ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera   Mon Sep 15, 2008 10:59 pm

Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė
tjera
Ashtu siē pritej, pajisja Lenovo IdeaPad U8
ėshtė lansuar gjatė Lojėrave Olimpike nė Pekin dhe pėrfundimisht janė paraqitur
edhe performansat e saj zyrtare.

Kjo pajisje MID (Mobile Internet Device) ėshtė e
dedikuar vetėm pėr tregun aziatik, derisa ėshtė e pajisur me procesorin mė tė ri
mobil Atom i cili funksionon nė 800 MHz dhe ka memorie punuese prej njė apo dy
GB dhe diskun e memories prej 6 GB.

Ekrani me
madhėsi prej 4.8 inēėsh, natyrisht, i ndjeshėm nė prekje, menaxhohet me stylus
(apo me thonj tė gjatė), posedon dy kamera dhe qasje USB pėr lidhje tė
komponentėve shtesė - siē mund tė jetė TV tunner.

Teknologjia wireless
(pa tela) e punuar nė pajisje pėrbėhet nga GPS, EDGE, Bluetooth, Wi-Fi derisa
mbėshtetja pėr WiMAX e 3G ende mbetet fshehtėsi.

Lenovo fillon me shitjen e IdeaPad U8 nė fillim tė
muajit tetor me ēmim tani pėr tani tė panjohur, por i cili nuk do tė duhej tė
kishte shumė dallim nga njė smartphone mesatar nė tregun lindor.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Lenovo IdeaPad U8 – celular, internet, TV e shumė tjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Shqipėria ka shumė pėrparėsi pėr turistėt evropianė
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: