ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste Kėngėsh Shqip

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:01 pm

UNITED STATES OF ALBANIA (nga etno engjujt)


Unė jom shqiptar edhe mburrem pse jom
Kom tri fe nji gjuhe nji kulturė nji zakon
E kam vetch nji flamur qe falem para tij
Me prapavije te kuqe e me simbol te zi
Njė banor autokton ne pesė pjesė i ndare
Njė ilir fisnik i transformuar ne shqiptare
E kam vetch nj mbret edhe njė histori
E kam vetch nji Kosovė edhe njė shqipni
Armiq kemi shumė e miq pak ma pak
Por pėr kundershtare i dont give a f**k
Se gjithmonė vete i kemi mbrojte votrat
E armiqve kush po jau q* motrat
Unė jom zot i vetvetes sepse jom shqiptare
Ishim jemi dhe do mbesim si populli i parė
Ne jetonim nga greqia deri ne sllovenia
Andaj Viva United states of albania


U dont wanna f*ck with albanians


Unė mbi tė gjitha jom vetėm shqiptare
Ska lidhje qytetar katunar apo kosovare
E kam nji mesazh pėr te gjithė rinine
Q*fsha serbine bashke me to edhe greqine
Unė i takoj vendit K.O.S.O.V.A
Pjesė e shqipnise me simbolin K.L.A
I kena femnat ma te mira se chdo vend tjetėr
Jena popull me emen edhe popull i vjetėr
I kena zakonet e gjuhėn qe tani e flas
Ne dialektin tim por kjo nuk ėshtė shkas
Nuk jena edhe pak jena 10 milion
Por kjo pėr juve beso qe shumė mjafton
Edhe njihere U dont wana mess with us
Kjo ishte hera e fundit qe unė po ju flas
Nji mesazh edhe pėr tjerėt qe nuk na dojne
Nėse sju pelqejme nrrote te sames let shkojnė


U donĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć¢ā€žĀ¢t wanna f*ck with Albanians


Pėrshėndetje pėr ata qe mbahen ende shqiptare
Arvanitas arber arbresh e kosovare
Zoti nuk ėshtė shqiptare po do tė shqiptarizohet
Koha jonė e shumpritur dita ditės po afrohet
Npidh t`sames bashkejetesa me ata qe na kan pre
Ska ma kthim nėpėr kohe tash ėshtė kohe e re
Prap jom zot i vetvetes pa pranga te robnise
Prap dėgjohet kenga nga lahuta e malsise
Ska ma diktatore s'ka pushtim invasion
Ska copetim te tokes qe vetch neve na takon
Unė jom shqiptar edhe mburrem pse jom
Fisnik zot I ksaj toke me gjuhe e zakon
Njė banor autokton ne shumė pjesė I ndare
Njė ilir fisnik I transformuar ne shqiptare
Qe jetoi nga greqia deri ne sllovenia
Andaj viva United states of Albania
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:01 pm

Rritu edhe pak (nga etno engjujt)

Zemer rritu edhe pak e pastaj folim na apet
Jeta ėshtė para teje andaj ti nuk ki chka prĆƒĘ’Ŗt
Unė nuk mundem thjeshtė tash me paramendu
Nji shtatembedhjete vjechare ne shtrat tim me mu
Hala ėshtė herėt pėr ty se pėr mu o` dichka tjetėr
Kur du me q* najsen e zgedhi njė ma te vjetėr
Ti ende ki nevojė pėr naj kshille prinderore
Se senet e flliqta tash nuk te shkojnė pėrdore
Ki qejf me provu por moshen e ke te re
I kuptoj epshet tua dhe kur thua qe je nxe
Unė nuk du me ty me hi ne cheshtjet banale
Nuk du me kon arsimtar I edukates sexuale
Merre shikoje naj film edhe msohu prej tij
Se pėr mu me kėtė moshe ti je ende fėmijė
Kape merre libren e flliqt mendo ma pak
Se pėr kėto pune je e re andaj rritu edhe pak


Ti ende je e re
Ti ende sdin pėr jetė
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prap


Bejbe rritu edhe pak
Se tash je e re
Tė duhet edhe pak
Se fėmijė je
Dhe pas dy viteve
Do tė ndryshosh
Ne kėtė moshe
Mund tė gabosh


Zemer rritu edhe pak dhe shpejt e kalon krizen
Bohu vajzė e mirė dhe kape e ngoje elizen
Me vokmena shtriju lehtė gjuju pusho ne krevet
Mos na ngo neve se nuk I ki tetembedhjete vjet
Unė nuk jom R Kelly po e din chka po menoj
Larg kofte me te preke ma pėrpara I mshoj
Mos meno qe para vaktit najkush munet mu rrit
Nuk je pjeke nėse ki mrri shumė do sene mi dit
Ti garant ki me msha si edhe disa femna tjera
Qe thojne papaki sme boni sen e I kesh dej te dera
Por mos harro tishe kon ma e madhe dy tri vjet
Kishe dit pak ma shumė dhe te kisha njek vet
Noshta mas nji kohe ne takohemi pėrsėri
E atėherė ėshtė ma ndryshe se ti mo nuk je fėmijė
Sa je e re besom s'ka lezet prej ksaj pune
Se kėshtu perfundon si bitchat ne spotin e shtunė


Ti ende je e re
Ti ende sdin pėr jetė
Ti rritu edhe pak
Dhe pastaj folim prap
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:01 pm

Jovo (nga etno engjujt)

Jeta jovo ndryshoi dhe shekulli I tmerrit u bitis
Ska ma shajkaqe ne kry tash ne kry ka vetėm plis
Ska ma shkije palidhje s'ka ma dragana te zi
Tash ka vetėm Kosovė Jovadine s'ka ma metohi
Ska ma sps rts dhe s'ka ma Jna
Ska ma popa te flliqt jovo shkije ma nuk ka
Ska ma pare me nimije zero s'ka ma dinare
Ska ma shkina me musteqe qe dilshin ne Pazar
Ska ma raci s'ka tzi qe rrehshin cigarxhi
Ska ma bela-G qe ishin te lidht me polici
Ska ma autoblinda afėr bankes se lublanes
Ska ma cd-ja te brenes e as te draganes
Edhe pse disave ju kan mete nėpėr kerre
Ska ma srechni ljudi por familje moderne
Ti je ike ne serbi prĆƒĘ’Ŗt mu kthy kur bėhet mirė
Po pėr juve jovo vetch ka me kon ma fshtire


Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent


Edhe mobtelat kan mu nal beso jovo shumė shpejt
E kena valen 900 qe na sakatoj krejt
Jeta jovo ka ndryshu nuk ėshtė mo si me pare
Ska ma shiftari jovo tash ka vetėm shqiptare
Magjupt I kena perzane I kena chu ne serbi
Tash s'po ka kush jovo kpucat me na fshi
Hajrije spikericen nuk e kena pa ma kurrė
Kishen te bibloteka shpesh shkoj me pshurre
Ska ma morave partner tash ka chka don me pi
Mallboro fallc marihuana made in vushtrri
Unė e rrespektoj fushaten kundėr dhunes
Por jo pėr juve qe na patet ardhė n`maje te hunes
Ti shpreson qe krejt shkijet prap kan mu kthy
Mundet mu kthy najnjo qe ėshtė q* ne kry
Jovo te kam thon nihere e pot e thom pėrsėri
Me bo mu kthy ne Kosovė kryte ne b*the ta shti


Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent


Me kujohet ma herėt jovo ty te kam pase kojshi
Tash e kam shabanin qe ka jetu ne hajvali
Permendoret e juja kanė pase fat tragjik
Sveti saven e kena chu ne kopsht zologjik
Jovo ti e njeh bojanin qe ne poste o kon drejtor
Tash ne grachanice me ni shati punon ne oborr
Ska ma bashkim vllaznim s'ka ma jugosllavi
Tash jeto si qen ne nji kamp diku nserrbi
Ha konzerva te qejve bashk me chetnikt e tu
Qe ni here ne jetė te vet jon la e jon rru
Jeta jovo ndryshoi s'ka ma jugopllastike
Ska ma kthim pėr juve mshoj vule e pikė
Ska ma me dal ne pazar mi mshef paret nbokserica
Tash ka vetėm dardane s'ka ma kamenica
Ne emertime rrugore shkija ma nuk ka
Tash ėshtė rruga e UĒK-sė sosht mo JnaJovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:03 pm

Shake shake( nga etno engjujt)

100 kilogram mish dhe zjarri i ndezur ne oxhak
Ne mes te oborrit tash njė tavoline e mbushur pak
Dridhen femnat nga muzika sonte te gjithė tani kcejne
Ne kėtė tollovi te madhe nga njė gote te gjithė e thejme
Gramafoni nuk pushon ta chon chdo neutron
Proton ne trupin ma shumė se bari te disponon
Biter Limon mos pi por q* mos rri ngreh weed ti weed ti
Njė femen me anej rrin wannabe amerikano chikano
Veshun me lakosta me dosta hajne tosta me bosa
Shumė milet lezet nxehte po e sheh edhe vet
Ne kėtė neje kam refleks kam oreks pėr seks
Pi beks eks dhe nuk kam asnjė kompleks
100% nėse mbrenda hin dichka ki me ngreh
Ky mu nxe nėse jo me bari atėherė me naj femen t`re


Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
Oh man oh man its a prc partyah
Come on come all, n act crazyahh
Lady shake yo boody, make me feel sexyahh


Ngrehi bari i pari ntrip nket ven
Dhe pastaj e ndezin ngrehin secili tash me ren
Kėtu jon Ibra nga Dibra Ermali nga Lezha
Baki i tpestit kat qe ja ka nise me shite tesha
Shabani nga Lluzhani Behari nga Gostivari
Nora nga Diaspora me origjinė nga Vlora
Abeja nga Peja mad Lion nga Prishtina
Tarzani nga Lipjani dhe Van Dami nga Klina
Hip Hop Non stop kjo neje ta qet ynyren
Dhe ta shton disponimin e djersa ta mlon ftyren
Tash nuk ka ma liker ne frigorifer
Shumė njerėz jon pi e ja futin gjume ne kerr


Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
Oh man oh man its a prc partyah
Come on come all, n act crazyahh
Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:03 pm

Ti je Bitch?? Etno Engjijt

Baby ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] e bukur e mirė por [pėrmirėsoje fjalorin!]
Me trup figure te mirė po prapseprap je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Tona kushtet I pate kampshtepizen afėr detit
Po kurven sikur ti smun e man afėr vetit
Shoqet e tua janė martu ti vazhdo rrugėn e vjetėr
Ti je vetėm njė [pėrmirėsoje fjalorin!] dhe me asnjė gjė tjetėr
Luftova pėr ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kam prish kurrė tona senet ti kam ble
Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje
Nuk ka kthim pėr ty me te dasht ma nuk muj
Mos mu lut prosti` e mos mė bjer as ne guj
Mki tradhetu nihere heren e dytė nuk e ha
Ti je pėr mu njė [pėrmirėsoje fjalorin!] e kthim pėr ty nuk ka
Tash te bjen tensioni se fjalėt e mia I kupton
I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nat pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]

Bejbi ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] nuk mendove kur tė thash
Nuk ndryshove permiresove andaj [pėrmirėsoje fjalorin!] je edhe tash
Dikur ishe e bukur e enderroja ĆƒĘ’§iftin ton
E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con
Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen
E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen
Se ty nuk te del boll njė as me kon pika e djalit
Ti je vetėm njė princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )
Sonte te mush dikush edhe masandej te rreh
Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre
Se tash ti je bo profi pėr ēdo ngjarje ne krevet
Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet
Ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] mos harro fati yt ėshtė ne errėsirė
Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mirė
Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup
Dikur tkom pas femen e sot mu po mė vjen turp
Bitch

Mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nat pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]

Bejbi ti je [pėrmirėsoje fjalorin!] qe kurrė ski nejt rahat
Njė ekspert I fekondimit qe mushet nat pėr nat
E unė tkom dasht dikur tona senet I ki pas
Kerrin personal pare dhe dukat me thase
Kampshtepizen afėr detit dhe shtepine larg qytetit
Por gabimin me ty unė kurrė sja fail vetit
Unė ta kam hup dhe qaj sen o` kon lezet
Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det
Po u ndamė shyqyr e tash smuj me te kuptu ty
Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy
Po unė sjom manjak me hi prap ne at tregim
Bitch profesionin mduket e ki trashegim
Hapat pėr mos mė met vazhdimisht I ki perdor
Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dorė
Tash shko mushu dhe sdu me ni mo pėr at emen
Lamtumire ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ mah luv ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ dhe hasta la vista zemėr


Bitch mos mendo ti ne kthim
Tani harroje ti
Emnin tim
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Shko mushu edhe pak
Sikur nate pėr nat
Dhe kupto
Se zemėr ti je [pėrmirėsoje fjalorin!]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:04 pm

etno ( Party 1 ) Etno Engjejt

Smoking weed ne Prc , Groph Monte pėrsėri
Ne saune me dy femna qe me rrine permbi
Tetovazhen ne krah dhe tequila ne dorė
Kondomat pak me anash qe nuk I kam pėrdore
Peshkirin ne krah dhe me pas ne vendin tim
Ne dhomen time te punės qe figuron simboli im
Etno fuckin engjujt mendoni qe janė shuar
Po` u kthyem pėrsėri ne nentoken e terbuar
Do te jam aktual me ju deri ne pėrfundim
Kunder atyre qe aktivizojne terbimin tim
Neper rrugėt e mia tani ēdo gjė ka marrė fund
As kundershtaret qe I pata tani nuk I shoh askund
Atje ku ndodhem unė mos shko te preferoj
Gangsta life ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ pi aj di eitch ( pi** )ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬ kėto I posedoj
Melezet ritmin hashin ghetton tmerrin edhe jetėn
E posedoj edhe etnon qe ndėrlidhet me te vėrtetėn

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im

Ritmi etno mbijeton femnat flejne ne gjirin tim
Sex on the beach prap ju ktheva stilit tim
Ne kazino me Gin & Juice smoking` weed pėrsėri
Dhe e di kush jeni ju mirė e di kush je ti
Mos e fsheh etnon tradita lidhet me ty
Etno gjithėve na rrethon sikur mua edhe ty
Ti harrove se kush je larg atdheut jeton
Dhe atje larg ku je diēka etno te pushton
Po kthehem pėr njė ēast ne problemin lokal
Duhesh tė jesh banal qe tė jesh pak real
Ne rast formal kur flas se ku jam
Gjykoj drejt ndoshta I bazuar ne islam
Neper rrugėt e mia ti kalon I siguruar
Sigurim televiziv me transport te blinduar
Gjersa unė vazhdoj te shikoj kah ndryshimi
Po` prap pas njė kohe mė vjen etno perfundimi

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im

Me njė joint ne PRC Mc`M pėrsėri
Kabrion anash Gin & Juice njė grafit double E
Me flamur ne shtize kthehem ne vendin tim
Tek njerzit e mi ku sundon veĆƒĘ’§ emri im
Ne rrugėt e lindjes rreziku shihet me sy
Zona ime terr ferr tmerr hell pėr ty
Etno fuckin engjujt mendon qe janė harruar
Je revoltuar ne zonen time andaj tė kemi shuar
Njė porosi brutale dhe likuidim nga pas
Me njė porosi te vetme ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“ Don f**k with us ĆƒĀ¢Ć¢ā€šĀ¬Ć…“
Jemi kėtu prap por me njė sound tė ri
Dhe do tė jemi pėrsėri por me tjetėr strategji
Atje ku unė mbreteroj mos shko te preferoj
Rrezikun e jetės ankthin diēka tabu posedoj
Etnolindja , Etnojeta , Etnoritmi , Etnoamshimi
Etnokalipsa , Etnoimazhi dhe Etnoperfundimi

Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ne kėtė botė te pakuptim
Etno ky ėshtė simboli im
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe sillet afėr teje
Etno ĆƒĘ’§do gjė qe ndodhet afėr meje
Etno ne kėtė jetė te pakuptim
Etno ky ėshtė tregimi im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:04 pm

etno engjujt - i miss you (me arta bajramin)

Ne shtratin tim me ty flas grindem pakuptim
Ti me lot ne sy kundershtoje mendimin tim
Me shuplake ne faqe te qetesova vetėm pak
Zemra te ishte ndare e te pikonte buza gjak
Floket e prishura lot te pikonin ne gji
Nga xhami shikoje njerėzitė qe lageshin ne shi
E lenduar afėr meje me shikove ne sy
Fillove te mblidhje teshat qe te ishin aty
I krehe floket pak I fshive lotet me mund
U afrove ne shtrat dhe me puthe pėr fund
E me pas shkove diku larg ku as vetė nuk e di
E shaja veten tash se faji nuk ishte te ti
Me vriste aroma jote bashk me disa gjėra tua
Qe kishin mbetur ne dhome se bashku me mua
E shifja gabimin tim por rėndė qe ta pranoja
Por isha I ĆƒĘ’§mendur tash se e humba atė qe e doja

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani

Mirėsevjen ne botėn time zonjusha ime
Ishin fjalėt e para te thella te zemrės sime
Me kujtohen netet e veres sekondat me ty
Edhe valet e detit qe na lagnin ne te dy
Ti kafshoje buzen kur unė te prekja poshtėė
Nga epshi nuk ishe e qetė me grrithje lehtė
Me kujtohen netet e ftohta me te ftohtit e stines
Puthjen e pare ne errėsirė te Prishtinės
Ishe ende vajzė e re kur fillove te flesh me mua
Edhe sot qeshem lehtė kur I kujtoj klithmat e tua
Dhe me doje si e ĆƒĘ’§mendur dhe si I marrė te doja
Ne te mirė dhe te keqe pėr ty do tė mendoja
Me mundon tash kjo natė me vret kjo qetėsi
Se nuk mund ta perballoj qe mbeta tash pa ty
Por e di njė fjale te drejtė qe po e them edhe tash
Se dy njerėz qe duhen kurrė smund te jenė bashk

Pse e vetmuar lagem tash ne shi
Dua te jemi bashke
Ku te shkoj tani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:05 pm

Etno engjujt - levis sonte

Likutta perses baby
Heyyyyyy


Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

Ne ora 5 fillon mu ndreq pėr me dal ne ora 8
E thirr motren me ti hjek tani vetllat me pincete
Zgjedh ngadalė ēka me vesh ngulfatesh me parfim
Gabriela Sabatini qe ta kan pru kujtim
Me njė martini e dy gota dhe vetėm njė maske ne sy
Prek ne trupin tim lehtė at ēka ėshtė vetėm pėr ty
Pa kondom fillon loja ta knoj doven ne vesh
Kėtė e boj vetėm pėr ty por do ta boj edhe ma shpesh
Edhe pse ti mendon palidhje se ajo kurgjo nuk di
Po bėhet kishe nuk po din por ato dinė ma mirė se ti
Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kėtė nate
Mė ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gate
Ndoshta ti je femen e bukur edhe me shikon ne sy
Por ti duhesh me mu afru mu se unė nuk te afrohna ty
Ne kėtė nate mos mendo ne probleme as ne gjume
Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shumė

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

E pėr ty vazhdon fiesta me njė ritem oriental
Trupi dhe garderoba me njė stil tropical
Banana split para vetit e kujton tani te shtunėn
Ne ora 5 ne shpi te ti kur ta kam kry ty punėn
Me vėnė te Rahovecit tani ditėn e fillon
Me striptiz na pushton ne brus-haulter-a njė kondom
Groph Monte ne hotel ėshtė tu q* dhe tu pi
Ne dhomen 184 a 148 nuk e di
E pastaj kthehet prap aty ku ndodhemi edhe ne
E prap fillon mu nxe pėr ndonjė kurve te re
Dhe shake ya body baby kėshtu ndihesh pak ma mirė
E di je e bukur po don me kon edhe pak e lirė
Ton ditėn rrin e krehesh e ulesh para pasqyres
Lyhesh me niqin sene sikur trupit edhe ftyres
Menjen e madhe harroje sonte edhe stilin e vjetėr
Dridhi [pėrmirėsoje fjalorin!] sonte edhe trupin pak ma tepėr

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

Ti ki qejf me te shku permas dhe tona senet me ti ble
Don mu vesh e don me dal edhe pak sa je e re
Baby pėr mu e bukur je taman si lulja e majit
Majet e cicave I ki bash si rrushi I Ferizajit
Me mua ne krevet e knej buza tamel te qet
E nuk e di as vet qysh te kam nxon qaq leht
Haha mos kaj tash kur deri tash lujta me ty
E nesėr me mu qu prap unė ty tpunoj pėrsėri
Por nesėr ėshtė ditė e re dhe nafake e re pėr mua
Dhe kqyri mu kap me njonen prej shoqeve tua
Fiesta tani vazhdon deri vonė ne mėngjes
Death Zone haverat e mi kurvat sillen ne mes
Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kėtė nate
Mė ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gatė
Ne kėtė nate mos mendo ne probleme as ne gjumė
Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shumė

Leviz sonte ma shum beybee
Shake ya body
Beybee
Shake it , Shake it beybeee
Leviz sonte ma shum beybee
Shake it shake it
Beybee beybee
Shake ya body

Ah m`shkrumove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:06 pm

tingulli 3 - 4 all bitchiz

Tash un jam Big Xig
Ne kėtė kend ku po mendoj
Me njė vėmendje fantastike
Veq pėr ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura unė s'po e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femėr shumė e mirė
Pėr njė drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tėnd
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njėjtin kend
Egzistojn shumė fekondime ne te njėjtin fajll
Unė preferoj ne emitimin doggy style
Kjo ėshtė loja me e mirė ne rrugė pėr seks
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO f**k YOU AND YOU MUST TO f**k WITH ME

Kėshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne atė kohe kur goja i perkulet gojes
Po e vėrteta ėshtė kjo ne mėnyrė eksplicite
Kur tregohet sistemi pėr njė lavire gengsta shite
Varianta vazhdon pėr shumė ksi qika tjera
Some f**k every night ti plotsojn tri dėshira
Njė pėr nalt e shumė tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dorė kesh
Neper trojet tona egzistojn shumė lavire
Shumė bukuroshe e shumė me f**k stile
Kėtė se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Pėr atė edhe kėndohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO f**k YOU AND YOU MUST TO f**k WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se pėr juve ne jeojme
Pėr juve sonte tėrė naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtinė e n'Podujev
Pėr lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atėherė kur bari i gjelbert kėtu mbretronte
Tė ikim nga ngjarja pėr dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise njė Kadillak i shendrrum ne seks
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mėngjes
E tash erdhi fundi ne te njėjtėn porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO f**k YOU AND YOU MUST TO f**k WITH ME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:06 pm

danny boy - ku ketojme

Ne ambientin ku jetoj, ku nentoka tani sundon
nėpėr rrugėt e qytetit, ku marihuana mbizotron
Do te ju flas pak, edhe pse mu ka bo bajat
tė flas pėr njė teme, qe me pėlqen shumė pak
E derisa unė flas, diēka e keqe ngjan me tej
dua te them fjal te mira, po ato fjal ku ti gjej
Dikur ishte ndyshe, sot ēdo gjė ka ndryshuar
problem nuk i kam pas, ato tani kan filluar
Derisa k'tu, bandat e kan prekur policin
bazen logjistiken dhe njesitet ne Prishtinė
Nuk them se e tera, ėshtė e korruptuar
por pėr njė pjesė, pėr te cilėn ndėshkimi ka filluar
Dhe me shpresat qe i ekni, em shkoni pak ne nerva
edhe lajmet e mira, tani i marrė me rezerva
E derisa kėtu jetojm, jemi pjesė e nentokes
Shpetimi i vetėm pėr ne, ėshtė shkatėrrimi i botės

ref:-2x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES

Mungon rendi publik, edhe ligji i drejtesise
jemi lėnė krejt, ne meshire te perendise
Derisa dikush tjetėr, vendos pėr fatin tonė
kam pėrshtypje se jetojm, para eres sone
Femijet me arme, sillen pa pikėn e moralit
duhet te jetė normale, se ėshtė djali i gjeneralit
Nga shumė grupacione, vendet janė te pushtuara
prej politikes, e deri te koncertet e deshtuara
Derisa profiterat e krizes, janė duke krijuar
pasuri te patundshme, kurrė pa e punuar
E di se kemi qėlluar, ne njė jetė te pafat
qe s'e di si ta quaj, skam asnjė term adekuat
Dhe dikush ta shtrin doren, i ulur ne rrugė
i leckosur i thyer, qe ndoshta vdes pa buke
Kėshtu vijon jeta, dhe mundohem te mbijetoj
por edhe dua ta di, se ne cilin shekull jetoj

ref:-2x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES

Disfata e pėrjetuar, na shtyn ne pafundesi
nėpėr rrugėt e qytetit, lexon FTP (f**k the police)
Pastaj ne netet e vona, kur problemet kanė filluar
halloween epr njė rini te infektuar
Dhe deri ne mėngjes, s'ka qetėsi aspak
nesėr para deres, gjen shprica dhe pak gjak
E derisa media, kėto nuk i shtron ne pah
e di se jetojme, por e di se sje kerkah
Nej vajzė te re, sot shumė lehtė e shfrytezon
vetėm nėse i ke, 50 marka e ni kondom
E ky realitet, k'tu ėshtė prezent nuk vdes
dhe mund t'ju flas, prap deri ne mėngjes
Danny Boy Mc.M, emra qe i keni harruar
dikur bashk kemi punuar, bashk kemi jetuar
Por sot nuk e di, me kend te jetoj
nuk e di se a mundem, kėtė kohe ta mbijetoj


ref:-4x
DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:07 pm

Rovena Stefa - Bie debore

Vetėm pėr ty jetoj
Tė shoh njė ēast dhe mendoj
Nuk dua te me shohin
te flasin keq pėr mua
te thonė se un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni

Bie debore. bie debore
Ne jetėn time
Bie debore

Njė tjetėr ke ne krah
Ti je gezimi saj
Tė gjith me te te shohin
Tė gjith flasin pėr mua
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni (2 here)

Njė tjetėr ke ne krah
Ti je gezimi saj
Tė gjith me te te shohin
Tė gjith flasin pėr mua
E dinė qe un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po pėr ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni (3 here)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:07 pm

Mira Konci- Vajta kalova gjith Kalabrine

Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Arberine
Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

Dy manushaqe ne doren time
Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime
(2 here)

E lul e lul e lul e lul
E lul e lul e maca maca
E un pėr ty e un pėr ty
E un pėr ty o ndjalu paca

Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Arberine
Vajta kalova gjithė Kalabrine
Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

Dy manushaqe ne doren time
Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime
(2 here)

E lul e lul e lul e lul
E lul e lul e maca e maca
E un pėr ty e un pėr ty
E un pėr ty e ndjalu paca

E ndalu pak e ndalu pak
E ndalu pak s`ėshtė e vėrtetė
Se zemra im se zemra im
Se zemra im je ti vete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:08 pm

PENDIMI ELIZA

Njė pikė loti rrodhi
fshehtas mbi faqen time
ēdo gjė perfundoi
edhe kjo loje mbeti n'kujtime
Me the fjale te embla
enderrat mbi zbukurove
e larg syve t'mi beje dredhi
shumė rėndė gabove

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo

Ndoshta ke menduar
qe prapė do tė te kthehem
ndjenjat luftoj kur kam nevojė
dhe shumė mirė ndjehem
vetėm ke enderruar
qe mundesh te me mashtrosh
Veten mashtrove dhe kuptove
S'mund te me lendosh

Mė fal, me fal
kot e ke ēdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veē ty te kam
unė e marrė nuk jam
me fal kėtė gabim
s'ka me kthim
Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine pėrsėri do ta ndjej

S'mė duhet jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:09 pm

ritmi i rrugės - restrikcion...

Qe disa ditė nuk kam ide ēka me shkru
pėr kėtė melodi qė jeni duke e ndėgju
kėto fjalė kan lindur krejt spontanisht
pėr kėtė kėngė qė duket e sėmurė psiqikisht
Seriozisht kjo nuk ėshtė orė mėsimi
rryma ėshtė temė e kėtijė tregimi
me siguri ja u merr mendja ēka m'inspiroj
njė natė e errėt si shumė tė tjera mė ndihmoj
Njė mijė vjet kėtė ditė e prita
veē kurr se kam ditė qė liria vjen pa drita
terr, burg, zi edhe nė rrugė edhe nė shpi
deri kur kėshtu bre kusheri?
Ndalem... mendoj, kush ka faj? A thu!
kėrkush s'mban pėrgjigjėsi, krejt me kan hutu
sa pėr mu emrat munden mi pasė qysh tė dojnė
po veē rrymėė letė prodhojnė.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Po thojnė: do miliona i ka hangėr qeni
ma bre, ju a po punoni a po fleni
e milionat tjerė ku mbeten o haver
sa miliardi vyn pėr me mbyt kėtė terr
Zgjohem nė mėngjez rrymėė nuk ka
i nervozuar as bukė nuk ha
dal nė qytet, me pi kafe, me u qetėsu
por zhurma e gjeneratorėve don mem tranu
Pastaj kthehem, rryma prap sa ėshtė ndal
se kishte ardh pak pasi qe kam dal
pa nafakė, se edhe tranzistorit bateritė jan hargju
tu ja ndegju pėr ēdo ditė
Skam ēka tė bėj, e shikoj terrin duke ra
nuk kam ujė tė nxehtė, mbes edhe pa u la
natėn dal pėrsėri pėr tė ikur nga ky tmerr
Dhe kur kthehem pėr gjumė shkoj nė shtrat nepėr terr.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Kurseni rrymėėn...
ēka me kursy? Edhe kėto dy ore pom thu mu mėrdhi
qe katėr orė po pres renin tem
lehtė e ki ti masi ty s'po t'dhem
E dhez agregatin sabah e bėn
ujin e kė tė nxehtė, televizori punon
tani ja shtreh qajit t'zi katran
veē krejt mahalla ty inati ta kan
Se je ba bajat qe dy vjet tuj rrejt
as aniet kozmike nuk kushtojn ma shtrejt
se bllokun 1 ose 2 krejt pėrsmensh i kemi mėsu
edhe pse ato pune s'ish dasht me na interesu
Po e pėrfundoj ma shpejt se duna me u ngut
nė ēdo moment munen rrymem me ma kput
Sa nuk u zhduk edhe kjo pikė drite
se pastaj pasojnė shprehjet eksplicite.

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Kjo kėngė sulmon ēdo obstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konspiracion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo konstrukcion qė prodhon restrikcion...
kjo kėngė sulmon ēdo korrupcion qė prodhon restrikcion...

Tu bre nanėn jav q**sha...
kurrė rahat nuk na lat mu knaq...
bre nanėn...
[...]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:09 pm

AH TĖ ISHA MĖ I RI - Elita 5

Kėpucėt me take tė larta
E fustani shumė i shkurtė
Nga shikimet tua tė zjarrta
Mė nuk jam ai djali i urtė

Tė ka mbetė pa e zbuluar
Veē atė qė e lakmoj
Tash mė ke aktivizuar
Si dinamit do tė eksplodoj

Nuk ka djalė qė ty tė pa
E s'u dogj sikur qiri
Nuk ka plak qė nė vete s'tha
Ah tė isha mė i ri

E unė, e unė, e unė kam njė tjetėr drojė
S'mė pėlqen se jam i ri
Nuk dua tė eksplodoj
Pėr ty bukuriiiiii

Stili seksi tė pėrgjigjet
Qenke pjekur sikur shegė
ēdo gjė rreth teje po digjet
Kush jam unė mos mė u djegė

Tė ka mbetė pa e zbuluar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:09 pm

ritmi i rrugės - njė ditė do tė jetė mė mirė...

Njė ditė do tė jetė me mirė...
Pra e kuptuat te gjithė
Mbajeni ne mend edhe njė here...
Njė ditė do tė jetė mirė
Mos i humbni shpresat
Ngritni kokat lart dhe vazhdoni

E duke ecur nėpėr rrugėt e qytetit tim
del turlifar papaki edhe t'shitet trim
e ka niher s'ki shka mi ba bash qati frajerit
se ta len thiken ne shpine e i thu falemnderit
por nejse se prej tyre pa pshtu diqysh nuk e len
edhe pse ka mundėsi qe doren a kamen e then
po, pak manatan i isheh njerzit tuj ik
tuj ik e tuj bertit, ikni t'zit ikni t'zit
E qetash valla bertit se vėrtetė je ne rrezik
se ti ec e guxo rri ec e guxo ik
se vjen ky hyqmti edhe ta hjek flamen
ta zbut shpinen grushta, t'bėn pėr me ta ba gjamen
Dhe kėshtu ne qytetin tonė nuk guxon me njet deri vonė
se mesnaten po e kalove, mos mendo se kallaj pshtove
se mundsh me shku pa prit sikur qeni ne rrush
dhe pėr ty nuk jep pėrgjegjėsi kerkush
Se n'ditėn e sotit ne tokėn e bukes
nuk ka siguri, nuk ka liri, e disa nuk kan boll buk pėr mu ngi
po ēka me ba s'ke ēka bėn se jeta ėshtė e tillė
por dije se njė ditė do tė jetė me mir

Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...
Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...

Ne vazhdojme te jetojme ne kėtė kohe te ndyte
krejt e dimė se c'po ndodh por i mbyllim sytė
para te vėrtetės se hidhur qe ne kėtė vend sundon
realitetin e vėrtetė askush ta dije nuk don
e drama vazhdon jeton, shkatron c'do gjė pėrpara
te varferve pa buke c'do ditė u rendohet varra
sepse nuk kanė shprese pėr njė jetese me te mirė
si mund tė jesh i lumtur nėse nuk je i lirė
me tregoni ju qe thoni se mirė ėshtė krejt
ēka mendoni a unė a ju e keni me drejt
a po ju konvenon te flisni kso marri
prej njerėzve te tillė si ju,mund te shohėsh vetėm zi
me nuk mund ti besosh askujt, as shokut tėnd
se nuk e din nashta bash ai varrin ty ta bėn
sa t'jetė kėshtu kaosi do mbreteroj ne kėtė hapėsirė
por sigursht se njė ditė do tė jetė me mirė

Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...
Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...

Me nuk vlen asgjė nga ajo qe e dita pėr jetėn
se sė paku njė gėnjeshtėr e mbeshtjell te vėrtetėn
ne geton tonė ku krimi vetėm po zhvillohet
ne vete duhet te bėjmė diēka qe kjo te ndalohet
se nėse vetėm rrimė dhe te na shkele koha s'lejohet
dhe vetėm do tė humbim dhe jetėn si jetė s'do ta jetojme
pra ta luftojme te keqen sa nuk ėshtė shumė vonė
se prejm kėsaj varet dhe vet ardhmėria jonė
te paktėn mendonja thuaj si do tė ishte
po tė ishte, krejt ndryshe dhe liri po tė kishte
e ti, ti jetoje jetėn tėnde ashtu si don ti
mos ju perzi kerkujt kerkush mos pėrzihet ty
por mos u distanco nga e vėrteta qe te rrethon
mos ik nga jeta edhe nėse ti deshton
pra mos e humbni shpresen se ajo na mban ne jetė
do tė bėhet me mirė, me te vėrtetė
pra ti jeto, gezo dhe argetohu
me ritmit e rrugės edhe ti bashkohu
fluturo i lirė nėpėr hapėsirė dhe besome
se njė ditė do tė jetė me mirė.

Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...
Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
do tė jetė... jetė... me mirė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:10 pm

Tekste Kėngėsh Shqip
« Pėrgjigjja #68 mė: 30-12-2004, 23:49:05 »
Citojeni
Krimi nuk jam unė" Grupi Mister

Tė vrarė, tė droguar mė kapėn poshtėė urės
Tė zhytur nė plehra, me sy zgurdullues
I mbyllur nė mur, beton e qeli
Tė gjitha i humba, po prapė jam njeri
Nga burgu shoh qiellin nė katėrqind pjesė
Kėtu ka veē natė kur jashtė ėshtė mėngjes.
…ėshtė mėngjes, ėshtė mėngjes.

Ju kur dhimbjen time dėgjoni
Asnjėherė, jo, mos mė harroni
Jam dhe unė kėtu!
Jam dhe unė kėtu!

Ju kur dhimbjen time e dėgjoni
Jam unė krimineli dhe horri,
Dua tė jem si ju
Dua tė jem me ju

ēdo ditė zgjohem me shpresė
Kėtu ka veē natė
Kur jashtė ėshtė mėngjes

Njė lot rrjedh, derdhet lumė
Jam pjellė krimit, por krimi s'jam unė
Ndaj kėrkoj tė harroj
Dhe jetėn time sėrisht ta filloj

Ma zgjasin gavetėn si qenit me kėmbė
Dhe zemra e plasur mė ther e mė dhėmb
Lot i pendimit mė derdhet si lumė
Jam pjella e krimit, por krimi s'jam unė
Sirena e alarmit me frikė natėn mbush
Tė gjithė kanė njė emėr vetėm unė jam askush

Ju kur dhimbjen time dėgjoni
Asnjėherė, jo, mos mė harroni
Jam dhe unė kėtu!
Jam dhe unė kėtu!

Ju kur dhimbjen time e dėgjoni
Jam unė krimineli dhe horri,
Dua tė jem si ju
Dua tė jem me ju

ēdo ditė zgjohem me shpresė
Kėtu ka veē natė
Kur jashtė ėshtė mėngjes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:10 pm

Hajde" The DReams dhe Artjola Toska

Hajde, hajde,
ti mos flij,
kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta
kėtė histori pata
harroj kohėt e arta

S'e di pse kaq kohė pata
udhėtim nė rrugėt e gjata
qėndroj nuk mund tė vrapoja
historinė time kujtoja

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...

Hajde, hajde, hajde
ti mos flij
kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

S'e di pse kaq kohė pata
udhėtim nė rrugėt e gjata
qėndroj nuk mund tė vrapoja
historinė time kujtoja

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...

Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta
kėtė histori pata
harroj kohėt e arta

Njė dru rrugėn ma priste
njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
njė djall nė vesh mė fliste
nuk po kaloj dot jo...


Kaloj nė rrugėt e gjata
shikoj pemėt e larta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:10 pm

Ardjan Trebicka - Dhe Deti Na Ka Zili


Dhe zjarrin e mbaje ti
Dhe shkarpat i solla unė
Dhe erdhi deti pranė nesh
Me valė e survalė
Tė na mbulojė
Dhe erdhi deti pranė nesh
Kaq shumė na kish zili
Pėr dashurinė

Dhe zjarrin e mbaje ti
Nė pėllėmbė
Dhe shkarpat i solla unė nė gji
S'mjafton as zjarri
Tė na shkallojė
S'mjafton as deti
Qė tė na qetėsojė

Kur deti tė mbetet pikė nė erė
Dhe kur deti tė mbetet pikė nė erė
Prapė pėr zjarrin
Do tė ketė kaq shumė zili
Do tė kėtė pėr dashurinė
Kaq shumė zili

Qofsh i bekuar o zjarr!
Qofsh e bekuar o shkarpė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:10 pm

Ardjan Trebicka - Trendafile

Trėndafile fletė gjerė
Eja tė tė puth njėherė
Mori vashėza pa mėmė
Eja vemi ndė dhe tėnė

Trėndafile fletė gjerė
Eja tė tė puth njėherė
Lule je, lule tė thonė
Lule je pėr tėnė zonė

Trėndafile faqe kuqe
Eja merre njė burbuqe
Eja verė e sillmė verė
Eja tė tė puth njėherė

Eja vashėzo me mua
Tė tė puth sa herė qė dua
Lule je, lule tė thonė
Lule je pėr tėnė zonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:10 pm

Eranda Libohova - "Me ke prek ne tel"

Gjitha shoqet janė martu
Unė beqare u pata betu
Jam betu e jam betu
Po pėr mua ndryshe qenka shkru

Ditėn kur ti pash un ata sy
Mendja po mė rrin vetėm te ty
Si ta marr un zemrėn pak nga pak
Po mendoj si tė zė nė lak

(refren)
Ti mė ke prek nė tel
Mė ke prek nė damar
Le tė dalė ku tė dalė
Nuk e lė pa tė marrė

Mė ke prek nė tel
Mė ke prek nė damar
Vetėm pėr mu ke lindur
Nuk tė lė beqar
-------------------

Gjitha shoqet janė martu
Unė beqare u pata betu
Jam betu e jam betu
Po pėr mua ndryshe qenka shkru

Tinėz tė shikoj edhe kur del
Vdes pėr flokun tėnd kaēurrel
Ėnderrėn time jo mos ma fik
Kam vendosur tė tė marr dhe pikė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:11 pm

E bukur je" Sami Kallmi

Kur mė shkon ti rrugės
rrugės kur kalon,
me bishtin e syrit
mua mė shikon.

Ata sytė e tua
porsi rrush i zi
me shtatin e bukur
porsi njė selvi ...

Je, je e bukur je,
porsi njė gonxhe,
shoqe porsi ty
jo nuk mund tė gjej ...2x

Po mė pyet shoqėria
ēfarė po tė mundon,
ėshtė njė vajzė e bukur
qė po me ngacmon.

Do ti dal pėrpara
ytja do ti them,
do ta marr unė nuse
nė zemėr ta kem.

Je, je e bukur je,
porsi njė gonxhe
Shoqe porsi ty,
jo nuk mund tė gjej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Aug 17, 2008 8:11 pm

unikkatil - mos shaj mas shpine

Mos me shtin me nxejerr kėtė pistolet se un e kam gjakun e nxet
i shoh 1 miljon imitusa pop veē njė ėshtė i vėrtetė
ėshtė ai Viktor drejt nga qafa qe yhen kafka pėr njė fjal
a goxon pėrpara mė me dal ta q* at nane mor djal
a t'kujtohet ai mangupi i trent ne tru n'Sami Frashri qe ka shku
3 her prej shkolles jam perjashtu vet ke te dush ka me te kallzu
nana jote mban zi unė jam belaxhi un t'hyj ne shpi e te vraj me kallash
mendon qe jam dreq veē nuk kam bri kurgjo sjam kan un ēka jam tash
jam sikur azem bejta i dytė krejt armiqt dost kam mi myt
si mafi shqipe ne amerik s'ma ha k*** pėr kerkend edhe pik
nqoft ēka tė thash tash tė ofendoj atėherė po nxitoj te sfidoj
Sikur Balli kombtar un luftoj kush nuk me besoj un e vertetoj
krejt armiqt emrin ma thrasin kėto reperat tjer prej inati plasin
veē badihava po repovasi s'ka bir nane qe ma ndal hasin
krejt ne gjys kam me te thy kam me te pshty ne sy ti me mu nėse don my shty
9 mm ta baj bir ne kry jep respekt se tash jam kthyne qofsh p*dh nane po mė vjen mirė
hajt pra tash me shaj drejt ne fytyre
se pernjemend po du me qyr
a je i shtir a veē qelbesir
djali babes mos harro mos ha m*t pas shpinde ma
kurva keqe kishe po shaj
ta q* at nane ne P*dh e te vraj


*********************8

[attachment deleted by admin]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Tue Aug 19, 2008 1:10 am

Olta Boka - Zemren e lamė peng

Ora si zemėr troket
Ora e ēmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohėn vodhe ti nga jeta ime

Bora e zėrit tėnd
Mbi zemrėn time ra
Mbuloi,Strehėn e fundit, Tė dashurisė

Dhe ndalen akrepat atje

Ditė pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Mė kot kėrkuam
Or’ e pėrkryer, Njė zemėr jo kurrė s’mund tė jetė
Natė pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne tė larguar
Por jo nuk mundėm
Se zemrėn tė dy e lame peng

Ora si zemėr troket
Ora e ēmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohėn vodhe ti nga jeta ime

Bora e zėrit tėnd
Mbi zemrėn time ra
Mbuloi,Strehėn e fundit, Tė dashurisė

Dhe ndalen akrepat atje

Ditė pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Mė kot kėrkuam
Or’ e pėrkryer, Njė zemėr jo kurrė s’mund tė jetė
Natė pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne tė larguar
Por jo nuk mundėm
Se zemrėn tė dy e lame peng
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LINA
Anėtarė i Zjarrte
Anėtarė i Zjarrte
avatar

Female
Numri i postimeve : 190
Age : 28
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   Sun Sep 07, 2008 3:14 am

The Dreams - Dedikuar Nenes

Te lutem me perqafo si femij ti me ledhato
Dua zemren ta ndiej…nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur ste kam pran
Vetem nuk do jem nena ime…


Un jom yll jom talent
Jom I urt jom I trent
Jom I vogel jom I keq
Jom I mir inteligjent
Asnjona prej tyre skish me pas rendsi
Asnjona si nonant tona ska ndjeshmeri
Un e di ti e di sa ke perparsi
Sado tjesh I rritur
Per nonen gjithmon do mbetesh fmi
Non,tlutna mbaje veten,
Nuk je vetem,solle jeten te verteten
Po e ndiej dhe po e shkruj ne leter
I vjeter I ri,ska mosh as gjini
Ska ligje as mbretri qe barku i nones nuk e ka pas shtepi…

Te lutem me perqafo si femij ti me ledhato
Dua zemren ta ndiej…nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur ste kam pran
Vetem nuk do jem nena ime…


Shum kohe rreziqe ne jete I kam kalu
Shum kan then te du dhe me kan deshperuar
Shum her kam mbet me te vetmen dashuri
Qe me mban ne jet prej kur isha fmi
Njriu ndonjehr gabon dhe harron
E asnje drog nuk te sheron si nona kur te don…se
Veq ajo ndjen kur jom keq e kur jom mir…se
Veq ajo ndjen kur kom deshir e nuk kom deshir
Ajo nuk me trdhton ajo cdo mur rrezon
Cdo gje qe me ngarkon vetem nona ime me largon…

Te lutem me perqafo si femij ti me ledhato
Dua zemren ta ndiej…nena ime
Ti je forca me e madhe qe kam
Jam me ty edhe kur ste kam pran
Vetem nuk do jem nena ime…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kėngėsh Shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kėngėsh Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Muzike :: Tekste Shqipetare-
Kėrce tek: