ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dyfish mė shumė fėmijė luajnė lojėra kompjuterike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Dyfish mė shumė fėmijė luajnė lojėra kompjuterike   Tue Sep 16, 2008 12:06 am

Dyfish mė shumė fėmijė luajnė lojėra kompjuterike


E dimė qė japonezėt janė tė ēmendur pas teknologjisė. Megjithatė,
tingėllon frikėsues fakti se, mė shumė se gjysma e fėmijėve
parashkollorė japonez, luajnė me lojėra kompjuterike. Ēka po ndodhė me
topat dhe kukullat?

Numri i fėmijėve nė moshėn parashkollore, tė cilėt rregullisht luajnė
lojėra kompjuterike ėshtė dyfishuar gjatė vitit tė kaluar, kanė
dėshmuar rezultatet e studimit tė Ministrisė japoneze tė Shėndetėsisė,
njofton agjencia e lajmeve Kyodo.

Studimi ėshtė kryer me 38.535 fėmijė tė lindur nė vitin 2001. 51 pėr
qind e fėmijėve rregullisht luajnė nė kompjuterė, pėr dallim nga 28 pėr
qind sa ishin vitin e kaluar.

Njė nga arsyet pėr rritjen aq tė theksuar ėshtė ndikimi i shokėve nė
ēerdhe, thuhet nė studim. Gjithashtu, studimi dėshmon qė fėmijėt tė
cilėt shikojnė televizion shumė dhe shpesh, janė mė tė prirė edhe ndaj
lojėrave kompjuterike.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Dyfish mė shumė fėmijė luajnė lojėra kompjuterike
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skėnder R. Hoxha: Poezia pėr fėmijė e Hasan Hasnait - tema e motive
» E frikshme | Fėmijėt duke luajtur lojėn e pistė tė prerjes sė kokave (Foto/Video)
» Muhamet Hoxhaj:Pėr miqt e mijė extra, Punime tė Veēanta dhe Humoristike !!
» Urime pėr Ditėlindje!
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: