ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Falė kompanive Cononical, Intel dhe komunitetit open source sistemi operativ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Falė kompanive Cononical, Intel dhe komunitetit open source sistemi operativ...   Mon Sep 15, 2008 11:08 pmFalė
kompanive Cononical, Intel dhe komunitetit open source sistemi operativ
Linux Ubuntu do tė mund tė gjendet edhe nė pajisjet mobile.


Versioni
mė i ri i sistemit operativ tė njohur edhe nėn emrin Hardy Heron prej
tani do t’i pėrshtatet edhe pėr Mobile Internet Device (MID). Varianti
MID bazohet pikėrisht nė versionin e fundit 8.04 (Hardy Heron) me tė
cilin ndanė shumicėn e mundėsive tė pėrbashkėta siē janė mbėshtetjet
pėr multimedial, grafikė, Web 2.0 mbėshtetje, Flash, Java e tė tjera.


gjitha aplikacionet e Ubuntus, natyrisht, janė pėrshtatur pėr pajisjet
MID. Versioni i ri i Ubuntus pėr sistemin operativ MID do tė mund tė
gjendet nė platformat e Intelit - Menlow e McCasin.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Falė kompanive Cononical, Intel dhe komunitetit open source sistemi operativ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: