ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni   Mon Sep 15, 2008 10:27 pm

Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni


Koncepti
i kompanisė Panasonic pėr televizorin e sė ardhmes, ėshtė bukur
ambicioz, dhe tėrėsisht ndėrron rolin e televizionit nė shtėpinė tuaj.
Ai
quhet Life Wall, diagonalen e ekranit e ka 150 inē, ėshtė
jashtėzakonisht i hollė, derisa Panasonic planifikon ta lėshojė nė
shitje qysh nė vitin e ardhshėm. Bėhet fjalė pėr televizorin i cili
mbulon tėrė murin e dhomės dhe shfaq gjėra tė ndryshme nė pjesė tė
ndryshme tė ekranit, varėsisht nga nevojat e banorėve.

Pėr
shembull, pjesa mė e madhe e sipėrfaqes sė tij mund tė funksionojė si
foto-tapetė, derisa nė pjesėn e poshtme mund tė shihni programin
televiziv.

Qė kjo tė funksionojė tamam si duhet, pėrkujdeset
teknologjia e njohjes sė fytyrave dhe lėvizjeve. Kur tė paraqiteni para
ekranit, ai do tė njoh se pėr kė bėhet fjalė dhe ku gjendeni
saktėsisht, si dhe do tė lėshojė programet tuaja tė adhuruara nė pjesėn
e ekranit e cila gjendet pikėrisht para jush.

Nuk
duhet as tė flasim se si do tė duken video-lojėrat nė kėtė ēudi prej
ekrani, derisa janė tė mundshme edhe shumė gjėra tjera, mirėpo nuk jemi
tė sigurt se ngulitja e syve nė kėtė ekran gjigant pėr njė kohė tė
gjatė ėshtė edhe aq ide e mirė.

Si do qė tė jetė, nėse Panasonic
nė tė vėrtetė shndėrron kėtė koncept nė realitet, fjalia e shprehur
shpesh 'ruaju prej atij dreq televizori” do tė ketė krejt kuptim tjetėr.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Televizori i cili e di kush jeni dhe ku jeni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: