ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:13 am

Mos mė largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos mė thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetėm mos haro..
SE SI UNE QE TĖ DUA, ASKUSH NUK TĖ DON..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:13 am

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar tė duash,por zemrėn mos ma vre..
Veq mos haro se ende tė dua...!!


Koha po kalon,vitet po shkojn..
A thua dunje her pėr mua mendon..??
Se me njė pik shpres jetėn e jetoj..
Po pres me lot nė sy,tė kthehesh pėrseri, e tė me largojsh ket vetmi..!!
Dit e nat po qaj po lotėt nuk tė bien pran..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:13 am

Dashrija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:14 am

Zemra e Anilės ėshte si gurr..
Hin e nuk del kur...!!
Zemra e Fato's si holel..
Nuk miret vesht kush hin e kush del
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:14 am

Mos mendo se tė kam haru..
Me gjith Zemėr tė kam dashur..
S'tė haroj jo kur, nė jet..
Pasi tė dua me gjth vullnet..

Ka shum ditė, qe sjmi pa..
Gjumi mė del nė mes tė natės..
Mė ke prekur pa pushim..
Mė ke puthur pa mbarim..
Tė ėndroj ty pėrsei, SHPIRIT IME..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:14 am

Nė kėt natė plot me shi..
Mė shkoj mendja,te ty..
Tut shiku ne fotografi, mė kujtoj ni lot nga ti..
Po mendoj nat e dit, ku ja ku mė ke ik..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:15 am

Ne qoft se tė humbi une ty,do tė mė humbish edhe ti mua..
Po ma shum, do tė humbish ti se sa une..!!
Mua shum do tė mė dashurojn si ti..
Por ti askush nuk do tė dashuroje si une...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:15 am

Nese dikush nė botė tė don,dije sa jam une..
Nese nė bot,dy persona tė duan ty, dije sa e para jam une..
Nese nė bot, nuk tė don askush,dije sa kam vdekur une..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:15 am

Sonte flejn ata qe jan tė DASHURUAR nga dikush..
A ato tė zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND ė tė don..!!


Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke,..??
Kap pėr funi tėrt urfuni..
Kur sta qet pse ja ngjet..?
Kur e shef, se sun duron, pse me zort ja kėrkon..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:15 am

Dashuri moj dashuri..
Kush ta vur emrin ty...??
Pse nuk tė qun nė pleqni..??
Por tė rit i bėre hi...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:15 am

Djali i thot vajzės
Nuk tė dua..
Vajza i thot djalit :
Qka mė inteseson mua !! HeHe..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Ne vajzat jemi tė shkrejta..
Me mend tė lehta..
As pak nuk mendohena..
Por vetėm dashurona..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!Nė emėr tė jetės, joto me mua..
Nė emėr tė dhimbjes, vuaj me mua..
Nė emėr tė dashuris,thuaj Tė dua..
E kur tė vedes une, ti tė jesh me mua..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Edhe pse je larg, sa gjė smė pengon..
Largėsija na ndan..
Dashurija na bashkon..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Kujt tja them,hallet e mia.??
Mė shkatroj,kjo dashurija..!!
Nė vetmi tash ri vajtoj..
Smundem SHPIRT TĖT HAROJ..!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:16 am

Nga maja e malit
nga dega e pemes
tė qoj pėrshėndetje
nga mesi i zemrėsE dua Tetovėn
e dua njė emėr
tė dua ty
me shpirt e me zemėrEdhe pse je larg
asgjė nuk mė pengon
se kjo zemra ime
vetėm ty tė don

Nuk tė dua me hile
as me politik
tė dua me gjith
zemėr e me shpirtDora po mė dridhėt
zemra po mė qane
e kujtoj unazėn
qe ma pate dhanQka don me tė than
qka don me tė shkru
qka don ma tepėr
sa fjalėn tė duTė dua tė dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo tė tregon

Lotėt mė rrjedhin
e syri mė qanė
pėr ty o i dashur
qe stė kam pranėHape zemrėn dhe vajto
hape dritarėn dhe shiqo
hape letrėn dhe lexo
tė kam nė zemėr
mos haroooo!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:17 am

I hidhur ėshte duhani
e hidhur ėshte rakija
por ma e hidhura ėshte
--ndarja nga dashnija—Tė dua tė pres
nuk dua tė vdes
me ylzit e natės
une tė pėrshėndes

Sa tė veshtira jan ditėt
kurr syri loton, kurr
zemra nuk e ka afėr
ata qe e dashuron.Si hana nė lindje
si dielli n’perendim
thura keto vargje
pėr ty shpirti im…Sa lule ka pranvera tė gjith kan arom.
lulja ma e bukur ėshte dashurija jon.
--
Nese tė pyet dikush a e don dikėnd,
mendo pėr mua e thuaj po
--
Ska pranvera pa lule
ska dimėr pa stuhi
ska njeri pa dashuri
ashtu as une nuk
mund tė jetoj pa ty!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:17 am

Mos mendo se stė kujtoj
mos mendo se stė ėndroj
mos mendo se tkam harruar
por mendo se sa shum tė dua1+1=2, tė dua vetėm ty
5+5=10, tė dua pėr jet
nash me plus, nash me
minus nash me pjestim
tė dua shpirti im
L-etren tende e mora
O-sa u gėzova
V-etem dy fjal i lexova
E-dhe letren e kuptovaMe mire vdis se jeto
Me mire vuaj mos
......dashuro.....Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
nė qoft se vdes
kujtim do te mbes
E bukur nuk jam
As simpatike
Mjafton te jem ndaj
teje !! Besnike !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:17 am

Shoqeria kujtohet
Tradhetia sharohet
Fjala e keqe nė zemer
shėnohet
Vajzat janė katile
dashurin e qajn pa hile
Djemt janė te but
dashurin e kan tė shkurtNėse s“me mer mua
mbaje kujtim ....
Nėse te lind vajz leja
emrin tim
Nėse je shqiptar
Si shqiptar qendro
nėse je tradhetar mė
mire mos JETO......

Mbylli sytė njė here
Bėne zemren gurė
Haroj avanturat
Dhe mos m“tradhto kurė

Njė bilbil i shkruar
nė qiell fluturon
Njė puthje nga zemra
.......................... ja qonDy zemra jemi
Njė shpirt kemi
Mė mir tė vdes
Se pa ty tė mbes
Edhe nėse vdes
Nė atė botė tė pres36 shkronja i ka alfabeti
vėtem shkronja _
nė zemer mė mbeti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:17 am

BUZĖT
Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon
Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdesDĖSHIRA
E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė
Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurijaLOTI:
I ra zemrės e biroj
I ra gurit e shkatroj
I ra lules e vyshku
I ra hekurit e ndryshku
Ti aspak s'kupton
Se c'eshtė dashurija
Ti fare nuk e dinė
sa e idhėt ėshtė tradhtija
Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don
Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don

me fal me kupto
te lutem digjo
dashuria jon kur nuk dua te m“baron
me beso zemra ime vetem ty te don

cka me vyn kjo jet e kjo pasuri
kur e kame hup te shkreten dashuri
100 vjet pa ty sell me lot e pa gjum ne sy
nese vdes i ri vdes vetem per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:18 am

Mėrgimi

Pėr ty mor bir qė aq larg tė lash
Qė sot ditlindjen gėzuar s tė thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Qė loti pa dashje mė rrjedh si varg.

Eh mėrgimi mėrgimi sa njerz kan than
Qė kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lėshuar me ka
Gėzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetė kuptohet von
Kur mergimi rėnd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mėso,
Se jeta asht jet tė lutem beso
Dhe ardhmerin tė lutem ndertoMe mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua tiNė gjum kur rash,
Nė ėnderr tė pash,
Nė kamb u ngrita,
Emrin tėnd bėrtita
Dy zemra
Dy shigjeta jeni
shoqe tė vėrteta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:18 am

unė tė dua
sa jeten si
Romeo me Xhulieten
Unė jom gjak
Ti je prush
Me na nda
Smundet kush
Mė mir i varfur
E patriot se sa
I pasur e IDIOT


Mos tė rritet mendja
Se as kushi sje
Se fundit fundit
Pėr mua ZEMER JE
Mos ju beso shoqėris
Qė tė tradhėton
Por besom mua
Qė me tė vėrteten ta tregoj.
Tė dua pa mas
Tė dua pa dallim
Tė dua mė shumė
Se shpirtin tim
Le ta din gjith bota
Por kjo vlen
Vetem pėr IDIOTA

Nuk tė dua
Me politik sikur
Rusi me amerik
Por tė dua me dashuri
Si kosova me shipri
Ai djal i poshter
Qė vajzen e treadhton
Emrin shqiptar nuk
E meriton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:19 am

Tė uroj suksese nė pun
Tė uroj suksese nė shkollė
Tė uroj suksese nė gjdo rast
Por vetem me njė tjeter nuk tė uroj fat.
Tė kam shpirt
Tė kam zemer
Kam dėshir
Tė kemi njė mbiemer.Ftoni ėshtė i fort,
Pjeshka ėshtė e but,
Dashuria ime nuki takojn gjith kujt.
Bot moj bot e shkret
Asgjė spaska tė vėrtet
Tė gjith kan me vdek
Vetem kujtimet
Kan me mbet.
Nuk tė dua pėr bukuri
Nuk tė dua pėr interes
Nese ėshtė nevoja
Pėr ty do tė vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:19 am

J –u mė pyetni se kėnd e dua?
U – sa pytje e lehtė pėr mua!
V – etėm shkronjat e para lexoni
E – pastaj do ta kuptoni.
Kurr nuk e kisha besu
Qė ket ma bėn ti mu
Por fati ėshtė i till
Duhet me mendu mirė.
Ishte ėnder e bukur
Kėtė natė qė e ėnderrova
Neser nė mengjez
E vetmuar u zjgova.2 + 2 = ? 4 + 4 = ?
pėr matematik asgjė nuk di
por pėr dashuri ta boj 8 me 2
tė dua tė dua as pa kufi
por ti i dashur mė le nė vetmi
dora ime shkruan
zemra mė tregon
vetem pėr ty e dashur
as pak nuk pushon.


As tigri e as luani
As deti e as oqeani
As bota me shum mundime
S’mund tė largoj nga zemra ime.
Pėr ty i dashur kisha pranua
Me uj tė mxet me u pervlua
Me gur tė mullinit me u blua
Vetem prej teje mos me u laegua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   Sun Nov 30, 2008 3:19 am

Ti je shpres ti je gėzim
Ti je loqka e shpirtit tim
Tė kam hanė e tė kam dritė
Tė kam zemer e tė kam shpirt
Mbes ne shpres pa durim
Qė tė me bėhesh FATI IM.
Mos prit prej meje
Qė tė them TĖ DUA
Kur e din se sje pėr mua
ZEMREN time e ke lėndu
Tash mos prit qė unėu nė duMos mendo se do largohesh
Dhe do kthehesh pėrseri
Se ne zeemren time
Sdo tė kesh dashuri!!
1000 persona i shiqoj
100 persona i adhuroj
10 persona i simpatizoj
1 unė e dashuroj


ska pranver pa zambak
ska zemer pa gjak
ska dimer pa stuhi
ska rini pa dashuri.


Tė dua – shqip
Jeg elsker deg – norvegjisht
I love you – anglisht
Tė dua pėr seriozishtė.


Ne kėtė natė tė qet
Pran dritares qendroj
Shiqoj yjet lartė
dhe pėr ty mendoj
naten e mir
gjumin e ėmbel
kon ta don zemra
e pavsh nė ėnderr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
POEZI DASHURIE, POEMA , VJERSHA, KRIJIME, SHPREHJE DASHURIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 10 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Skender Korēa: Trajektore dashurie
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: