ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Laptop nga Acer me ekran tė madh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Laptop nga Acer me ekran tė madh   Sun Aug 10, 2008 12:36 pmKa filluar shitja e laptopit tė Acer-it, i cili me performansat e tij mund tė zėvendėsojė desktopin, e deri diku edhe njė qendėr multimediale.
Dimensionet e laptopit Aspire 8920G nga Acer janė mbresėlėnėse, e mjafton vetėm tė thuhet se ka ekran me diagonale prej 18.2 inēėsh. Veēantia e tij ėshtė se nuk ėshtė nė pėrmasat 16:10 nė tė cilat pėrpunohen ekranet e kompjuterėve, por ofron paraqitje 16:9, siē mund ta gjejmė tek televizorėt wide screen, derisa ka rezolucion 1080p (1920 x 1080).

Acer sipas tė gjitha gjasave e ka dedikuar kėtė kompjuter edhe pėr shikimin HD (high definition) filmave, sepse me monitorin e ka ēiftėzuar Blu-ray optical drive.

Laptopi i madh i Acer ėshtė i bazuar nė procesorin e Intelit Core 2 Duo me takt prej 2.5 GHz, i pajisur me katėr gigabajtė tė memories dhe madje me dy disqe tė forta me kapacitet tė pėrgjithshėm prej 640 GB. Ēipi grafik ėshtė i nVidias 9650M dhe ka 512 megabajtė memorie. Me kėso lloj specifikash nisja e lojėrave mė tė reja 3D nuk do tė duhej tė ishte aspak problem.
Ana e keqe e listės impresive tė harduerit ėshtė madhėsia e kompjuterit, pasi qė masa e tij ėshtė 4.1 kilogram dhe bateria nuk i zgjat shumė – gjatė shikimit tė filmave bateria mund t’i ofrojė kompjuterit 100 orė punė. Mirėpo ky lloj i kompjuterit nuk shėrben pėr bartje tė pėrditshme e as punės nė bateri, derisa e kurorėzon njė ēmim i lartė. Pėr shembull, nė Amerikė ky laptop shitet me ēmim prej 3.000 dollarėsh.

Gabim Laptop nga Acer me ekran tė madh
Laptop nga Acer me ekran tė madh


Ka filluar shitja e laptopit tė Acer-it, i cili me performansat e tij mund tė zėvendėsojė desktopin, e deri diku edhe njė qendėr multimediale.
Dimensionet e laptopit Aspire 8920G nga Acer janė mbresėlėnėse, e mjafton vetėm tė thuhet se ka ekran me diagonale prej 18.2 inēėsh. Veēantia e tij ėshtė se nuk ėshtė nė pėrmasat 16:10 nė tė cilat pėrpunohen ekranet e kompjuterėve, por ofron paraqitje 16:9, siē mund ta gjejmė tek televizorėt wide screen, derisa ka rezolucion 1080p (1920 x 1080).

Acer sipas tė gjitha gjasave e ka dedikuar kėtė kompjuter edhe pėr shikimin HD (high definition) filmave, sepse me monitorin e ka ēiftėzuar Blu-ray optical drive.

Laptopi i madh i Acer ėshtė i bazuar nė procesorin e Intelit Core 2 Duo me takt prej 2.5 GHz, i pajisur me katėr gigabajtė tė memories dhe madje me dy disqe tė forta me kapacitet tė pėrgjithshėm prej 640 GB. Ēipi grafik ėshtė i nVidias 9650M dhe ka 512 megabajtė memorie. Me kėso lloj specifikash nisja e lojėrave mė tė reja 3D nuk do tė duhej tė ishte aspak problem.
Ana e keqe e listės impresive tė harduerit ėshtė madhėsia e kompjuterit, pasi qė masa e tij ėshtė 4.1 kilogram dhe bateria nuk i zgjat shumė – gjatė shikimit tė filmave bateria mund t’i ofrojė kompjuterit 100 orė punė. Mirėpo ky lloj i kompjuterit nuk shėrben pėr bartje tė pėrditshme e as punės nė bateri, derisa e kurorėzon njė ēmim i lartė. Pėr shembull, nė Amerikė ky laptop shitet me ēmim prej 3.000 dollarėsh.

Kodi:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptop nga Acer me ekran tė madh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit tė pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime-
Kėrce tek: