ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te Dish Apo Te Kesh???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Te Dish Apo Te Kesh???   Sun Aug 24, 2008 11:47 pm

Nje kolegu im me pyet nje dite, eshte me mire te dish apo te kesh . Mendoj se eshte me mire dish - pergjigjem une
Me vone mora vesh qe kishte humbur nje shume te mire parash ne firmat piramidale.

Shopenhaueri e klasifikon ne tre kategori lumturin.(Nga ēa varet lumturia)

1-Ajo ēka jemi (personaliteti ne kuptimin me te gjere, shendeti ,forca
,bukuria ,temperamenti,,karakteri, morali, inteligjenza dhe edukata


2-Ajo ēa kemi (prona, pasuria ,ne kuptimin me te gjere)

3-Ajo ēa paraqesim (menyra e te qenit ne opinionin e te tjerve )

Ndersa Sokrati therriste ne treg para sendeve loksoze ''Sa shume gjera per te cilat nuk kam nevoje''

Si perfundim eshte me mire te dish apo te kesh ??? Pse ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Te Dish Apo Te Kesh???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: