ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ciljeta rikthehet si fotomodele

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Ciljeta rikthehet si fotomodele   Fri Sep 05, 2008 12:45 am


Ka
ditur gjithnjė tė godasė nė shenjė,njė dhunti e lindur kjo e “Lolitės”
sė skenės shqiptare. Por kėsaj radhe, pėr ēudinė tė gjithėve, ėshtė
mėrzitur me joshjen dhe sharmin qė i ka falur nėna natyrė. Ajo nuk do
tė jetė mė “Lolita” e askujt. Ky ėshtė lajmi mė i fundit qė vjen nga
kampi i kėngėtares.Edhe pse 2008-ta ka qenė njė vit vėrtet i mbarė pėr
tė, jo vetėm nė muzikė, por edhe pėrtej skenave e koncerteve ku ka
marrė pjesė, mesa duket historia e saj e dashurisė ka pėsuar “krisjen”
e madhe. Ēiljeta ka vendosur tė mos jetė mė “Lolitė”, pėr tė ndryshuar
kryekėput jetėn e saj. Pas “Dorėheqjes” dhe “Puēi, puēi”, “sexy-girl”
ėshtė vėnė nė kėrkim tė njė dashurie qė e meriton femrėn fatale tė
kohėve moderne. Mos u trembni nga sa shkruhet mė lart, sepse nė
realitet ajo po e shijon me tė gjitha mundėsitė historinė e dashurisė.
Madje romanca e kėngėtares alla-“Romeo dhe Ēiljeta” ėshtė nė kulmin e
vet, duke qenė se sapo kanė kremtuar pėrvjetorin e tretė. Gjithė faji
ėshtė i Rozi Radit, e cila ka shkruar tekstin e kėngės mė tė fundit tė
realizuar nga Xhilaga me titull “Lolita”. Njė gjė tė tillė e pohon edhe
vetė kėngėtarja nė njė prononcim pėr “Korrierin”. “Sapo kam pėrfunduar
kėngėn e radhės me titull “Lolita”, qė ėshtė njė bashkėpunim me Adrian
Hilėn dhe tekst tė Rozana Radit. Fabula e kėngės bėn fjalė pėr njė
vajzė qė ka kontribuar shumė nė dashuri dhe ėshtė zhgėnjyer. Kėshtu,
unė i them djalit qė nuk jam mė “Lolita” e tij e se ēdo gjė ka marrė
fund. Njė realizim qė i pėrshtatet stilit tim dhe qė shpresoj tė
vlerėsohet”, vijon mė tej Ēili. Si gjithmonė seksi, por kėtė herė mė
ekstravagante dhe nė stilin e Brigitte Bardot, bukuroshja mė e kėrkuar
e ekranit ka luajtur rolin qė deri diku e pėrfaqėson vetė atė, duke
qenė njė lozonjare e lindur. Edhe pse nuk ka ende njė videoklip, kėnga
ka filluar tė dėgjohet pa pushim nė “You Tube”. Por pėrveē kėsaj, vajza
joshėse e skenės ka njė tjetėr plan, edhe mė tė rėndėsishėm se ky i
pari. Ajo do tė jetė imazhi i kalendarit tė vitit 2009, pėr tė gjithė
muajt, ēka vėrteton edhe njėherė se efekti “Ēiljetė” ėshtė ende njė
imazh qė shet. Dhe bukuroshja seksi e di mirė kėtė. Pėrveē koncerteve
dhe ftesave pėr tė kėnduar nė bregdetin e Shqipėrisė, por jo vetėm, ajo
pėrgatit sfidėn e radhės si modele. Me pak fjalė, njė “sexy-girl” qė
ndryshe nga sa thuhet lart e poshtė, po jeton periudhėn mė tė artė tė
jetės sė saj. Aq me tepėr qė tani synimet e saj rrahin nė njė tjetėr
vend. Ėshtė albumi i paralajmėruar prej shumė muajsh, qė pret tė
promovohet nga fundi i vitit. Mė shumė se dhjetė kompozime tė reja dhe
disa videoklipe qė ditėt e fundit kanė zėnė pjesėn mė tė madhe tė kohės
sė lirė tė saj gjenden aty. Njė synim mbase pak i guximshėm, por qė i
vjen fort pėr shtat njė vajze ambicioze si Ēiljeta, e cila gjer tani i
ka mbajtur premtimet qė ka dhėnė. Qoftė edhe duke thyer shumė tabu apo
skepticizėm, tė cilit nuk i shpėtoi kur kėndoi pėr herė tė parė.
Shembulli mė i fundit ėshtė dueti me Ingridin ,“Puēi, puci”, qė shfaqet
tėrė kohės nė stacionet televizive.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Ciljeta rikthehet si fotomodele
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Mediat Shqipetare :: Revista Shqipetare :: Revista One-Vip-
Kėrce tek: