ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Miss Shqiperia qe po pozon fotot e saj ne Itali

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Miss Shqiperia qe po pozon fotot e saj ne Itali   Fri Sep 05, 2008 12:40 amnjė bisedė tė zakonshme tė lė pėrshtypjen e vajzės sė turpshme, por kur
shkel nė pasarelė bota ėshtė nėn kėmbėt e saj. Mund tė quhej “miss
trishtimi”, sepse ka tėrhequr vėmendjen e fotografėve tė njohur nė
Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla nė sajė tė portretit tė
egėr, e qė buzėqeshjen nuk e dhuron lehtė. Ėshtė Lorena Ēika, qė ka
idhull Klaudia Shifer, dhe qė ėshtė vajzė e ndjeshme, romantike dhe
shumė e butė. Por kur pozon, i ngjason njė “bishe” tė vogėl. I ka hyrė
modės qė 14 vjeēe pėr kompani dhe marka tė ndryshme nė Itali, dhe tani
ėshtė nė pritje tė ofertave tė mėdha. Por mendimi pėr t’u rikthyer nė
Shqipėri, i ka kaluar rrėmbimthi nė mendje, sepse nė ēdo moment
dorėzohet nga prapaskenat e asaj bote, dhe mendon se ndoshta nuk ėshtė
botė pėr tė. Sepse thellė ėshtė vajzė e brishtė. “Nėse do tė kthehesha
nė Tiranė, do tė ishte njė arsye shumė e fortė, dhe ndoshta fillimi i
njė shkolle kėtu”. Ka ardhur tė kalojė pushimet nė Shqipėri, por nuk e
fsheh qė ėshtė nė moment reflektimi pėr jetėn e saj. E ka nisur si
miss, pastaj si modele, dhe ka pasion aktrimin. Por tani gjithēka ka
dashur ta bėjė e ka bėrė pėr art, edhe pse nuk kėrkon tė bėhet e
famshme. E pranon qė nuk ndjehet e lumtur, dhe jeton nė njė Itali tė
madhe, ku konkurenca ėshtė e fortė dhe ku racizmi ekziston ende. Sapo
ka kaluar njė eksperienė tė tillė gjatė provimit pėr mbrojtjen e
diplomės pėr designe. Tregon se provimi i diplomės nė shkollėn 5
vjeēare tė modės, qė sapo pėrfundoi ishte njė racizėm i hapur ndaj
vajzave shqiptare. Nuk i kishte ndodhur mė parė tė mėrzitej aq shumė
dhe tė binte 5 kg nė peshė, kur tregon se si mori njė goxha tė bėrtitur
nga kryetarja e komisionit tė provimit, kur ajo mori vesh qė vajza
ishte shqiptare.LORENA TOPLESS

E
di shumė mirė se bota e modės nuk ėshtė fushė me lule. Ka shumė
fallsitet e prapaskena. “Qė tė shpėtosh, duhet tė punosh vazhdimisht”,
tregon Lorena. Por ajo tė paktėn aparatin fotografik, nuk ta braktiste
kurrė.” Ndoshta kam qenė me fat, qė fotografėt kanė qenė tė aftė tė
nxjerrin anėt e mia mė tė mira tė karakterit tim, edhe kur bėhet fjalė
pėr topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka
lindur sot, ėshtė i vjetėr sa e gjithė bota dhe i miklon tė gjithė
sepse ėshtė i bukur”, thotė Lorena. Dhe njė topless nga ajo ėshtė shumė
trullosės, edhe pse ajo kėmbėngul, qė nuk ėshtė pika e saj mė e fortė
si fotomodele. Ėshtė buzėqeshja e pashfaqur, ajo qė i tėrheq mė shumė
njerėzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mėsuar se arti nuk ka norma,
rregulla e paragjykime. Ajo ka marrė guximin duke shkelur nė rrugė, qė
moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjėhere. “Pėr mua, fotografia
dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelės, janė magjia vetė. Kur shkel aty,
jetoj nė tjetėr botė, shishijoj dritat e prozhektorėve, sytė e njerėzve
qė mė ndjekin. Shkel nė tjetėr realitet”.RASTĖSIA QĖ E PĖRFSHIU NĖ MODĖ

Gjashtė
vite mė parė Lorena mbėrriti nė Siena tė Italisė, pėr tė vazhduar
shkollėn e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjė prirje tė veēantė pėr
design, por sepse i kishte hyrė botės sė artit qė e vogėl, dhe
dėshirontė tė mbetej nė kėtė fushė. E ky ishte vetėm njė fillim.
Historia e saj pėr tė hyrė nė fushėn e modės ishte aq spontane sa
ndėrsa shoqėronte shoqen, nė njė kast pėr modele, zgjedhin pikėrisht
Lorenėn dhe jo shoqen. E kjo nuk ėshtė njė histori e stisur, por kėshtu
i kishte ndodhur me tė vėrtetė. Konkurset e bukurisė, ishin shansi qė
mund t’i krijonin mundėsinė pėr tė hyrė nė fushėn e modės. Edhe pse nuk
kishte fitonte tė ardhura, ajo merrte pjesė nė pothuaj ēdo konkurs
bukurie, dhe kjo pėr tė patur njė CV e mire, qė do ta favorizonte pėr
t’i hyrė botės sė modės. Por kėto ishin si gara, fatsjellėse, pasi po i
fitonte konkurset, qė nė tri vitet e para tė qėndrimit nė Itali. Shumė
shpejt arriti tė ishte nė nga modelet e kėrkuara tė Agjencisė Altamoda,
duke arritur nė 300 euro shpreblim pėr sfilatė. Mė pas kaloi nė
Agjencinė Nice Models”. Shumicėn e kohės ia merrte studimi pėr
“design”, edhe pse thellėthellė, i vetmi profesion i saj dhe pėr 10
vite do jetė ai i modeles. Pak mė parė u shfaq tek “Rai Uno”, si valetė
pėrkrah kėngėtarit Gigi D’alessio, vetėm njė provė 24 orė dhe u gjend
nė studion e madhe nė RAI. Ishte njė dalje, televizive, qė solli njohje
tė reja nė fushėn profesionale. Dhe mund tė quhej fat, kur la
Shqipėrinė sapo kishte mbushur 14 vjeē. Nuk kishte ndonjė eksperincė tė
veēantė artistike, veēse disa emisioneve pėr fėmijė nė radio dhe TV
Alba, qė kur ishte 11 vjeē.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Miss Shqiperia qe po pozon fotot e saj ne Itali
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 30 FOTOT MĖ PREKĖSE TĖ TĖ GJITHA KOHĖRAVE
» Kur Beg Rizaj ia ruante shpinėn Ali Ahmetit (Foto)
» "Hajde seks hajde"! Kush i publikoi i pari fotot e Priftit?
» Shqiperia Etnike nga e verteta nė anderr
» Fotot prekėse tė njė dasme nė Siri (Foto)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Mediat Shqipetare :: Revista Shqipetare :: Revista One-Vip-
Kėrce tek: