ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eh, kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Eh, kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje...   Mon Sep 15, 2008 11:11 pm
Eh,
kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje
edhe paguhen pėr punėn qė e bėjnė me to. Djelmoshat nga NASA kanė
punuar ekranin mė tė madh grafik nė botė i cili pėrbėhet nga 128 ekrane
mė tė vogėl dhe gjithsejtė numėron njė tė katėrtėn e miliardė pikselave.


Nėse mendoni se ekrani juaj prej 30 inēėsh ėshtė i madh, mendoni edhe njė herė.
NASA
hyperwall-2 pėrbėhet prej 128 ekraneve, shfaqė 250 milionė piksela,
derisa e vėnė nė funksion 128 kartela grafike dhe 1024 procesorė tė
cilėt sė bashku llogarisin me shpejtėsi prej 74 teraflopsave. E krejt
kėsaj duhet t’i shtohen edhe 475 terabajtė pėr tė dhėna.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Eh, kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje...
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nėnkryetari i PD'sė: Shqiptarėt gjithmonė kanė luftuar pėr xhihad
» Albert Zholi: Intervistė me poeten e parė shqiptare Adelina Mamaqi
» Bashkatdhetarėt kanė tejkaluar investimet e bashkėsisė ndėkombėtare nė Kosovė
» Faruk Buzhala: 4 Stinėt (nga dora e parė)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: