ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Yahoo sėrish refuzon Microsoft-in

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Yahoo sėrish refuzon Microsoft-in   Sun Aug 10, 2008 1:15 pmKompania amerikane e shėrbimeve nė internet, Yahoo ka bėrė tė ditur se ka hedhur poshtė edhe ofertėn mė tė re tė Microsoft-it, pėr blerjen e saj – duke e cilėsuar kėtė oferė si qesharake.
Kėtė tentim e ka orkestruar njė nga pronarėt mė tė vegjėl tė Yahoo-sė, miliarderi Carl Icahn – i cili angazhohet pėr ndėrrimin e bordit tė tashėm drejtues tė Yahoo-sė, nė mbledhjen qė pritet tė mbahet mė 1 gusht.

Microsoft dhe Icahn kanė dhėnė afat 24 orėsh pėr bordin e Yahoo-sė.

Microsoft, mė 31 janar tė kėtij viti kishte tentuar tė blinte Yahoo-nė pėr njė shumė prej 44.6 miliardė dollarė, ofertė e cila ishte refuzuar nga bordi i Yahoo-sė. Mė vonė kjo ofertė ishte rritur nė afro 50 miliardė dollarė, mirėpo edhe atėherė ėshtė refuzuar nga Yahoo-ja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Yahoo sėrish refuzon Microsoft-in
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» .Sot u rihap sėrish tuneli i Kalimashit
» Serbia sėrish terrorizon shqiptarėt, nuk i lejon tė votojnė nė zgjedhje lokale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime-
Kėrce tek: