ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mendime tė urta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Mendime tė urta   Mon Sep 08, 2008 10:41 pm

Si mendoni per keto 5 mendimet e para,cili eshte mendimi juaj?
1. Heshtja jo gjithėherė ėshtė ar!

2. Ka shumė pėrsona qė vezullojnė nė formė, por nė pėrmbajtje janė tė
brishtė!

3. Shoku i vėrtetė tė prekė nė plagė, nė mėnyrė qė ajo tė shėrohet me kohė.
Ka ³shokė² qė plagėt t¹i mbulojnė pėrderisa ato tė bėhėn shumė nė trup,
pastaj ai luan me ty, sepse kudo qė tė prekė, ti do tė ndjesh dhimbje.

4. Me atė qė vetėvetės i shkakton plagė me dashje s¹ka nevojė tė merret
askush! Ai kėrkon vetėdenim!

5. Ka individė qė nė heshtje qėndrojnė buzė rrugės dhe presin me orė tė tėra
pėr t¹u hedhur nė sulm mbi ata qė punojnė e veprojnė. Kėta individė vetėm
kritikojnė tė tjerėt, ndėrsa vet nuk punojnė asgjė duke mbetur pėrherė nė
pusi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Mendime tė urta   Mon Sep 08, 2008 10:41 pm

Nuk shuhet etja vetėm duke menduar pėr ujin; nuk ngrohesh vetėm duke menduar pėr drutė; nuk mund tė arrish diēka vetėm duke e dashur atė.


Pėr tė marrė rezultat, duhet qė qėllimi dhe puna tė jenė bashkė.


Nėse mbetet puna pėr mė vonė, ėshtė vėshtirė pėr ta gjetur prapė kohėn e saj.Asnjė vepėr e madhe nė jetė nuk arrihet lehtė. Fitorja qė vjen pas njė pune tė lodhshme ėshtė njėqind herė mė e ėmbėl nga vepra qė arrihet me njė punė tė pamundimshme.Nė qoftė se punėt e dikujt bėhen pengesė pėr punėt e botės tjetėr, ai njeri ėshtė i shkretė dhe i pafat, i ngjan dikujt qė ndėrron njė kupė floriri me njė kupė balte.Nė botė gjen gjithēka, por nėnė e babė nuk gjen.Njerėzit e njė familjeje duhet t’i japin dorėn njėri-tjetrit.O gra, nuk ėshtė bukuria, por virtytet qė e bėjnė jetėn bashkėshortore tė lumtur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Mendime tė urta   Mon Sep 08, 2008 10:41 pm

Bukuria pėrnjeherė, ėshtė si lule pa erė.

Djersa kur pikon, token zbukuron .

Paqe ,punė dhe liri ,nuk ti dhuron njeri.

Vetem qeni jeton me te lehur.

Armikut mos ia trego tė vėrteten

Sytė i besojnė vetėm vetvetes ,kurse veshė te tjerve.

Ai qė ėshtė nė fuqi bėhet se din ēdo gjė.

Mė mirė armik i hapur se sa mik dyftyrėsh.

Fati ndihmon te guximshmit.

Ēdo hap drejt kultures ,ėshtė hap drejt lirisė.

Fjala ėshtė si bleta qe ka edhe mjaltin edhe thumbin .

Bukuria dhe pasuria s' janė pergjithmonė.

E vėrteta nuk i pėlqen gjithkujt.

Puna e rinisė ,jorgan i pleqerisė.

Dita pa punė nata pa gjumė.

Kush rron vetem me shpresė ,vdes i dėshpruar .

Kush ka te kaluar ka edhe te ardhme .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Mendime tė urta   Mon Sep 08, 2008 10:42 pm

Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven.

Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren.

Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire.

Nje gur s mban mur.

Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund.

Peshku ne det, tigani ne zjarr.

Peshku i madh e ha te voglin.

Perse thirret gomari ne dasem..

Pi rakine, mos pi mente.

Pune shume, e fjale pak.

Punen e sotme mos e ler per neser.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Mendime tė urta   Mon Sep 08, 2008 10:42 pm

Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven.

Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren.

Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire.

Nje gur s mban mur.

Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund.

Peshku ne det, tigani ne zjarr.

Peshku i madh e ha te voglin.

Perse thirret gomari ne dasem..

Pi rakine, mos pi mente.

Pune shume, e fjale pak.

Punen e sotme mos e ler per neser.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mendime tė urta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mendime tė urta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kėshillė nga Daut Demaku
» Entela Safeti Kasi:Fjalė te Lirisė
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm
» Fjalė tė Urta - Maturia; Besimi; Vepra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Filozofia - Sociologjia - Psikologjia-
Kėrce tek: