ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie   Mon Sep 15, 2008 10:50 pm

Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2
GB memorieKompania AMD sot ka filluar shitjen e saj tė ATI Radeon
HD 4870 X2 me tė cilėn e ka zėnė vendin e parė nė garė me NVIDIA-n sa i pėrket
kartelave grafike.

Kėtė kartelė e karakterizojnė performansa me tė
vėrtetė tė avancuara, pasi qė ajo ėshtė nė gjendje tė pėrpunojė tė dhėna me
shpejtėsi prej 2.4 teraflops derisa shpejtėsia maksimale e NVIDIA RSX nė
PlayStation 3 ėshtė vetėm 1.8 teraflops, e nė Xbox 360 premton 1
teraflops.

Performansat e kartelės sė re grafike HD 4870 X2 janė arritur
nė mėnyrėn e dėshmuar tė vjetėr, merri dy dhe vendosi nė njė. Domethėnė, kjo
kartelė ėshtė kombinim i dy njėsive proceduese tė ATI Radeon HD 4800 nė njė, e
si salcė i janė shtuar 2 GB memorie, qė ėshtė edhe rekordi i asaj qė mund tė
gjendet aktualisht nė treg.


Pėrveē kėtyre tė dhėnave tė pėrsosura,
ekziston njė ‘performansė’ e cila ndikon negativisht nė kėtė kėnaqėsi, e bėhet
fjalė pėr ēmimin i cili arrin pothuajse 600 dollarė amerikanė.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Grafika mė e shpejtė nga AMD-ja me 2 GB memorie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pirro Ēako: Ju rrėfej 25 vitet me Invėn, nuk ia fal lidhjen e shpejtė me njė burrė tjetėr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: