ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cfare eshte nje shok/shoqe?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Cfare eshte nje shok/shoqe?!   Sun Aug 24, 2008 11:50 pm

Pershendetje,

Ne qe ne femiri i kemi pasur shoket/shoqet, dhe akoma i kemi.
Por cfare ESHTE nje shok/shoqe? Cfare e kualifikon nje si shok/shoqe? A duhet qe kjo shoqe apo shok te jete qenie humane?
Dicka tjeter si shenim i 'cfare eshte nje shok/shoqe', kam pyetur disa
njerez te cilet jane pergjigjur me: "Nje shok/shoqe eshte dikushi qe
eshte gjithmone aty per ty, kur ke nevoje". Ne qofte se dikushi qe
dikur ka jetuar, dhe ka qene i etikuar si shoqe per mua dhe ka vdekur.
A eshte ai person qe konsiderova si shoqe, tashme nuk eshte e tille?

Personalisht mendoj se percaktimi i dikujt tjeter si shok/shoqe varet ne kritere personale.
Shoku/shoqja ka disa nuanca.
Nje shok/shoqe mund te jesh dikush qe ben nje aktivitet, qe kalon kohe, qe merr e jep ide dhe ndoshta te filozofosh me te etj.
... Pastaj...
Sa afer duhet te jesh me dike qe ta konsiderosh si shok/shoqe? Eshte nje subjektive ne gjykimin tend!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LINA
Anėtarė i Zjarrte
Anėtarė i Zjarrte
avatar

Female
Numri i postimeve : 190
Age : 28
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: Cfare eshte nje shok/shoqe?!   Mon Aug 25, 2008 12:08 am

shok/shoqe...eshte cdo njeri i cili arrin te te kuptoj...te te keshilloj..e te te ngushelloj kur ke nevoj...
mbi te gjitha shok/shoqe i/e mire esht edhe ai qe te respekton e te vlerson per ate qe je...
shok e shoqe kemi shume...por "une" shoqe me te cilat ndaj gjithka,e qe mund ti quaj "shoqe zemre" kam 3...pastaj vjen shoqeria "tjeter"...me te cilet kaloj bukur gjithashtu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Cfare eshte nje shok/shoqe?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Interviste/ Iliriana Sulkuqi: Si lashė pianon, pėr "ėndrrėn nė sirtar", Shkollėn e Bashkuar/nga Albert ZHOLI
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: