ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė   Mon Sep 15, 2008 10:28 pm

Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė


Sipas
hulumtimit tė fundit, tinejxherėt nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i
konsiderojnė celularėt me rėndėsi tė njėjtė si veshja tė cilėn e bartin
dhe nuk mund tė imagjinojnė jetėn pa celularėt e tyre.

Hulumtimin
me rreth 2.000 tinejxherė amerikanė e kanė kryer CTIA (Shoqata
ndėrkombėtare pėr telekomunikim pa tela) dhe Harris Interactive. Ėshtė
dėshmuar se katėr nga pesė pjesėtarė tė kėtij grupi demografik
posedojnė celularė, e pothuajse gjysma e tyre vlerėsojnė se celulari
ėshtė pjesa kyēe e jetės sė tyre shoqėrore.

Nuk ėshtė njėjtė e
as celulari qė e posedojnė. Njėzet e tetė pėr qind e tė gjithė tė
anketuarve kanė deklaruar se posedimi i modelit tė ri pėr ta ėshtė
absolutisht qenėsore.

Lajm
i mirė pėr kompaninė Apple ėshtė se shumica e tė rinjve besojnė se
iPhone ėshtė telefoni mė i mirė nė treg. Mirėpo lajm i keq ėshtė se 42
pėr qind e tyre pohojnė se nuk mund tė shkruajnė porosi SMS pa shikuar,
e kjo nė iPhone nuk ėshtė edhe aq e lehtė pėr tu bėrė. Gjithashtu,
shumica e tinejxherėve nuk posedon iPhone sepse vet pajisja, si dhe
parapagimi i cili vjen me tė, thjesht ėshtė e shtrenjtė.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: