ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola

Shko poshtė 
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola   Wed Aug 20, 2008 6:39 pmKroacia eshte shume prane fazes cerekfinale te Euro 2008 pasi ka arritur nje fitore surprize ne ndeshjen kunder Gjermanise. Ballkanasit fituan 2-1 fale golave te Srna ne minuten e 24-t dhe Olic ne minuten e 62-te. Golin e vetem te gjermaneve e shenoi Podolski 10 minuta para fundit. Gjate kohes shtese, Schweinsteiger doli nga loja me karton te kuq pas nje gjesti antisportiv. Gjate 90 minutave, kroatet jane treguar me shume kembengules, ndersa Gjermania nuk ka mundur te reagoje. Pas ketij rezultati, Kroacia renditet ne vendin e pare te Grupit B me 6 pike, ndersa Gjermania ka vene ne pikepyetje kualifikimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola   Wed Aug 20, 2008 6:40 pm

Kroacia eshte shume prane fazes cerekfinale te Euro 2008 pasi ka arritur nje fitore surprize ne ndeshjen kunder Gjermanise. Ballkanasit fituan 2-1 fale golave te Srna ne minuten e 24-t dhe Olic ne minuten e 62-te. Golin e vetem te gjermaneve e shenoi Podolski 10 minuta para fundit. Gjate kohes shtese, Schweinsteiger doli nga loja me karton te kuq pas nje gjesti antisportiv. Gjate 90 minutave, kroatet jane treguar me shume kembengules, ndersa Gjermania nuk ka mundur te reagoje. Pas ketij rezultati, Kroacia renditet ne vendin e pare te Grupit B me 6 pike, ndersa Gjermania ka vene ne pikepyetje kualifikimin.[/quote]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
EURO 2008: Kroacia dominon Gjermanine me loje dhe gola
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Sekretari i Besim Beqajt, 28 mijė euro pagė vjetore nga shteti
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: