ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Usain Bolt fitoi edhe nė vrapimin 200 metra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 24
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Usain Bolt fitoi edhe nė vrapimin 200 metra   Wed Aug 20, 2008 7:19 pm

Atleti nga Xhamajka, Usain Bolt ka vendosur rekord tė ri botėror me kohėn 19 sekonda e 30 tė qindtat, nė vrapimin final 200 metra, duke iu gėzuar medaljes sė dytė tė artė nė Pekin.
Kėsisoj, Bolt u bė atleti i dytė nė histori, i cili arriti tė fitojė nė dy garat e sprintit nė 100 dhe 200 metra nė njė Olimpiadė, pas Karl Luisit i cili njė sukses tė tillė e kishte arritur nė Olimpiadėn e vitit 1984 nė Los Anxhelos. Medalja e argjendtė nė kėtė garė i takoi holandezit, Kurandi Martin, kurse medalja e bronztė amerikanit, Shon Kraford.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Usain Bolt fitoi edhe nė vrapimin 200 metra
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Beqir Sina:Kush i fitoi zgjedhjet nė Shqipėri!?
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Urimet pėr Ditėlindjen time!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: