ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bleona Qerreti kendon me rroba banjo...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Bleona Qerreti kendon me rroba banjo...   Fri Sep 05, 2008 12:38 am

Tashmė
u bė mė shumė se njė muaj qė ndodhet nė Shqipėri pėr tė qenė e
pranishme nė koncertet qė zhvillohen nė qytete tė ndryshme tė vendit
duke \'braktisur\' pėr fare pak kohė Amerikėn, aty ku tashmė ka krijuar
dhe jetėn e saj. Duke dashur qė ēdo gjė ti shkojė mirė, tregohet mjaft
energjike dhe e kujdesshme nė ēdo aktivitet qė merr pjesė. Ka qenė nė
shumė e shumė vende, kryesisht nė bregdet ku padyshim ėshtė pritur mirė
dhe me duartrokitje nė maksimum. Nuk vihet nė asnjė moment nė dyshim
suksi qė ka por diku ėshtė pritur mė mirė se nė asnjė vend tjetėr. Dhe
ku do tė thoni ju? Nė ambjentet pėrpara shtėpisė sė saj, nė lokalin e
quajtur \'Laguna Blu\'. Ėshtė ndjerė shumė mirė dhe ka performuar me
rroba banjo duke bėrė tė mundur nė njėfarė mėnyre lehtėsimin e vapės
krijuar nga temperaturat e nxehta. Teksa ka parė forcat e shumta tė
sigurisė qė ndodheshin rreth saj teksa bėhej gati tė k ė n d o n t e ,
kėngėtarja iu drejtohet duke iu thėnė: \'Mund tė largoheni. Mos u
shqetėsoni, jam nė lagjen time dhe ndihem e sigurtė\'. Ėshtė dashur kaq
qė publiku ta pėrshėndeste me duartroktijte tė mėdha Bleonėn e cila ka
interpretuar disa prej kėngėve mė tė dėgjuara tė saj, tė kthyera tashmė
n ėhite, Bleona ka kėnduar edhe dy kėngė tė reja pėr tė cilat po
pėrgatit edhe klipet pėrkatėse. Nė koncerte shprehet se po ndihet
mrekullisht mirė. Pa marrė parasysh se ku do tė jetojė apo ēfarė peshe
do ketė nė tregun amerikan Bleona dėshiron qė gjithmonė tė jetė Bleona
e lindur dhe e rritur nė Tiranė. Ndihem shumė e mirėpritur. E presin me
padurim kur vjen. Kėtė ajo e vlerėson dhe e respekton pa masė. Mendon
se ka bėrė shumė dhe ėshtė kthyer nė njė personazh tė dashur pėr
publikun.DISTANCA

Edhe
pse kėto ditė po i kalon pėr mrekulli, dhe ēdo moment e ka tė
organizuar mė sė miri, Bleona sėrish ka diēka pėr tė cilėn mendohet. U
bė gati njė muaj tashmė qė nuk ėshtė takuar me bashkėshortin e saj
Ganiun, pėr tė cilin thotė se ndjen shumė mall. \'Mmm, u bė njė muaj
tashmė qė nuk e takoj. Mė ka marrė malli shumė. Flas shumė shpesh nė
telefon, disa herė nė ditė. Mezi pres ta takoj.\'- ėshtė shprehur
Bleona.

PROJEKTET

Pas pėrfundimit tė ditėve tė koncerteve
Bleona sėrish nuk do tė mbetet e qetė dhe me orė tė lirshme. E pret
pėrsėri njė punė e madhe me kėngėt e saj, materialet muzikore qė priten
tė realizohen dhe klipet pėrkatėse. Materialet janė nė versionin
anglisht dhe shqip pėr tė cilat kėngėtarja po investon sė tepėrmi dhe
po impenjohe t mjaft. Nuk vihet nė asnjė moment nė dyshim suksesi qė ka
por diku ėshtė pritur mė mirė se nė asnjė vend tjetėr. Dhe ku do tė
thoni ju?
Gazeta: Bluetooth

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Bleona Qerreti kendon me rroba banjo...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ME GRYKĖ PUSHKE KĖNDON KOSOVA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Mediat Shqipetare :: Revista Shqipetare :: Revista One-Vip-
Kėrce tek: