ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Argjentina eliminon Brazilin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Argjentina eliminon Brazilin   Wed Aug 20, 2008 7:33 pm

Argjentina eliminon BrazilinSergio Aguero dhe Lionel MessiDy gola tė Agueros
dhe njė i Riquelmes e kanė dėrguar Argjentinėn nė finale tė Lojėrave
Olimpike duke e mposhtur Brazilin e madh me rezultat 3-0.
Tashmė
dihen dy skuadrat finaliste tė cilat do tė luajnė pėr medaljen e artė
nė futboll tė Lojėrave Olimpike. Skuadra e Nigerisė e ka mposhtur
Belgjikėn me rezultat 4-1, derisa Argjentina ka dalė fituese mbi
rivalėt e pėrjetshėm tė Brazilit.

Pjesa e parė nė finalen para finales pėrfundoi pa gola, ndėrsa
mjaftonin 45 minutat e pjesės sė dytė qė Argjentina ta shohė veten nė
finale.

Dy gola tė shpejtė nga Aguero (53’ dhe 57’) dhe njė nga Riquelme (76’),
kanė qenė pėrshėndetje pėr portierin brazilian Renan. Nė fund tė
ndeshjes mundėsinė tė shėnohet nė listėn e golashėnueve, e pati edhe
Messi, mirėpo gjuajtja e tij u devijua mbi portė.Sergio Aguero dhe Lionel Messi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Argjentina eliminon Brazilin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: