ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google krijon 'botėn virtuale' 3D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Google krijon 'botėn virtuale' 3D   Sun Aug 10, 2008 1:22 pmKompania Google ka vendosur tė zgjerojė shėrbimin e saj chat, GoogleTalk, me anė tė njė ‘bote virtuale’, nė tė cilėn tė gjithė shfrytėzuesit do tė krijojnė kanale dhe dhoma pėr biseda.
Kėshtu, shėrbimi Second Life sė shpejti mund tė marrė njė konkurrencė shumė tė fortė nė formė tė shėrbimit tė ri Google, Lively. Pėr momentin nuk mund tė thuhet pėr njė konkurrencė tė vėrtetė, pasi qė Lively nė formėn me tė cilėn ėshtė prezantuar shėrben si vazhdim i shėrbimit GoogleTalk dhe nuk kėrkon instalim tė ndonjė aplikacioni shumė specifik.

Shėrbimet Lively pėr momentin nuk pėrfshijnė tė gjitha mundėsinė e lojės Second Life, por Google me kėtė shėrbim ka vėnė themele tė shkėlqyeshme dhe shumica tashmė e shohin Lively-n si njė ‘botė virtuale’ nė tė cilėn Google do tė shesė shpallje.Ēfarė nė fakt mundėson aktualisht Lively?

Shėrbimi funksionin vetėm pėr Windows-in dhe nė softuerėt Internet Explorer dhe Firefox. Duhet tė instalohet njė softuer shtesė dhe bota Lively do tė hapet para shfrytėzuesve. Pėr momentin kjo “botė” pėrbėhet nga dhomat e chatit ku shfrytėzuesit mund tė komunikojnė.

Tė gjithė ata tė cilėt shfrytėzojnė internet nė bazė tė harxhimit, duhet tė kenė kujdes pasi qė Lively harxhon shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Google krijon 'botėn virtuale' 3D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime-
Kėrce tek: