy
Qe dikur ishin te mi

(refren)
Mua terri me kaptoi
Edhe shpirtin ma rrafshoi
Ajo veten se kuptoi
Dhe pėr mua jo s'mendoi
----------------- (2 here)

Jeta ime morri fund
Dhe e di se s'kam vdek' un
A thua dikush do t'vajtoje
Kur t'vij dita te m'kujtojnė

(Refreni 4 here)

"Fol vetėm fol"

Fol, fol vetėm fol
Fol, fol vetėm fol

Nga ankthet e rreme po vdesim ngadalė
GjithĆƒĘ’§ka qe na duhet ėshtė shnderruar ne fjale
Jemi bėrė te gjithė mjeshter te fjalimit
Do ti nxjerrim veshet jashtė pėrdorimit
Me fjale ne gjejmė zgjidhje ideale
ĆƒĘ’Ć¢ā‚¬Ā”eshtjen do ta bėjmė internacionale

(refren)
Fol, fol vetėm fol
................... ........
Tė gjithė bertasin
Askush nuk degjon
--------------- (2 here)

Neper kafene do ti gjesh pa frikė
ĆƒĘ’Ć¢ā‚¬Ā”aj e tym duhani dhe boll politike
Jemi bėrė te gjithė mjeshter te fjalimit
Do ti nxjerrim veshet jashtė pėrdorimit
Me fjale ne gjejmė zgjidhje ideale
ĆƒĘ’Ć¢ā‚¬Ā”eshtjen do ta bėjmė internacionale

(Refreni)''Harroje vetmine"

Nėse sonte ndihesh vetėm
Dhe ke frikė te shohėsh endrra
Shuaj dritėn, ndize zemren
Do t'me gjesh mua Brenda
(2 here)


Dhe lindi kenga e dashurisė
Qe kurrė pėr ty s'do kėtė mbarim
Kjo kenge perjete mbetet kujtim

Me ty asgjė nuk do nderroj
Le t'me falin botėn mua
ĆƒĘ’Ć¢ā‚¬Ā”do vajzė tjetėr qe e takoj
Ben me tepėr te te dua
(2 here)

Dhe lindi kenga e dashurisė
Qe kurrė pėr ty s'do kėtė mbarim
Kjo kenge perjeteĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Š
Mbetet kujtim...."Simfonia e detit"


Mjegullojne ngadalė
Kujtimet e mia
Dal pranė detit
Dhe me mbyt vetmija

(2 here)
Me kitare ne duar
Bej dy-tri fjale
Me kaltrine e detit
Du pėr t'u ĆƒĘ’§mall

Qaj pranė detit
Mbi atė breg
Deti e hap zemren
Edhe ai flet

(2 here)
Shihe ti o mik
K'te zemren time
Edhe unė i kam
Po ato mjerime

Por s'u be e imja
Ajo s'u be kurrė
Zemra e ngrire
Erdhi, gjetke u ul

(2 here)
Asgje s'ka mbetur
Me ne jetėn time
VeĆƒĘ’§ dashurisė se humbur
Dhe ato kujtime"Ti e vrave dashurinė"

Me kot ti kėrkon meshire
Dhe pse vishesh me te bardha
Shpirti im me thotė se ti
Nuk je prapė ajo e para.
Shpirti im me thotė se ti
Nuk je prapė ajo e para

Tash vjen edhe ti me lutesh
Kerkon falje mbi shpatull
Nuk e di ku merr guximin
Qe serisht kthehesh tek unė

(refren)
Se ti e vrave dashurinė
Edhe shkove pas njė horrit
Paqe mes nesh s'mund te shtijne
As ushtarėt e UNPROFOR-it
------------- (x 2)

Se ti ndenjat tua i nxorre
mall pa vlerė ne treg te zi
dashuria humb kuptimin
kur hyjne zemrat ne llogari

Jo, jo nuk po t'i dua,
lot te rėndė t'i shoh ne sy,
se ka vajza plot Tetova
e nuk mbahem veĆƒĘ’§ me ty

(refreni)


"Tė pres"

N'vendtakimin tonė te pres si gjithmonė
Por ti me the: Mos me prit atje

Pėrsėri te pres, i jap vetes shprese
Pasi jam zotuar, kemi me u takuar

(refren)
E di se do t'vish
E di se s'mund te rrish
E di se gabon
Pse ashtu e vepron
-------------

Kaloi kohe e gjatė, u be ora nate
Tani ėshtė vonė, s'erdhe si gjithmonė
Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar
Me duket do t'pres, i jap vetes shprese

(refreni)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:47 pm

Tekste Kėngėsh Shqip
« Pėrgjigjja #30 mė: 12-09-2004, 20:00:21 »
Citojeni
E n'dėgjoj njė tupan
qe ushton n'largesi
unė i mbyll ne shpi
si qyqja n'vetmi

Nga njė pik loti m'rrjell
nga dy syt e mi
dhe leshoj nga njė vaj
pėr dashuri

Nuse po shkon
dhe po loton
shkon pėr djal
qe ti se don
deshmitar janė
dhe zogjet ne mal
jemi desht por
na kan n'dar

Kėtė rrall
jam nėn ure
me ėshtė ba zemra gur
z'du ma kurr drit me pa
se nga shpirti me kan n'da

Z'dua mjeku mem sheru
z'dua shoket mem vizitu
veē atėherė kur ne varr
kan mem cu

Nuse po shkon
dhe po loton
shkon pėr djal
qe ti se don
deshmitar janė
dhe zogjet ne mal
jemi desht por
na kan n'dar


Abdullah Reku-Duli
Nuse po shkon
Vetėm ti
Cani Company 2003
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:47 pm

"Mos fustanin" Dhe Dreams


Kur fustanin ti e heq
Tė gjithė njerėzitė bėhen keq
Edhe mu trunin ma heq
Dhe te shoh si shpirti keq
Bregut detit ti kalon
Asnjeri me sy s'shikon
Enderroj pėr ty sikur notin ta mesoj


Nisem i pastėr nga shtėpia,por jaka ne flliqet komplet
sapo fillon Lapraka
te gjithė fillojnė te kercejne Hip-Hopa
kur futet makina te rruga me gropa kalon edhe lopa
aty ku kalojne Bensa Fuori Strada
por gjėrat rregullohen sa fillon autostrada
ndezim njė bar
Uop policia mat shpejtesine me radar
deri sa arrijme ne breg s'do na kėtė mbet asnjė Lekė
por kemi qejfin tonė njė vajzė simpatike
qėndron ne timonin e njė mercedezi qe na parakalon


Njerez me termusa edhe me kavanoze
Qendrojne pėrpara hotelit luksoz
Me 3-4 yje ose 5 mirė se vini
Vajza bukuroshe me mini dhe Bikini
Qe i bėni djemtė te nxjerrin tatuazhet
Pa ju nuk do tė kishin pikė interesi plazhet
Po tė mos ishin vajzat,s'do tė kishte vlerė as leku
E nuk do tė kalonin Bensat tipi fundit te bregu
E djemtė s'do tė vareshin nga njė pe i holle
Gjithashtu furgoni s'do tė kalonte pėr kontroll
C'do 5 minuta pėr te na vėnė gjoba
djemve dhe vajzave qe luajnė me topa


Tė gjithė bėjnė qejf,te gjithė ja kalojne mirė
Kur ka muzikė te bukur dhe alkol pėr te pire
Veza o fergu me rigon n'Tirone
Por kur arrin ne plazh shkartiset me ron
O laco,te bagazhi ke trajsen bojqelli
Kape icik shalqinin plako se na poqi djelli
Se si me duket qielli mbi tokėn shqiptare
Uiuiui ca vape na iku petlla fare
Kjo ėshtė jeta plako,kėshtu ėshtė kur s'ke pare
Ron,djath,shalqi dhe xhiro me Komardare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:48 pm

Mariza Ikonomi
...Kur Mi Zbrisnje Shkallet...

Epo Kur Mi Zbrisnje Shkalet Dhe Moj
E Tė Dy Duart Plot Aman
E Ni Me Trandafilla Dhe Moj
E Ni Me Bor Si Lok

Mi Zbrisnje Shkalet Moj Ni Ga Njė
O Cma Doxhe Zemrene
O Si Bylbilla Kangene
Bashk Tė Kendojme Gjith Jetene

Epo Mun Ne Mest Tė Odes Dhe Moj
Ti Zure Vend E Slojte Aman
E Grije Pak Tė ZVellon Dhe Moj
O Se Cma Doxhe Shpirtine

Mi Zbrisnje Shkalet Moj Ni Ga Njė
O Cma Doxhe Zemrene
O Bylbilla Moj Kangene
Bashk Tė Kendojme Gjith Jetene

Epo Kur Mi Zbrisnje Shkalet Dhe Moj
E Tė Dy Duar Plot Aman
E Njė Me Trandafilla Dhe Moj
E Njė Me Bor Si Lok

Epo Mun Ne Mest Tė Odes Dhe Moj
Ti Zure Vend E Slojte Aman
E Grije Pak Tė ZVellon Dhe Moj
O Se Cma Doxhe Shpirtine

Mi Zbrisnje Shkalet Moj Ni Ga Njė
O Cma Doxhe Zemrene
O Si Bylbilla Kangene
Bashk Tė Kendojme Gjith Jetene(*3)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:48 pm

100% Shqiptar RUDI

unė jetoj pėr shqiperine sepse jam shqiptar
njė rrecitim pėr shqiperin tesh si kurr me par
jam i papermbajtshem
kur flas pėr kundershtar e tradhtar
pa meshiren me te vogėl do tė terhiqen zvarre.
kjo ėshtė kenga ime
kjo ėshtė fjala ime
njė fjale patriotike pra kjo ėshtė ndjenja ime
ėshtė shpirti im i gdhendur mbi kte krijim
pėr ēdo antishqiptar do kėtė vetėm pėrēmim
diskriminim
ngado qe shkojme ne kemi fame
fituar nga gjaku qe dhame
se djemt shqiptar nuk mund tė merren nėpėr kam'
fjala albanian kur shqiptohet mbjell panik
te fut frik
nuk njeh mik prandaj ik
toleranca zero pėr ata qe na luftojne
qendruam nėpėr vite dhe prap veten tregojme
por tani refreni im po vjen ngadal
nėn stilin tim te eger 100% shqiptar.

refren

unė ndjehem krenar
se kam gjak shqiptar
ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
100% shqiptar. ( 2 here)


atėherė mundohem te shpjegohem
ne muziken time revoltohem
pasqyroj gjendje shpirtėrore
muzik lufte paraqitje burrnore
i mbushur me krenari i veshur kuq e zi
ne rritmin tim hip hop duhet te futesh edhe ti
lart me lart do shkoj si shqiptar
me skenderbeun tatuazh ne krah jam i pandar
figur qe na nderon
figur qe me frymzon
me atdhetarizem te infektoj
virus qe te krenon
e un e stafi im jemi te terrbuar nga njė rritem i pa dėgjuar
ndėrkohė qe te tjerėt jan vonuar
ne skene ne fjalėt qe kan rrimuar
njerėz qe sme dojn kujtojnė se me poshtrojne
por ne te vėrtetė ata me frymzojn
qe unė te vazhdoj me tej
te di si tua kthej
ne luft ose ne heshtje
janė mėnyrat qe unė pėlqej
se di pse por kurvat gjithmon me ndjekin
me pasion explicit ato me mbushin textin por
tani ato pretendojnė pare dhe fame kėrkojnė
idealet e mija gjithmonė ne plan tė parė
pastaj te tjerat vine me rradhė
se ne mendime ne shpirt ne gjak unė jam
100% shqiptar

refren(2 here)

te rritur ne rrugė por gjithmon me seder
ne ligjet e pashkruara te njė epoke tjetėr
prandaj dhe temperamenti jonė i eger
nuk duron kur te tjerėt flasin tepėr
kur provokojne
te vrasim nuk ta zgjasim
ne nuk tolerojme
e as njeri mbi ne
vetėm zoti mbi ne
ne qoft se ti kėrkon luft destinacioni nėn dhe'
nga Shkodra ne Prishtinė
nga Prishtina ne Tiran
ku do qe vllezrit janė mua pranė me kanė
me textin tim dedikuar atyre qe nuk rrojne
i veshur me epitete pėr shqiptarėt e vėrtetė qe sot jetojne
njė album me shumė pėr te gjithė nga unė
rivalet flejn gjum
endrra e tyre e keqe jam unė ne sulm
ku janė njerzit e mi
corleone staff and gangstas company
my homies double E
gati te japim ēdo gjė pėr qėllimet tona qe shkojnė deri ne marrezi
pėr mu kjo ka rėndėsi
se deri kur te vdes
unė 100 % shqiptar do tė mbes
me dinjitet ne vendin tim
frymzim pėr kompozim
ndėrkohė muzika ime ėshtė sfide dhe argetim.

refren pėrsėritet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:49 pm

Me ty - Rudi & Ingrid Jushi


Ingridi :
Puthjet e embla i kujtoj
perkedheljet jo nuk i harroj
por tani me duket si njė loj
dhe pa ty unė mundem te jetoj

rudi&ingridi:
jam me ty ne ēdo hap te jetės sime
ne ēdo tingull te kenges sime,
ne jemi dy.

Rudi:
Dua te di
nėse jetoj prap ne endrrat tua
pasi ne mendjen time
ti je akoma me mua
tani unė endem ne errėsirė
edhe pse dielli ndriēon
agimi zbardh pėr mua vetėm kur ti me pėrqafon,
a me kupton?
Kur unė them se nuk kam frym pa ty
por e di qe thell ne zemren tėnde unė jetoj me ty
me shih ne sy e mė thuaj ēfarė lexon?
pendim e trishtim
njė lot qe rrjedh dėshmon,
por unė jam me ty ne ēdo hap te jetės sime
ne ēdo tingull te kenges sime
ne jemi dy
te pres i deshperuar
larg teje i pergjysmuar
por minut pas minute te ndjej duke u afruar
tani vuaj gabimet
koha zbut dhimbjen
por nuk zhduk kujtimet,
jetoj me pritjen qe e quaj shprese,
me jep dhe njė mundėsi qe shpresa tė mos vdese

ingridi :
nuk dua te gaboj
nuk dua te dėgjoj
dhe pa ty unė jetoj...

ti me bėn te vuaj
ndjenjat me janė shuar
pse me lendon kaq shumė
mė thuaj

rudi :
Sikur ta dija qe gjėrat do shkonin kshu
unė do isha menduar
sepse tani qe ti ja larg
kuptoj se kam gabuar
e di qe je lodhur me justifikimet
edhe njė here te vetme
e unė premtoj qe do shohėsh ndryshimet
e pėr te prekur kujtimet
kujto telefonatat plot pasion
sa here me the te dua ne telefon a e kujton?
mos harro se syt e mi te ndjekin ty ngado qe shkon.
Ku shkuan endrrat qe ne kishim?
mos valle nuk jemi prap ata qe ishim?
vėshtirė ti prishim
Se dua te te ndjej ndjej
dua te te kthej kthej
e kur s'te kam pranė dua te te gjej gjej.

Jam i penduar pėr ēdo dhimbje qe kam shkaktuar
por akoma besoj ne atė qe kemi ndertuar
besoj ne historinė tonė
besoj ne dashurinė tonė
besoj ne njė lidhje te shenjtė
qe zgjat pergjithmone

Puthjet e embla i kujtoj
perkedheljet jo nuk i harroj
por tani me duket si njė loj
dhe pa ty unė mundem te jetoj

nuk dua te gaboj
nuk dua te dėgjoj
dhe pa ty unė jetoj...

ti me bėn te vuaj
ndjenjat me janė shuar
pse me lendon kaq shumė
mė thuaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:50 pm

Larg je ti Aurora

Mallin do shkepus ne tel kitar
Do te notoj si peshku tokėn e thate
Si vala do ju perkedheli floket e tua
Si loti do rrokullisem n'preherin tuaj

Me zgjat doren
Me shkruan gjithēka mbaroi
Mos me ler sikur vetėm, i humbur vajtoj
Detin do ta qaj me lotin e fshehur
Do ta gjej fytyren tėnde te buzeqeshur

Larg je ti, larg je ti, larg je ti….

Po t'kisha pranė
Eja edhe njė here
Imazhin tėnd ta shihja
Se si buzeqesh
Nėn rrudhat e qiririt
Tė ecja i marrė
Diellin ta lusja
Pėr tė mos qare
Fati te mori
Ne shiun e zjarrte
E unė mbeta pa te thėnė njė fjale

Lamtumire, lamtumire oohhh

Larg je ti, larg je ti, larg je ti….

Si ta gjej hijen tuaj
Ndoshta aty fshihet lumturia
Buzeqeshja jote tė vij ne varrin tim
E qe vdekja te lind pėrsėri …..
Dashurine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:50 pm

Rovena Stefa & Erion Korini-- Pėr njė te puthur Kiss

Unė hap dritaren nė mėngjes
ti pret pėrjashta dhe mė sheh
mos ri o djalė kaq shumė nė djell
tė poqi vapa po tė djeg

Do tė pres shiun qė tė bjerė
dhe tė mė shuaj se po vdes
mė quajnė horr por unė pėr ty,
pėr ty po vuaj unė tani

Do tė shkoj nė fund tė
Botės tė harrohem,
nuk dua mė moj zemėr
tė dashurohem...(2x)

Kush tė ka thėnė se mė pėlqen
mendja e mendur tė gėnjen,
i dehur je edhe sherrxhi
vazhdo e lagu ti nė shi

Ah! kur tė pashė
pėr herė tė parė
mu duke shumė e bukur ti
se do tė hyja nė varr
pėr njė tė puthur unė tani...

S'ėshtė e thėnė qė tė tė dua
tė mė duash...
jo mos u lodh moj zemėr
se do tė vuash...(2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:50 pm

Jepma mollen

Jepma mollen qe m'ke ne dorė
Ti moj cuca malesore
Dua ty ,kur te e gjykove
T'kafshoj mollen ooo

Njikja molla qe kam ne dorė
qe besa djalo ėshtė dimnore
e kam frik se po e kafshove
ta then dhamin ooo

Mos ke frik moj shtatzarane
se pasha dritėn e njisaj hane
i kam t'fort un si qeliku
me pre hekur ooo uou uou uou uou uou

Mal me mal ushton jehona
bashkoj molla zemrat tona
kena ra ngusht por kuj t'ja thona
gjith na qeshin ooo
Mal me mal ushton jehona
bashkoj molla zemrat tonakena ra ngusht por kuj t'ja thona
gjith na qeshin ooo

Moll ma t'amel un kurr s'kam ngrane
se njikyt moll moj qe m'ke dhanė
paska ken ma e mir se mjalta
me t'kndaq shpirtin ooo

Besa djalo molla ime
ta ban dhamin cop e grime
e shemtim do t'metet goja para kohėt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:52 pm

Dua Tė Vdes .... ELITA 5

Dua te vdes
Deri sa jam i ri
Ndoshta kur do ta degjosh
Do te qash dhe ti
Ndoshta kur do ta degjosh
Do te qash dhe ti
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj
Me pėr ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj
Me pėr ty
Ndoshta do tė gėzohesh
Se nga unė do tė lirohesh
Ndoshta do tė qash
Se nga unė do tė ndahesh
Ndoshta do tė qash
Se nga unė do tė ndahesh
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
Por dije se kam vdek
Dhe zemra mu be hi
Dhe smendoj me pėr ty
Dhe smendoj me pėr ty ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:52 pm

KUR TE JESH MERZITUR SHUME (Ardit Gjebrea)

Kėtu s' do tė jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjerėt,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe nėpėr udhet ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thate,
Mbi varrin tim do tė rrije i heshtur
Njė qiparis si murg i ngrate.

Ti do trishtohesh atėherė,
Se s'do me kesh ne dhome gjallė,
Dhe, kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

Po kur tė jesh mėrzitur shumė.
Ne raft te librave kerkome,
Atje do tė jem i fshehur unė,
Ne ndonjė varg a ndonjė shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe unė do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si njė blerim pas njė rrekeje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:53 pm

Ik - Jonida Maliqi

Ik, vetėm ik
merr me vete edhe hijen qė le pas

Ik, vetėm ik
zėri yt nė mėndjen time do humbasė

Ik, vetėm ik
dhe nga ankthi i pėrhershėm do shpėtoj

Ik, vetėm ik
sytė e tu nga sytė e mi do ti largoj

Qielli do tė hapet
edhe nata do tė zbrazet
jeta do tė marrė njė kuptim

Zemra mė nuk falet,
edhe hapi yt do ndalet

(refren)x 2 Ik - Jonida Maliqi
Ik me natėn ti e mos u kthe
Ik nga ėndrra ime aty nuk je
Qielli yt do jetė gjithmonė me re
Merr me vete fjalėt qė s'mė the.


Ik ti ik ti ik
vetėm ik ti ik ti ik

Ik, vetėm ik
dhe nga ankthi i pėrhershėm do shpėtoj

Ik, vetėm ik
sytė e tu nga sytė e mi do ti largoj.

Zemra mė nuk falet,
edhe hapi yt do ndalet

(refreni)

Ik ti ik ti ik
Vetėm ik ti ik ti ik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:53 pm

Hou Cike WSF

Sot ėshtė festa
unė i kam 2 ftesa
je dhe ti baby i bukur
me tė gjitha te vėrtetat
me gjithė qe dua shumė ,
nate me ty ta kaloj
te shikoj ,te veshtroj
asnjė fjale nuk po guxoj

Se ti di te vesh ne faj vetėm me 1 shikim
je ne qendėr te vemendjes ,je shpirti im
qe te ka krijuar zoti nga enderrat e mia hou
mendet e mia mi shkaterroi fantazia
Ty te kem njė nate ,njė mijė nete me ke vajzė do
shpirti im shumė te do,trupi im te deshiron
Me shumė me shton kureshtjen kur ftohte me refuzon
me bisht te syrit me shikon,pa hormonet mi harbon
eh,te dua shumė ,po tė pyes a me do ti?
qe rimelin te ta heq,buzekuqin te ta fshij
pastaj unė e ti ,nate e gjatė ne njė shtrat
duke i zbuluar njėri-tjetrin te fshehtat tona pak nga pak
drita qetesin ta thyente
dėshirė e ndonjė britme

(Ref)
Oh ēike ēike luje nga njė ēikĆƒĀš
oh luje belin ēike nga njė ēikĆƒĀš
oh ēike ēike luje belin ēike
Oh nga njė ēikĆƒĀš

Sa me pėlqen,mėnyra seksi ti kercen
sa me pėlqen mėnyra jote si defren
sa me pėlqen se si rripin ti e nxjerr
sa me pėlqen mua

ca i pėlqen kėsaj ēike??

Mėnyra , venger njerėzitė i shikon
mėnyra jote sexy tangat expozon
floket e tu te gjata qe me eren ngaterrohen
njė mijė fantazi me ty flene edhe zgjohen

Hou

Ti e di sa do doja te te kisha
i fshehte ne dhomen tėnde i padukshem te isha
oh kemisha,me gjunjet e prisha
dhe mbulesa jote e fundit te kalonte nėpėr gishta
Po kur me kalon afėr ,oh sa shumė me turbullon
me shkakton emocion,ēdo hormon ma ngacmon
duket beli yt i holle shumė eksravagante
sillesh arrogante pėr te qenė interesante
Por ndryshe me shfaqesh orėt e vona kur defrehesh
nga pasjonet e ethshme ti shpirti im rrembehesh
psheretima oh nga zjarri yt me dilte ohooo...ēike ēike
oh ēike ēike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:56 pm

Gentiana Ismaili - Ktheu

Me ke thirre te kame ardhur
bashke mengjeset na kanė zbardhur
je larguar pėr njė fjale
me le dhimbje me le malle

A u bashkuam pėr tu ndare
A me ke puthur pėr t'me vrarė
Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa xhume
se te dua shumė
ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
se te dua shumė

A u bashkuam pėr tu ndare
A me ke puthur pėr t'me vrarė
Me ke thirre te kame ardhur
bashke mengjeset na kanė zbardhur
je larguar pėr njė fjale
me le dhimbje me le malle

Me ke thirre te kame ardhur
bashke mengjeset na kanė zbardhur
je larguar pėr njė fjale
me le dhimbje me le malle

Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa xhume
se te dua shumė
ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
se te dua shumė
A u bashkuam pėr tu ndare
A me ke puthur pėr t'me vrarė

serisht tek unė
nate pa gjume
te dua shumė
serisht tek unė
ku ėshtė fund
te dua shumė

Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa xhume
se te dua shumė
ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
se te dua shumė
ktheu serisht tek unė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:56 pm

Me pėlqen --ĆƒĀ 2 Die 4

Si fillim dua te them njė e zez mua me pėlqen
Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges unė tja them
Qe tja them kėtij shteti qe kujton se na genjen
Na genjen nga mashtron na harron por gabon
Me pėlqen qe te jetoj dhe gjithēka unė te jetoj
Me pėlqen edhe mėnyra si sot po I kuptoj
Me pėlqejnė pantallonat e gjėra kur ne rrugė unė I tėrheq zvarre
Por dhe 2die4 qe te jem unė I pandare
E papare makina qe kishte marrė Ilir Meta
Me goje hapur mbeta
Dhe mendova rrugėn pėr ta blere unė gjeta
Me pėlqen njė bashkėpunim me madonen unė ta bėj
Tė kendoj dhe me pas njė takim unė ti kerkoj
Enderroj dhe njė ditė ne parlament unė te shkoj
Mbi piraterin e muzikes ndonjė ligj unė te shqyrtoj
Me pėlqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
Me pėlqen me shoqerin ndonjė gote dhe ta kthej
Mos te harroj te them se me pėlqen njė tatuazh
Me pėlqen 3 muajt e veres ti kaloj unė ne plazh
Me pelqejn kėto qe thash por dhe lash ca te tjera
Tė tjera do tė thotė dhe shoku im ne vazhdim.

Me pėlqen ēfarė, me pėlqen ēfarė.
Me pėlqen si dua unė te jem
Dhe tė gjitha unė ti kem
Me pėlqen ēfarė me pėlqen ēfarė
Me pėlqen ēfarė dua unė te them
Me pėlqen a sme pėlqen

Me pėlqen kur te vėrtetėn unė e them si e ndiej
Me pėlqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba tė reja blej
Tė gėnjej nėse te them se pėlqej motrat libohova
Me pėlqen fatos berishen unė njė dita ta takoj
Ta puth fort muah ta perqafoj
Dashuroj vėrtetė njė vajz unė sot e dashuroj
Me pėlqen kur e takoj
Dhe koh kur unė me ty kaloj
Me pėlqen mua te dėgjoj vetėm rap 2pac
Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
Me pėlqen ne party mua mbrėmjet ti kaloj
Me pėlqen ato qe ditėn bėj naten ti harroj
Njė pistolet pėr siguri unė gjithmonė mbaj
Por dhe 2die4 ne zemėr mbaj gjithmon si emblem
Me pėlqen qe pushimet ti kaloj unė ne Golem
Po ta kem mercedes benz makinen me pėlqen
Pasi dua unė te jem dhe tė gjitha dua ti kem
Unė tė gjitha do ti arrij te pėlqen a s'tė pėlqen

Hej pa sme thua ne kėtė botė ēfarė me pėlqen
Tė shikoj ne sytė e tua por e di qe me genjejn
Me rrefejn njė botė te rreme qe sshprehin asnjė shenjė
Po tė flas pėr veten time dhe ato qe me pėlqejnė
Me pėlqen qe te ngacmoj ne rrugėn time kur kalon
Ndonjė vajzė qe veē seksi mmmmm me shkakton
Por dhe asaj nuk I flet dot
Se direkt ajo te thotė
As makinen spaske ti qenke ēunė kot
Kėshtu qe dhe unė duhet te bėj disa miliona
Tė pėrpiqem qe te futem atje ku ka persona
Tė rėndėsishėm te jashteligjshem por gjithmonė ta bėjnė nderin
Pastaj te gjithė do thonė shiko Bledi Milionerin
Dhe kjo sdo jetė njė ėndėrr do ta bėj unė realitet
Se me pėlqejnė pordhet e tua nėpėr rrugė kur ti shet
Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
Ato qe ti tani bėn unė I kam bėrė ne disa vjet
Disa vjet me 2die4 nėpėr klubet ku unė shkoj
Me te zezen dhe uiskin unė naten e kaloj
Me pėlqen mua gjithēka dhe me asgjė unė nuk e le
2die4 pėr kėto gjėra mbajnė vendin nr 1.

Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
Ju kujtoni se ne jemi harruar
Jo jemi kėtu duke kenduar
2die4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:57 pm

Ritmi i rrugės - Ushtar i rrugės...

Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
qė nė kėtė natė tė qetė i hap rrugėn njė kujtimi
tė njė kohe kur ēdo gjė kishte tjetėr kuptim
ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.
Qė nė fėmirijė, nė asfaltin e kėtij qyteti
nė koflikt me fėmijė tjerė, frika treti
me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshire
duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.
Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
ndjenja e lirė e adrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.
Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kioskat se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.
Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė
Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr
Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
problem permanent konkurencėn e kishim
Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr
biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet
Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle
nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time
I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi
pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditė tė tėra!

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...

Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej
mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time
Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
njė rrugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr,
i zhgėnjyer dhe i penduar pėr historinė tonė
kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė
Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
2 prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė
njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė Nane
tani skam pėrgjigje pse atė lojė e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar
I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permiresuar
sepse tani nė zemrėn time nxen njė diell nuk ka me borė
jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:58 pm

Eliza hoxha - me ritem do t'vallzoj

Mengjesi i veres
ne ty me kujto
kur era e lehtė
fetyren ma freskon
kaloj rrugės son
ndoshta prap te takoj
dhe diēka thell ne shpirt me shtergon

gjumi sme zen at ver kur e kujtoj
dhe kot kot unė veē ne ty mendoj
dhe zhurmen ne val zėrin ta ndegjoj
dhe ēdo gjė ne ty me perkujton

me ritem dot vallzoj
vallzoj dhe kendoj
dhe te kaluar
kurr zdo ta harroj
me ritem dot vallzoj
vallzoj dhe kendoj
pėr ty do tė mendoj

Kjo er sikur ti
me djeg me pervlon
kjo er sikur ti kur floket mi lemon
kado qe kaloj zėrin ta ndegjoj
dhe ēdo gjė ne ty me perkujton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:58 pm

Vetėm pesė minuta

E bukur simpatike je
gjitha ti mi ke
plotsoma dėshirėn
vetėm njė here

Miss te quajn nė shkollė
edin edhe vete
nuk ėshtė kompliment
por gjė e vėrtetė

Ty ēdo kush
te deshiron
ty ēdo kush
te adhuron

Vetėm pesė minuta
jo ma shumė
plotsoma dėshirėn
tė jesh me mue

E bukur simpatike je
gjitha ti mi ke
plotsoma dėshirėn
vetėm njė here

Miss te quajn nė shkollė
edin edhe vete
nuk ėshtė komliment
por gjė e vėrtetė

Ty ēdo kush
te deshiron
ty ēdo kush
te adhuron

Vetėm pesė minuta
e jo ma shumė
plotsoma dėshirėn
tė jesh me mue..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:59 pm

ARTIOLA TOSKA - MOS ME PYT

Dikur ne bashke
Thurem shum'endra
Por ja qe ndodh
E thyhet zemra
Do mundem valle
Tė te haroj?
Por s'mund te fal
Me mirė te shkoj

Mos me pyt, mos mė pyt
Mos me pyt pėrse lotoj
Nėse nesėr pėrsėri do falesh
Kurrė s'do ta pranoj
Mos me pyt, mos mė pyt
Si pa ty do tja kaloj
Shpirti im nuk do me lodra fjalesh
Vetja te tradhetoi.

Besova gjatė
E s'mund ta dija
Se pėr njė ēast
Behet ēudia
Nga buzėt fshij
Puthjet e tua
Ti mund tė shkosh
Tė kam harruar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 7:59 pm

Egzistoj - JULKA

Me thuaj vall
is that the way to say good bye
lexoma zemren se nuk kam faj
s'me bėhet vonė se ti renkon
pra gjeje zemren qe ti kėrkon(x2)

ti se di faktin qe jetoj
endrra t'merr frymėn eksiston
kur me pėrshkruan njeri endrrat relison
perher ne njė krah
forcen e forcon
jetėn kur atė qe desha do lagoj
endrren thuaj atė qe deshe do largoj

mė thuaj vall
is that the way to say good bye
lexoma zemren se nuk kam faj
s'me bėhet vonė se ti renkon
pra gjeje zemren qe ti kėrkon(x2)

ti se di faktin qe jetoj
endrra t'merr frymėn eksiston
kur me pėrshkruan njeri endrrat relizon
perher ne njė krah forcen e forcon
jetėn kur atė qe desha do lagoj
endrre thua atė qe deshe do largoj

mė thuaj vall
is that the way to say good bye
lexoma zemren se nuk kam faj
s'me bėhet vonė se ti renkon
pra gjeje zemren qe ti kėrkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kėngėsh Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Muzike :: Tekste Shqipetare-
Kėrce tek: