ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shprehje te bukura dashurije

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:02 am

Dua te shoh dy sy te trembur.
Dua te puth "Buzen e cmendur"
Dua te te shoh, dua te te puth ty si atehere.


60 seconda ne minute mendoj per ty
60 minuta ne ore jam me ty
7 dite te javes merzitem per ty
365 dite te vitit te DUA VETEM TY!!!

Kur ne varrin time te filloje punimi
kur ne trupin tim te filloje vajtimi
kur mbi koken time te vihet kurora
atehere e dashure mendo se te harrova...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:02 am

Degjoje kete:

Dashuria eshte nje fushe me bar ,
ku kullosin dy gomare!

Nga dashuria per rrushin,
puthim dhe gardhin.

Para se te gjesh princin e kalter ,
duhet te puthesh shume bretkosa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:02 am

Dashuria eshte si nje pike loti,
te rreshket ne faqe kur je e zotja,
Nese zemra zemren dashuron,
fjalet e botes kurr nuk i degjon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:03 am

Syte e tu tregojne gezimin
Fytyra jote qiltersine,
Fjalet e tua tregojne dashurine
Shikimi yt tregon pabesine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:03 am

Ilaē i vetmise:

U merzita qe s'e gjeta
ilaēin e vetmise sime te zhurmshme.
U perpoqa ta fsheh ate
ne xhepin e imagjinates.
C'absurditet!
Per te kuptuar qe vetmia eshte e pasherueshme
m'u deshen 20 vjet!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:04 am

C'do mbremje veten pyes ngadale ,
kur malli zemres kurth i ngre,
ne ē'endra sonte noton valle,
me ē'shqetesim ne zemer fle.

Imazhi yt si zog i mardhur,
tek une i lodhur strehe kerkon.
Imazhi yt , qiell i paane,
me lodh, me torturon, me plak.
Sa keq, sa keq qe s'te kam prane!
Sa mire, sa mire qe jemi larg!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:04 am

U tret nje yll ne qiellin e kristalte
Ra diku larg ashtu i flakeruar
Oh!Po ta merrte mallin tim te zjarrte
Jastekun tend do ta kish perveluar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:06 am

Me lotet e mi bojen krijova me lekuren e trupit letren ribera dhe vetem vargje per ty krijova .Ndoshta kur se besoje se sa shum te doja dhe sado qe jemi shum larg, toka ,oqeani na ndan prap un te ndjej se te kam pran
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:07 am

Hapi syte e mos i mbyll
une jam diell e ti je yll
kur une qaj ti je lot
ti je gjeja qe une kam me te shtrenjte
ne bote...................................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LINA
Anėtarė i Zjarrte
Anėtarė i Zjarrte
avatar

Female
Numri i postimeve : 190
Age : 28
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:07 am

pse nuk na lejohet te dashurojme ne X vjec kur mund te vdesim ne cdo moshe?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:08 am

si arome manjolash
ti deh ajrin e botes time
dhe me buzet gjysem te hapura
mbush shpirtin tim te etur
e si shiu qe te lag ngadale
ti 'futesh' tek une ashtu bute..............
me mall.................
ty vtja yll te duket
ndaj edhe krenohesh
por edhe ylli keputet
ndaj mbahu mos rrezohesh
zemrat e njerezvenuk jane hotele
qe mund te hysh didite e nate,
ne ato duhet te dish si te hysh
e te mos dalesh prape.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:41 am

Kaloi dhe nje dite
Sot eshte dite e re
Te dua me gjithe shpirt
Te dua me shume se dje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:41 am

Dikur kisha dy zemra
Tani dy copa kam
Njeren thermuar nga dhimbja
Tjetren ti peng ma mban.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:42 am

Ti kujton se je yll
Me kete krenohesh
Mos harro se ylli bie
Dhe kujdes se mos rrezohesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:42 am

Nese te duket vetja yll e ke gabim
Sepse jane yjet qe duan, te te ngjajn ty
Pasi ato ndricojn dhe nuk kane shpirt
Por ti ndricon, ke dhe je si shpirt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:43 am

Do doja te falja diellin
Por ai ne mbremje perendon
Do doja te falja henen
Por ajo largohet kur agon
Me mire po te fal dashurine
Te jesh e sigurt e ke pergjithmon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:43 am

Ashtu si meteoret ndizen
Kur takohen ne atmosfer
Ashtu digjet zemra ime
Per te te pare njehere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:43 am

Per mua je hena dhe yjet
Qe shkelqejn ne qiellin gri
Je ylberi pas nje dite me shi
Je dielli qe ngroh me rrezet e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:44 am

Bota le te flas une ty te dua
Babi le te bertas ti je vajze per mua
Mami le te cirret se degjon njeri
Asnje nuk do pyes se zemra ime je ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:43 am

Sa here qe te shoh
E ndiej se te dua
Pastaj pyes veten
“Po ti a me do mua”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:44 am

Une te dua ti ndoshta e kupton
Kur te shoh ne sy fshehtas me shikon
U cmenda me thuaj s’po e mar vesh
Dashuri eshte kjo midis nesh?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:44 am

Nese ti me do me thuaj te verteten
S’do te jap vec shpirtin por edhe jeten
Nese ke zemer ndaje bashke me mua
Nese ke fjale me thuaj te dua .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:45 am

Te lutem kthehu dhe me shuaj mallin
Se po me mbysin kujtimet e tua
Sikur gjithe femrat e botes t’me falin
Ti e di qe vetem ty te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:46 am

Dashuria eshte e bukur
Askush nuk e humbet
Ndaj ti hape zemren
Se ajo po te pret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LaNi
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 614
Age : 25
Vendodhja : tirane
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   Wed Sep 10, 2008 1:47 am

Mendo pak per mua
Mos me ler ne vetmi
Se une shume te dua
Kete ti mire e di.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shprehje te bukura dashurije   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shprehje te bukura dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Telegram ngushllimi familjes Llakaj nė Tiranė
» Kėze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule tė bukura gjithė aromė tė Mėmėdheut tonė
» Gra tė mira e tė bukura Ju pėrshėndet poeti Vullnet Mato me poezinė DHURATA GRAVE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Dashuria-
Kėrce tek: