ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Inteli nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Inteli nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows...   Mon Sep 15, 2008 11:12 pmInteli
nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows
Vista, por do tė mbetet nė XP derisa nuk tė del trashėguesi i Vistas.
Ky veprim nuk ėshtė njė goditje e madhe financiare pėr Microsoftin, por
reputacioni i Vistas ėshtė shkatėrruar edhe mė shumė.


Sipas
lajmėrimit tė brendshėm, tek i cili kanė arritur gazetarėt e portalit
The Inquirer, Intel nuk planifikon tė pėrdorė Windows Vistan nė zyrat e
tij.

Nė rast se ky informacion del tė jetė tėrėsisht i saktė, ai
do tė mund tė ishte njė nga goditjet e mėdha pėr Vistan - e cila prej
daljes sė saj nė shitje mė shumė po pėrballet me kritika sesa me
lavdėrime.

Intel ėshtė kompania me qasje nė kodin e sistemeve
tė Windows dhe ka marrė pjesė nė pėrpunimin e njė pjesė tė caktuar tė
kėtij sistemi operativ, dhe si rrjedhojė ata dinė mė shumė se
shfrytėzuesi mesatar afarist, prandaj mund tė konkludojmė se vendimin e
kanė bazuar edhe nė ato informata.

Tani pėr tani Intel do tė
mbajė tė vėrtetuarin Windows XP, derisa planifikon tė kalojė nė
trashėguesin e Vistas, i cili tani pėr tani njihet me emrin Windows 7.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Inteli nė zyrat e veta nuk planifikon tė shfrytėzojė sistemin operativ Windows...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: