ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia ka paralajmėruar katėr celularė tė ri nė serinė 7...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Nokia ka paralajmėruar katėr celularė tė ri nė serinė 7...   Mon Sep 15, 2008 11:12 pm

Nokia ka paralajmėruar katėr celularė tė
ri nė serinė 7, tė njohur edhe pėr emėrtimin 'fashion'. Modelet e reja
janė emėruar Supernova, derisa dallohen pėr ngjyrat e gjalla dhe
dizajnin modern.


Prodhuesi finlandez serinė Supernova
e ka menduar mė shumė si dekor mode sesa si njė pajisje tė avancuar e
telekomunikacionit pėr tė cilėn gjė dėshmon edhe fakti se bėhet fjalė
pėr telefona tė gjeneratės sė dytė (2G) tė cilėt janė nė gjendje tė
bartin dhėna vetėm me protokollin EDGE.

Paraqitjen
e katėr modeleve do ta fillojmė me 7210 i cili nė shtėpizėn e tij me
ngjyra tė gjalla ofron komunikim GSM nė tri frekuenca
(900/1.800/1.900), kamerė me rezolucion prej dy megapikselash dhe radio
FM. Nė veēanti ėshtė theksuar mundėsia e pėrdorimit tė telefonit pėr
dėgjim tė muzikės, prandaj i ėshtė shtuar edhe qasja me kartela microSD
nė tė cilat do tė duhej tė ruhej muzika. Celulari do tė duhej tė
gjendej nė shitje nė tremujorin e tretė tė vitit 2008 me ēmim prej 120
eurosh.

Modeli
i radhės i paraqitur, 7310, ėshtė shumė i ngjashėm me paraardhėsin e
tij. Dallimet e vetme janė mbėshtetjet pėr shtėpizat Xpress On dhe
dalja TV me anė tė sė cilės mund tė shfaqen fotografitė dhe videoklipet
e shkurtra edhe nė televizorė. Ēmimi i kėtij modeli do tė jetė 155 euro.

Nokia
7510 ėshtė model me kapak dhe tani pėr tani ėshtė i vetmi i kėtij lloji
nė serinė Supernova. Kjo njėkohėsisht edhe gjėja e vetme qė e dallon
nga modeli 7310 me tė cilin ndanė absolutisht tė gjitha specifikat.
Edhe ky telefon pritet tė dal nė shitje pėr disa muaj me ēmim prej 180
eurosh.


fund kemi edhe Nokian 7610 e cila emrin e ka huazuar nga njė model i
vjetėr dhe shumė i popullarizuar rrėshqitės. Nokia e re 7610 mu pėr
kėtė duhet tė shkruhet me prapashtesėn Supernova pėr shkak tė veēimit
sepse edhe 7610 Supernova ėshtė celular rrėshqitės. Pėr dallim nga
modelet 7510 e 7310 ai ka kamerė mė tė fuqishme, me rezolucion prej 3.2
megapikselash. Dalja e tij nė treg pritet tė jetė nė fund nė tremujorin
e tretė tė kėtij viti me ēmim prej 225 eurosh.

Tė gjithė
celularėt e Supernovas kanė rezolucion tė ekranit prej 240 x 320
pikselash dhe shumica e tyre shfaqin 16 milionė ngjyra.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Nokia ka paralajmėruar katėr celularė tė ri nė serinė 7...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė ndėruar/a

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: