ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam   Mon Sep 15, 2008 11:01 pm

Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam


Pothuajse i
pabesueshėm duket fakti se pėrkundėr tė gjitha pėrpjekjeve tė kompanive pėr
siguri kompjuterike, spamit duket se kurrė nuk do t’i vjen fundi. Askush nuk e
do prandaj do tė ishte e logjikshme qė spamerėt tė heqin dorė nga puna e tyre e
***tė, mirėpo sipas disa analizave, pėr shkak tė marrėzisė sė njeriut kjo nuk do
tė ndodhė.

Kompania Marshal, e cila merret me hulumtime nė fushėn e
sigurisė kompjuterike, raporton se madje 29.1 pėr qind e shfrytėzuesve tė
internetit ka blerė nė njė periudhė kohore ndonjė produkt i cili ėshtė reklamuar
nė mėnyrė tė tillė, edhe pse e kanė ditur qartė se bėhet fjalė pėr spamin mė tė
rėndomtė. Kėto rezultate kanė dalė pas anketės sė kryer nė tė cilėn kanė marrė
pjesė 622 shfrytėzues tė internetit.

Pothuajse 30 pėr qind e tė
anketuarve kanė deklaruar se kanė blerė ndonjė nga produktet tė cilat u kanė
ofruar nėpėrmes spamit, dhe atė mė shpeshti tableta pėr pėrmirėsimin e jetės
seksuale, produkte nga industria e kėnaqėsisė pėr tė rriturit, softuer dhe
produkte luksoze siē janė orėt e dorės, stoli dhe gjėra tė ngjashme.

Ajo
qė brengos ėshtė fakti se shumica e spamit pėr shkak tė veprimeve tė ofruesve tė
shėrbimeve tė internetit nuk kalojnė pėrndryshe kjo pėrqindje do tė ishte sigurt
mė e madhe.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Shfrytėzuesit me dėshirė mashtrohen nė spam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vullnet Mato: DĖSHIRĖ ABSURDE
» KIMETE BERISHA:LAMURI I QUAJTUR DĖSHIRĖ

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: