ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Celular pėr kushte dimri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Celular pėr kushte dimri   Tue Sep 16, 2008 12:04 am

Celular pėr kushte dimri

Polar ėshtė njė telefon celular, i dizajnuar
veēanėrisht pėr pėrdorim nė kushte tė ftohta ekstreme, kur
shfrytėzuesit detyrohen tė bartin veshje mbrojtėse.
Dizajneri Yuta Watanabe ka shpikur njė telefon celular, i cili ėshtė i
dedikuar pėr pėrdorim nė kushte tė tė ftohtit ekstrem, kur dorėzat dhe
bartja e rrobave tjera, e bėjnė pėrdorimin e celularit tė vėshtirė.


Pajisjet e vogla me tastiera
tė imėta praktikisht ėshtė e pamundur tė pėrdoren kur bartni dorėza,
posaēėrisht kur bėhet fjalė pėr doreza tė trasha, pėr kohė shumė tė
ftohtė. Prandaj Polar ėshtė mė i madh se celulari i zakonshėm, dhe ka
taste tė zmadhuara dhe tė vendosura nė dy radhė, pėr hir tė qasjes mė
tė lehtė kur gishtat janė nė doreza.

Ekrani i telefonit ėshtė vendosur si nėn strehė, pėr tė mundėsuar
leximin mė tė lehtė gjatė ndriēimit ekstrem, derisa gjatė pėrpunimit tė
tij janė shfrytėzuar materialet tė cilat i pėrshtaten temperaturave tė
ulėta.

Telefoni celular i emėrtuar Polar tani pėr tani ėshtė vetėm prototip,
por pasi qė prodhuesit gjithmonė janė nė kėrkim tė diēkaje tė re dhe
origjinale, ekziston mundėsia qė edhe ai tė gjen prodhuesin e tij.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Celular pėr kushte dimri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: