ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njerez qe vuajne nga Leuēemia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Njerez qe vuajne nga Leuēemia   Thu Aug 21, 2008 2:18 am

Per te luftuar semundjen dhe per te shkaterruar kufirin qe ndan ''Boten
e shendetshme e te forte'' nga bota e me te dobteve,ose me mire nga ai
vend i trishte dhe shume pesimist''Spitali'' nga ku jane te burgosur
dhe shpesh here te harruar te semuret.
Ky
eshte nje objektivi dhe projekti i ''To the Edge''fondacioni i perbere
nga alpinistet me te njohur gjermane,qe prej disa vitesh ka si synim te
aktivitetti te tyre ndihmen drejt ketyre personave te semure dhe ne
veēanti te atyre me semundje te rende(Pakistan,Afrike..))
Eshte nje
menyre per te cilen alpinistet duan t'u japin nje sens,dhe per t'ju
qendruar sa me afer ketyre njerezve qe njohin vetem Vuajtjen e Friken
dhe per t'ju dhene force kundrejt kesaj semundjeje.
Jo vetem keto
alpiniste por te gjithe ne,njerez te thjeshte e njerez me pushtet duhet
t'ju qendrojme prane e 'ju japim kurajo,sepse jeta eshte e bukur dhe e
veshtire.Por ne duhet ta jetojme ...edhe pse shpesh here me vuajtje....
Ju uroj te gjithe atyre qe njohin vetem vuajtjen
ZOTI JU BEKOFTE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Njerez qe vuajne nga Leuēemia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: