ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar   Mon Sep 15, 2008 10:49 pm

Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar
Pasi qė ka humbur betejėn pėr formatin e
ardhshėm tė high-definition (HD) i cili do tė trashėgojė DVD-nė,
Toshiba ėshtė fokusuar nė ēėshtjen e madhe tė radhės:
DVD.


Kompania japoneze tė hėnėn ka lansuar DVD player tė ri pėr tė cilin pohon se do tė shfaq
shumė mirė se paraardhėsit e tij filmat DVD nė televizorėt HD.

DVD playeri i ri nga Toshiba,
XD-E500
, do tė kushtojė rreth 150 dollarė amerikanė, qė ėshtė dyfish mė
shumė se playerėt e vjetėr, i cili po ashtu pėrmirėson fotografinė e DVD-sė, por
prapėseprapė ėshtė pėrgjysmė mė lirė se ēmimi i Blu-ray playerit.

Blu-ray disku, tė cilin e ka punuar Sony, ka fituar nė
fillim tė kėtij viti ndaj Toshiba HD DVD-sė duke vendosur format tė ri dominues
HD, pas sė cilės Toshiba ka ndaluar prodhimin e HD DVD playerėve.

Gjatė prezantimit tė tij javėn e
kaluar, Toshiba ka vendosur tė njėjtin DVD disk nė njė XDE player tė ri dhe i ka
lidhur ato me LCD HD
televizorė. Playeri i ri ka prodhuar njė fotografi tė butė dhe mė tė
qartė.

Nga Toshiba theksojnė se ky produkt nuk do tė jetė konkurrent pėr
Blu-ray.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Toshiba fokusohet nė DVD-nė e vjetėr e tė dėshmuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Nazim Bllaca u dėnua me 4.5 vjet burg

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: