ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe njė telefon pėr rroje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Edhe njė telefon pėr rroje   Sun Aug 10, 2008 12:58 pm

Pas suksesit qė gėzoi Motorola Motorazr, Alcatel ka kuptuar se fshehtėsia ishte tek brisku pėr rroje, ashtu qė ėshtė bashkuar me kompaninė BIC, prodhues i brisqeve tė lira, pėr tė krijuar telefonin BIC.BIC Phone ėshtė telefon i ēastit, qė mund tė shfrytėzohet pėr njė periudhė tė pėrkohshme. E bleni, e ē’paketoni dhe e shfrytėzoni. Telefoni ka vetėm opsionet pėr tė telefonuar dhe pėr tė dėrguar porosi, ndėrsa ėshtė nė shitje nė Francė.

Ėshtė i dizajnuar nga BIC, prodhuar nga Alcatel, ndėrsa pajisja e blerė do tė jetė pjesė e rrjetit tė mobilave Orange.

Vjen me dy ngjyra, tė portokalltė dhe tė gjelbėr, ndėrsa mund ta blini nė supermarkete, nė aeroporte, kioska, stacione dhe vende tė ngjashme, qė nga 7 gushti.

Shfrytėzuesit me kėtė telefon do tė fitojnė edhe 60 minuta bisedė pa pagesė. Pajisja kushton 49 euro. Pėr kėto para mund tė blini telefonin me shumė opsione, por personat pėr tė cilėt opsionet e shumta janė shqetėsuese, do tė jenė falėnderues pėr kėtė pajisje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Edhe njė telefon pėr rroje
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Urimet pėr Ditėlindjen time!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)
» Hoxha: Ne pranojmė edhe tė vritemi, por edhe tė vrasim. Ne jemi pro Xhihadit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime-
Kėrce tek: