ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullat pėr njė takim perfekt !?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Rregullat pėr njė takim perfekt !?   Mon Sep 08, 2008 12:21 am

Rregullat pėr njė takim perfekt


Tė gjithė ne, nė familje flasim qetėsisht pėr probleme tė pėrditshme pėr tė cilat nuk ngurojmė edhe tė japim mendimin tonė. Janė megjithatė disa argumeta tabu sidomos pėrsa i pėrket ēėshtjeve qė lidhen me seksin apo jetėn sentimentale pėr tė cilat parapėlqejmė tė diskutojmė vetėm nė rrethin mė tė ngushtė shoqėror. Shkrimtarja e shquar angleze Ruth Karpenter nė librin e saj i cili vetėm nė Britaninė e Madhe ka arritur numrin rekord tė 50 mijė kopjeve na sqaron se cilat janė rregullat qė duhet tė ndjekim pėr tė qenė sa mė tė pėrgatitur nė ēdo situatė. Sa herė na ka ndodhur qė nė takimin e parė tė ndihemi tė kapur nga paniku? Gjithmonė! Rregullat bazė qė duhet tė ndiqni me qėllim qė takimi juaj tė mbetet i paharrueshėm janė:
1) Flisni pėr gjėrat qė ju interesojnė nė mėnyrė sa mė natyrale dhe spontane dhe pėrpiquni tė mos i bėni njė sėrė pyetjesh pa vlerė bashkėbiseduesit tuaj.
2) Ditėn tjetėr duhet tė falenderoni pėrsonin(kjo duhet tė ndodhė edhe nėse ky person nuk ėshtė nė nivelin tuaj) pėr kohėn e kaluar me tė.
3) Mos dėrgoni sms dhe mos u pėrgjigjni nė telefon ndėrsa jemi nė shoqėrinė e tij. Pėrveēse tregoni se jeni me edukatė, nė tė njėjtėn kohė bėni tė ditur qė jeni tė interesuar pėr kėtė bashkėbisedim.
4)Edhe pse kohėt kanė ndryshuar, evito ta pėrshėndesėsh me njė puthje nė buzė ose tė shkosh pėrtej puthjes.

Ke tė bėsh me njė person tė ndrojtur? Mos u frikėso!

Supozojmė se ėshtė femra ajo qė bėn hapin e parė, shpesh meshkujt shpresojnė qė nė fund kjo tė kthehet nė njė takim ku patjetėr do tė vijė edhe seksi. Tė takon ty pra tė sillesh ashtu siē duhet. Pikėrisht pėr tė shmangur keqkuptimet mundohu tė mos vishesh nė mėnyrė provokuese sepse gjuha e trupit do tė tė vijė nė ndihmė.

Keni disa kohė qė frekuentoheni dhe nuk dini cfarė tė bėni mė tej?
Shkurtimisht: Nga fjalėt kalohet tek veprimet!
Personi tjetėr ju pėlqen gjithmonė e mė shumė, por do tė donit ta njihnit nė mėnyrė mė tė thellė dhe mė intime? Bėjini tė ditur qė e dėshironi! Libri sygjeron qė do tė ishte mjaftueshėm nėse bėhet nė mėnyrėn e duhur edhe me anė tė njė shikimi. Nėse jeni nė dhomė dhe problemi ėshtė qė ndiheni tė pasigurt pėr trupin tuaj( gjė qė nuk duhet tė ndodhė, sepse ne jemi tė bukur pėr atė qė jemi por edhe sepse nėse kemi arritur nė kėtė pikė ėshtė sepse e pėlqejmė njėri tjetrin. Kjo situatė na bėn paranojakė dhe pėrveēse na bėn tė pavlefshėm do tė shkatėrronte edhe atmosferėn e krijuar) bėje tė zhvishet ndėrkohė qė ti rri akoma e veshur. Nė kėtė mėnyrė do tė jesh ti ajo qė drejton lojėn. Nuk ėshtė e nevojshme tė veshim tė brendshme joshėse nėse nuk i veshim ato rregullisht: edhe pizhamat me arusha dhe lepurusha mund tė sjellin sukses dhe tė konsideroheni me gusto. Pra edhe nė kėtė moment mos gėnje dhe trego se kush je.

Keni vendosur tė niseni pėr fundjavė?
Shkrimtarja ju vjen nė ndihmė duke zgjuar sekretet e njė “udhėtimi perfekt”

1) Merrni me vete ēizme dhe kėpucė: tė parat pėr tė bėrė shėtitje dhe kėpucėt pėr mbrėmjet pasionante. Nėse mendoni qė njė fundjavė ta kaloni nė fshat, kujtohuni tė merrni me vete njė palė kėpucė komode pėr ushtrime gjimnastike dhe pėr tė kaluar sa mė shumė kohė sė bashku.
2) Pėrsa u takon veshjeve, zgjidhni rroba qė nuk zhubrosen, mbani njė fund elegant ose pantallona tė zeza pėr mbrėmje.
3) Mos harroni tė merrni ēadėr me vete.

Ēfarė mund tė ishte mė i mirė se njė piknik nė shtrat? Shkoni nė njė supermarket dhe blini ushqime si: asparagė, luleshtrydhe dhe mjedėr. Kujtohuni tė krijoni atmosferėn e duhur. Por si? Fillo duke vendosur nė dysheme jastekė dhe shumė qirinj, mos harroni tė digjni edhe pak temjan. Mbush gotat dhe pjesa tjetėr do tė vijė vetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Rregullat pėr njė takim perfekt !?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vjollca Pasku:Nje takim miqesor me miken time Briliana ..., (suprize per mua) !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Dashuria-
Kėrce tek: