ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Laptop i vogėl pėr tė vegjlit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Laptop i vogėl pėr tė vegjlit   Mon Sep 15, 2008 10:24 pm

Laptop i vogėl pėr tė
vegjlit
Duket se ėndrra e njė laptopi pėr secilin fėmijė
dalėngadalė po realizohet. Fizzbook ėshtė laptop i ri
i dedikuar pėr fėmijė i cili fillon shitjen e tij gjatė muajit tė
ardhshėm.

Fizzbook ėshtė i dizajnuar pėr
fėmijėt nė mes moshave 6 deri nė 14 vjeēar, dhe ėshtė i
pajisur me njė softuer i cili lidhet drejtpėrdrejt me bazėn shtetėrore tė
materialeve mėsimore nė Britani tė Madhe, qė do t’u lehtėsojė atyre
mėsimin.

Pajisja pėrmban ekran 7 inēėsh, 512 megabajt memorie dhe 2 gigabajt tė hapėsirės pėr ruajtjen e
tė dhėnave. Bateria i zgjat rreth katėr orė e gjysmė dhe ėshtė rezistent ndaj
goditjeve e ujit.

Fizzbook ka dy porte USB, lexues tė integruar tė kartelave dhe altoparlantė, si dhe
mbrojtje nga pėrmbajtjet e padėshiruara. Nė brendėsi fshihet procesori Intel
Atom, derisa sistemi i parainstaluar Windows do t’u lehtėsojė fėmijėve gjetjen
nė kompjuter.

Megjithatė, pėr ēmimin prej rreth 420 euro, duhet tė mendoheni paksa nėse ka ndonjė gjė tjetėr
qė mund tė kalojmė edhe mė pėrshtatshėm. Pėr pak para mė shumė mund tė merrni
njė laptop Asus EEE me mė shumė memorie dhe ekran mė
tė madh, e siē po qėndrojnė gjėrat nė fushėn e ultralaptopėve, ēmimet sė shpejti
do tė fillojnė edhe tė bien.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Laptop i vogėl pėr tė vegjlit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme-
Kėrce tek: