ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pasi qė numri i kompjuterėve nė pėrdorim nė botė ka kaluar njė miliardėshin...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Pasi qė numri i kompjuterėve nė pėrdorim nė botė ka kaluar njė miliardėshin...   Mon Sep 15, 2008 11:07 pm
Pasi
qė numri i kompjuterėve nė pėrdorim nė botė ka kaluar njė miliardėshin,
njė kompani amerikane ka vlerėsuar se gjatė gjashtė viteve tė ardhshme
numri i kompjuterėve personalė nė botė do tė dyfishohet, duke shkuar nė
2 miliardė.


Kompania amerikane Gartner, Inc., me bazė
nė Stamford, Connecticut, ka publikuar tė hėnėn rezultatet e njė ankete
tė cilat thonė se, numri i kompjuterėve nė pėrdorim nė mbarė botėn
ėshtė duke u rritur rreth 12% nė vit.

Kompania nuk ka llogaritur
numrin e kompjuterėve tė shitur ēdo vit, por numrin e atyre qė ata
besojnė se janė aktualisht nė pėrdorim.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Pasi qė numri i kompjuterėve nė pėrdorim nė botė ka kaluar njė miliardėshin...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime pėr Ditėlindje!
» Ēdo gjė qė ka tė bėj me zgjedhjet lokale nė Kosovė
» Agim Rexha: "Zonja e zezė" dhe Kosova e tradhėtuar
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Kadri Mani & Avni Avdiu: Zonja Carla del Ponte, pasi tė hetoni nė Bosnjė e nė Serbi, mund tė vini nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: