ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje Histori me shume pikpytje...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Nje Histori me shume pikpytje...   Wed Aug 20, 2008 1:40 am

Ishte njehere nje vajze qe donte nje djale. Aq shume e donte e shkreta
sa jetonte per te. Shpirtin do ta jepte vetem e vetem te shikonte ate
ti buzeqeshte embelsisht. Nje prekje e tij e bente te dridhej e tera,
shpatullave qe e rrethonin ngrohtesisht si male per ta mbrojtur nga cdo
e keqe mizore, syte e tij qe digjeshin zjarr sa here e takonin njeri
tjetrin, buzeve qe nuk rreshten kurr se puthuri...
Ai gjithashtu i shkruante poezi, i thoshte se e donte me shume se
gjithcka ..se jeta e tij skishte pa kuptim pa te. E donte
pafundesisht..por ishin disa gjera ne mes tyre. Disa probleme qe i
venin pikpytje gjith kesaj lumturie e dashurie qe kishin per njeri
tjetrin..

Mbasi kishin 2 vjet qe njiheshin me nj-tj, djali detyrohet te largohet ne nje kontinent tjeter.
Largesia ishte shume e veshtire per te dy por gjithsesi komunikonin aq
shpesh sa mundeshin. E perseri zjarri i dashurise se tyre vazhdonte te
digjej nga bisedat stimuluese te shpirtit.
E dyta, dhe me e keqja ishte se me perpara ai kishte pasur nje histori
te hidhur dashurie qe e kishte detyruar te ndryshonte. Mbasi kjo
histori i kishte thyer zemren, ai i kishte premtuar vetes qe dhe po te
takonte njeriun perfekt nuk do te martohej. Kete hap do ta bente vetem
per te bere te lumtur prinderit qe ju detyrohej shume shume e jo nga
deshira e tij personale. Sepse po te ishte per ate, ai do te martohej
me vajzen qe e besonte e donte shume.
..vajzes i thoshte qe e donte aq shume sa do ta lente te martohej me
dike tjeter nese ajo e shikonte te arsyeshme por ama ajo do te ishte ne
zemren e tij pergjithmone si e vetmja qe e donte pafundesisht.

Tani pytja: Po te ishit juve do ta vazhdonit kete lidhje, qe sdo te shkonte asgje kundi ...ne distance?Apo do ti shkepusnit lidhjet?

P.S. Shpresoj qe kjo te ndihmoj Exx.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Nje Histori me shume pikpytje...   Sat Oct 04, 2008 11:06 pm

qe nga sekondi i pare do shkepusja lidhjen.... ska kuptim te vazhdoje... mendushem mendushem

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
 
Nje Histori me shume pikpytje...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e Prekazit ėshtė histori e lavdishme
» Kujtim Mateli: Dėshnica e Pėrmetit, e pėrjetėsuar nė histori dhe fjalė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Dashuria-
Kėrce tek: